Krajská soutěž 1.třídy JmKFS - 22. kolo - 9.6. 2018
                   

 

  FK BLANSKO     -    AFK TIŠNOV   
     

                            3 : 0

                             (1 : 0)


 

Sestava :                  Rosendorfský 

                Lutonský  Dvořák  Smolík Pavelka

                Farkaš    Hladký   Vít    Dřevěný Jakub 

           Pestr    Dřevěný Vojta
  

Střídali :        Gunár, Krésa, Nguyen, 

 

Průběh:

V posledním utkání sezóny jsme se utkali v derby s naším tradičním soupeřem Blanskem. První poločas byl naprosto vyrovnaný. Oba týmy hráli pozorně do obrany, my jsme podnikali brejky s centry za obranu, domácí naopak kombinovali po zemi. A také šli ve 12.minutě do vedení po prvním rohu zápasu, který jsme si nešťastně srazili do vlastní sítě. Škoda našich brejků, ať už Michala Krésy, Honzy Nguyena nebo dvojice Gunár-Hladký, která se ocitla samotná za obrannou linií Blanska. Bohužel jsme žádnou akci nedotáhli ani do pořádného zakončení. Na druhé straně Blansko vystřelilo jednou mezi tyče, ale Dan Rosendorfský střelu do středu brány v pohodě pokryl. Za nás ještě Robert Gunár střílel vedle zadní tyče. V závěru poločasu jsme si vypracovali sérii rohů, ale nic z nich nevytěžili a tak šli domácí do šaten s jednogólovým náskokem.

V dusném horkém parnu začaly oba týmy druhý poločas opatrně. Čekalo se na zaváhání některého z týmů. V 43. minutě jsme udělali chybu ve vápně korunovanou falem na útočícího hráče. Nařízenou penaltu nejlepší střelec soutěže Patrik Lůdl bezpečně proměnil. Vzápětí hned po rozehře se u pravé lajny uvolnil blanenský záložník a předložil míč na vápno osamocenému Lůdlovi, který střelou na zadní tyč zcela uklidnil domácí mužstvo. Tyto pro nás nešťastné dvě minuty v podstatě rozhodly utkání. My jsme se z těžkého direktu nevzpamatovali, domácí v pohodě kontrolovali hru, byli více na balónu. Přesto jsme zbraně úplně nesložili. Naši největší šanci měl Míša Krésa, Dan Vít prošel do vápna a předložil mu míč na penaltě, ale střelu do horní poloviny branky gólman domácích bravurně vytěsnil na roh.  Dohrávali jsme pak značně oslabeni, jednu dobu v podstatě 5 hráčů na hřišti mělo nějaký zdravotní problém. Odstoupil i kapitán Lukáš Dvořák, na stopera na posledních 15 minut musel Pepa Pestr.  Utkání se pak v podstatě už jen dohrávalo a domácí nakonec mohli zaslouženě slavit vítězství.  My jsme dnes navíc neměli, hlavně druhý poločas jsme dohrávali s posledními zbytky sil, proti Blansku bychom museli podat výkon s daleko větším nasazením a to po celých 70 minut. Ale první poločas, až na naši velkou bolest proměňování šancí, hodnotíme velmi vysoko.

Sezóna byla dlouhá a k únavě nejen v tomto utkání přispěl i fakt, že většina kluků ročníku 2003 nastupovala v jarní části za dorost, dokonce i den před dnešním zápasem v odpolední dohrávce v Rousínově. Nedá se nic dělat, i přes závěrečnou prohru hodnotíme sezónu a celkové 5. místo pozitivně. Na jaře potěšila zejména výhra nad Rájcem, remíza se Žijeme hrou a také první poločas proti Kohoutovicím i přes konečnou prohru. Velká škoda prohry v Drnovicích, kde jsme domácí zvláště v druhém poločase drtivě svírali a pustili je na naši polovinu jen dvakrát a byly z toho dva góly. Ale takový je fotbal. I tak jsme na jaře získali 22 bodů, tedy o bod více než na podzim.

Klukům ročníku 2003 přejeme hodně úspěchů v dorostenecké kategorii, na základě jejich jarních výkonů vůbec nemáme do budoucna obavy o jejich fotbalový  růst a o jejich herních kvalitách, které už ve vyšší kategorii začali na jaře potvrzovat. Ročník 2004 pak společně s ročníkem 2005 bude určitě příští sezónu rovněž bojovat o čelo tabulky Krajské soutěže, potenciál na to mají velký.

Na úplný závěr dovolte poděkovat všem rodičům za jejich podporu po celou sezónu 2017-2018.

 

 

 

Krajská soutěž 1.třídy JmKFS - 21. kolo - 2.6. 2018
                   

 

  FC SOBĚŠICE     -    AFK TIŠNOV   
     

                            0 : 2

                               (0 : 2)


 

Sestava :                  Rosendorfský 

                Valenda  Lutonský  Dvořák  Pavelka

                Farkaš    Smolík   Vít    Dřevěný Jakub 

           Pestr    Dřevěný Vojta
  

Střídali :        Nakládal, Krésa, Nguyen, Daniel

Branky :       11. Dřevěný Vojta, 28. Lukáš Dvořák

Průběh:

Na předposlední utkání této sezóny jsme zajížděli do Soběšic. Na perfektně připravené hrací ploše jsme v prvním poločase hned od začátku předváděli výborný výkon. Střed zálohy dokázal podržet míč, krajní záložníci předváděli dobré náběhy z druhé vlny a přečíslovali obranu domácích. Hned v 5. minutě se dostal do šance Kuba Dřevěný právě takovým náběhem, ale zleva z úhlu jen nastřelil brankáře. Pak předvedla v 11. minutě perfektní akci ve středu pole dvojice Smolík – Vít a přišla nahrávka do vápna na zcela volného Vojtu Dřevěného, který nás poslal do vedení 1:0. Nadále jsme měli více míč na kopačkách a hráli oku lahodící kombinační fotbal. Po centru zprava a hlavičce jsme trefili jen břevno. Za aktivitu jsme pak byli odměněni ke konci poločasu. Po jednom z rohů v 28. minutě se odražený míč dostal zpět do vápna k Lukášovi Dvořákovi, který střelou na zadní tyč stanovil skóre 2:0.

Bohužel druhý poločas z naší strany nebyl úplně povedený, ustoupili jsme od aktivní hry, záloha byla málo viditelná, útočnici se k zakončení nedostali. A protože ani domácí nedokázali předvést pořádnou akci, hra se rozpadla do řady nepřesností a autových vhazování. My jsme hrozili hlavně ze standardních situací. Brankář domácích, i když nebyl úplně jistý, nakonec všechny situace vyřešil. Střelecké pokusy Dana Víta a Míši Krésy nebyly dostatečně důrazné a roh Adama Pavelky skončil jen na přední tyčce.  Další vyloženou šanci jsme už neměli, domácí vůbec nevystřelili mezi naše tyče, takže Dan byl v podstatě bez práce. Zápas jsme sice dovedli bez problémů do vítězného konce, ale stínem utkání je zranění Tadeáše Valendy, které ho dva hráči soupeře secvakli mezi sebe a nemilosrdně poslali k zemi. Úplně zbytečný faul, kdy do konce zbývaly 2 minuty, odnesl Tadeáš zlomeninou klíční kosti. Celý mančaft mu přeje brzké uzdravení !

 

 

Krajská soutěž 1.třídy JmKFS - 20. kolo - 26.5. 2018
          

 

 AFK TIŠNOV     -    MORAVSKÁ SLAVIA BRNO   
     

                      2 : 0

                        (1 : 0)


 

Sestava :                  Rosendorfský 

                Valenda  Dvořák  Smolík  Lutonský

            Farkaš   Gunár  Vít    Dřevěný Jakub 

           Pestr    Dřevěný Vojta
  

Střídali :        Nakládal, Krésa, Nguyen, Pavelka

Branky :       5. Pestr, 45 Vít,

Průběh:

V posledním domácím mistrovském utkání této sezóny jsme přivítali další tým ze středu tabulky – Moravskou Slavii Brno. Od začátku jsme potvrzovali roli favorita. Předváděli jsme výborný kombinační fotbal, hrálo se v podstatě na jednu bránu. Naštěstí jsme šli brzo vedení, ale místo uklidňujícího druhého gólu v síti soupeře, jsme  začali ukazovat festival promarněných šancí.  Bohužel už ani nemělo cenu počítat, kolikrát jsme byli ve vyložené brankové šanci, a tak do konce poločasu jsme už další zářez nepřidali.

Druhý poločas se nesl ve stejném duchu. Hráli jsme pozorně do obrany, s rychlým přechodem do útoku, pro nás typickou křídelní hrou s narážečkami, výměnou postů, konečně s průnikovými nahrávkami mezi obránce. Prostě radost pohledět. Přidali jsme po individuální akci Danem Vítem i druhý gól a už vypadalo, že v poklidu dohrajeme. Hosté měli za celý zápas jen jednu šanci, kdy jejich hrotový útočník byl v samostatném v brejku atakován vyběhnuvším Danem Rosendorfským daleko před vápnem, ale protože pokračoval ve hře postupem na naši bránu, rozhodčí hru nepřerušil a poskytl výhodu. Naštěstí mu naši beci nakonec dokázali balón sebrat. Ale od té doby na hřišti zavládla nervozita. Bohužel závěr jsme psychicky nezvládli, hosté začali více presovat, vysunuli svůj blok směrem dopředu a celkově se hra přitvrdila na obou stranách. My jsme posledních 10 minut přestali běhat, dohadovali se s rozhodčím nebo trenérem soupeře a naprosto ztratili koncentraci. Po několika faulech na obou stranách a neustálému postrkování a dohadování hráčů, rozhodčí naštěstí ukončil o něco dříve zápas.

Po fotbalové stránce jsme jasně dominovali a hráči nám trenérům výkonem udělali radost. Ale svým chováním v závěru a ztrátou koncentrace si pokazili výborný dojem. Fotbalový zápas, stejně jako většinu životních situací, nakonec rozhoduje psychika a mentální vyspělost jednotlivců a v tomto případě i kolektivu. V žádném případě nelze akceptovat podobné chování, jaké jsme předvedli. Čím dříve si to uvědomíme, tím lépe a jedině pak nás to může posunout v celkovém osobnostním rozvoji dále.

 

Krajská soutěž 1.třídy JmKFS - 19. kolo - 20.5. 2018
      

 

  FC MEDLÁNKY     -    AFK TIŠNOV   
     

                            1 : 3

                               (1 : 2)


 

Sestava :                  Rosendorfský 

                Lutonský  Dvořák  Smolík  Pavelka

            Valenda    Hladký    Vít    Dřevěný Jakub 

           Pestr    Gunár
  

Střídali :        Dřevěný Vojta, Krésa, Nguyen

Branky :       10. Gunár, 30. Vít, 65. Gunár

Průběh:

První ze série utkání proti týmům ze středu tabulky pod námi jsme začali na umělé trávě v Medlánkách. A nutno na úvod říci, že extrémně malé rozměry tohoto hřiště vůbec nesvědčily fotbalu jako takovému. V úvodních minutách začaly oba týmy opatrně, hlavně my jsme si museli zvykat na velmi úzké a krátké hřiště a jiný povrch s nevyzpytatelným odskokem míče. V obraně nám paradoxně vznikala okénka, i když jsme hráli na čtyři obránce. Až po chvíli se konečně se naše obranné řady srovnaly, a navíc jsme začali důsledně pokrývat nejnebezpečnějšího hráče Medlánek č.9 Matyáše Licka. V záloze i útoku bylo rovněž málo místa, jen ztěžka šlo pronikat středem i po krajích, všude bylo plno. Hráči naštěstí brzy pochopili, že nejúčinnější zbraní bude centrovaný balón za vysoko hrající a nepříliš jisté stopery Medlánek. Právě takovou perfektní centrovanou nahrávkou poslal Tadeáš Valenda v 10. minutě Roberta Gunára do brejku a ten se obvykle v takových situacích nemýlí. Hra byla ale pořád málo urovnaná, pokud nepřišla rychlá nahrávka ze zálohy, míč končil z přehuštěných prostor většinou v autu. Málo nebezpeční domácí se několikrát zastřelovali mimo branku. Až ve 20. min. jim pomohl sporný výrok rozhodčího, který dle našeho mínění čistý obranný skluz posoudil jako nedovolený a nařídil přímý kop z hranice šestnáctky. Dobře jsme vystihli úmysl domácích rozehrát na volného hráče vedle zdi, ale odkopnutý balón se dostal k levému bekovi Medlánek, který vysokým lobem šťastně přehodil našeho gólmana. Do konce poločasu jsme vyvinuli velké úsilí a podařilo se nám Danem Vítem jít do vedení, kdy po zaváhání stoperů sám před brankářem uklidil míč z voleje do sítě. Pak jsme ještě mohli skórovat Michalem Krésou a Vojtou Dřevěným, bohužel první zakončení bylo vysoko nad bránu, podruhé pak byla slabá střela ve vápně zblokována.

Druhý poločas jsme odehráli takticky velice dobře, i když směrem dopředu jsme vyrobili spoustu nepřesností a do zakončení jsme se dostávali ztěžka, dozadu jsme pracovali spolehlivě. Přesto ale domácí útočník jedenkrát utekl do brejku, naštěstí Dan Rosendorfský perfektním výběhem šanci zmařil. A tak v 65. minutě konečně centr za obranu našel volného Roberta Gunára a ten klasicky z brejku střelou na zadní tyč uklidnil náš tým.

Dnes to nebyl zápas hezký na pohled, ale náš tým se po počátečním tápání srovnal s ne zrovna ideálními podmínkami a dovedl zápas ke třem zaslouženým bodům, které nás nechávají ve hře o celkové 3. místo.

 

 

 

Krajská soutěž 1.třídy JmKFS - 18. kolo - 12.5. 2018
                      

 

 AFK TIŠNOV    -    ROUSÍNOV / SLAVKOV
     

                        6 : 1

                        (3 : 1)


 

Sestava :                   Pavlas

                 Daniel   Dvořák  Smolík  Lutonský                                                           

     Farkaš   Hladký    Vít    Dřevěný Jakub 

           Pestr    Gunár
  

Střídali :        Nakládal, Valenda, Pavelka, Dřevěný Vojta, Krésa, Nguyen

Branky :        5. Pestr Josef, 7. Pestr Josef, 13. Dvořák Lukáš, 39. Pestr Josef, 45. Pestr Josef, 66. Dvořák  Lukáš
              

Průběh utkání :

V 18. kole proti dalšímu Tatranu, tentokrát z Rousínova, jsme byli vzhledem k postavení v tabulce velkými favority, což jsme začali potvrzovat hned od začátku. Chtěli jsme odčinit vysokou prohru z minulého kola a nastoupili s maximální koncentrací a nasazením. Podařilo se nám vstřelit v prvních deseti minutách dvě branky a kontrolovali vývoj utkání. Hosté se na naši polovinu dostávali jen sporadicky a škoda školácké chyby před naším vápnem a následnému faulu, kterou jsme v závěru poločasu nabídli soupeři standardku, jinak by spolehlivý Petr Pavlas v naší brance bez problémů udržel čisté konto.

Druhý poločas se nesl ve stejném duchu naší velké převahy, vstřelili jsme další tři branky, ale celkově s proměňováním šancí nemůžeme být vůbec spokojeni. Celkem 6x jsme byli sami před soupeřovým gólmanem, další střely z vápna jsme zbytečně uspěchali a navrch neproměnili penaltu.  Na tréninku se zakončení poctivě věnujeme, ale je vidět, že v zápasovém tlaku nejsme schopni v klidu zakončit. Naštěstí máme extra střelce Pepu Pestra, který vstřelil 4 góly a byl podpořen dnes dvougólovým kapitánem Lukášem Dvořákem. V dalších zápasech by se nám střelecká neproduktivita nemusela vyplatit. Nicméně musíme mužstvo pochválit, utkání se slabším soupeřem jsme zvládli bez větších problémů.


 

 

 

Krajská soutěž 1.třídy JmKFS - 17. kolo - 8.5 2018
                      

 

 AFK TIŠNOV    -    TATRAN KOHOUTOVICE  
     

                         2 : 7

                         (1 : 2)


 

Sestava :                   Pavlas

           Valenda    Dvořák  Hladký  Lutonský     

                                   Smolík                       

        Farkaš       Gunár    Pavelka  

    Pestr      Dřevěný Jakub
  

Střídali :        Nakládal, Daniel, Vít, Dřevěný Vojta, Krésa, Nguyen

Branky :        23. Pestr Josef, 51. Dvořák Lukáš 
              

Průběh utkání :

Vysoká pohra s aktuálně nejlepším týmem soutěže, který nasázel 9 branek i vedoucímu týmu Žijeme hrou, je hořkým výsledkem našeho zápasu 17.kola. Před utkáním jsme si věřili, že  bychom mohli nějaký bod získat. Bohužel úvod nám vůbec nevyšel. Nejlepší útočník soupeře Dokoupil se už v 1.minutě dostal do obrovské šance, ale z malého vápna minul branku. Další jeho šanci pokryl výborně dnes poprvé za starší žáky chytající Petr Pavlas (ročník 2005). A protože jsme se nepoučili, ten samý hráč skóroval během dalších 7 minut dvakrát. Teprve od 15. minuty jsme se začali zvedat a dokázali soupeře zatlačit na jeho polovinu. Výsledkem byla naše branka, kdy Adam Pavelka zatáhnul míč po levé straně a jeho centr umístil do sítě hlavičkou do protipohybu gólmana Pepa Pestr. Slibná byla i šance Dana Víta, který vystřelil zpoza vápna těsně vedle levé tyčky. Standardku Lukáše Dvořáka ze 30 metrů dokázal gólman vytěsnit s námahou na břevno a na roh. Další přímý kop zleva Robert Gunár dobře kroutil na přední tyč, ale bohužel brankář byl u tyčky včas. Škoda, že jsme nějakou z těchto šancí neproměnili a tak poločas skončil těsným vedením soupeře, kterému v závěru poločasu evidentně docházely síly.

Druhý poločas jsme chtěli zahájit stejně aktivně, ale zmrazil nás hned ve 3.minutě další gól Dokoupila po samostatném brejku zleva. A když Tatran přidal další branku v 46. minutě, dostali jsme těžký direkt, ze kterého nás na jen chvilku zvedla Lukášem proměněná penalta v 51.minutě po ruce ve vápně. Nicméně Kohoutovice v posledních 12 minutách vstřelili další 3 branky a my dohrávali v křeči. Alespoň v poslední minutě mohl Vojta Dřevěný po samostatném brejku zkorigovat, ale jeho křížná střela skončila jen na zadní tyči.

Nedá se nic dělat, soupeř byl opravdu na vysoké úrovni, takto těžký zápas jsme ještě letos neodehráli. Hlavní rozdíl byl v rychlosti a tvrdosti klíčových hráčů soupeře, nejen v útoku, ale i v záloze, kde jsme postupně vyklízeli pole a nestíhali. Když se k tomu přidaly individuální chyby se špatným prvním dotykem na balónu, nedůraz v osobních soubojích s nedostatečným obsazováním hráčů, bylo jasné, že dnes na úspěch pomyšlet nemůžeme. 

Nesmíme věšet hlavy ale tvrdě pracovat dál, čeká nás do konce soutěže dalších 5 těžkých utkání.

 

  Tabulka po 16.kole                                          
1. Žijeme hrou 16 13 2 1 90:23 41
2. Tatran Kohoutovice 16 13 1 2 93:16 40
3. AFK Tišnov 16 9 4 3 46:19 31
4. FK Rájec-Jestřebí 16 10 1 5 53:36 31
5. FK Blansko 15 8 3 4 78:25 27
6. SK Moravská Slavia-fotbal 16 7 2 7 55:30 23
7. FC Medlánky 17 6 3 8 34:49 21
8. FKD 16 6 2 8 33:36 20
9. FC Soběšice 16 4 3 9 33:56 15
10. Rousínov/Slavkov 16 3 4 9 30:54 13
11. FC Bučovice 16 3 1 12 27:74 10
12. SK Řečkovice 15 0 0 15 3:157 0

 

Krajská soutěž 1.třídy JmKFS - 16. kolo - 05. 05. 2018
                                                

 

 FC BUČOVICE     -        AFK TIŠNOV    
     

                              0 : 2

                             (0 : 0)


 

Sestava :                Rosendorfský

          Valenda            Dvořák     Pavelka

                                    Smolík   

   Krésa   Hladký    Dřevěný Jakub   Gunár      

    Dřevěný Vojtěch   Pestr

 

Střídali :         Vít, Lutonský, Nguyen, Daniel, Nakládal

Branka :         38. Dvořák Lukáš (pen.), 58. Pestr Josef
               

Průběh utkání :

Dnes jsme zajížděli na hřiště předposledních Bučovic, které sice prohrály řadu utkání, ale jejichž výsledky nejsou až tak špatné, prohry mnohdy jen těsné a navíc jsme s nimi na podzim remizovali. 

První poločas se dal nazvat z naší strany spíše trápením, sice jsme měli územní převahu, ale nebyli jsme schopni déle podržet balón a dostat se kombinačně přes zhuštěnou obranu soupeře. Navíc naše křídelní hra v podstatě nefungovala. I přesto jsme si vypracovali čtyři gólové šance - Dan Vít a Pepa Pestr přestřelili z vápna poloprázdnou branku, Robertem Gunárem skvěle kopnutý přímý kop z levé strany skončil jen na boční síti a Honza Nguyen v úplném závěru poločasu z malého vápna levou nohou dorážel jen slabě do brankáře. 

Druhý poločas jsme zahájili aktivně a centr z levé strany zastavil obránce ve vápně rukou. Penaltu Lukáš Dvořák s přehledem proměnil. Dále jsme měli více ze hry, ale fotbalovosti bylo málo. V 58.minutě jsme kopali další přímý kop Davidem Hladkým, gólman střelu vyrazil jen před sebe a dobíhající Pepa Pestr uklidil míč do sítě - 2:0. Domácí podnikali jen ojedinělé útoky na naší branku, při jednom z nich byl Dan nešetřně atakován a zápas pro něho skončil. Naštěstí zranění není vážné a tak doufáme, že se Dan brzo zapojí. Zápas dochytal Honza a přes lehce nervózní závěr jsme vítězství nepustili.

Dnes moc pozitiv nelze najít, ale jako favorit jsme nakonec zápas výsledkově zvládli a posunuli se tak na 3.místo tabulky.

 

Krajská soutěž 1.třídy JmKFS - 15. kolo - 28.4. 2018
                      

 

 AFK TIŠNOV    -        FC ŘEČKOVICE   
     

                        12 : 0

                        (2 : 0)


 

Sestava :               Nguyen

           Valenda    Dvořák  Rosendorfský  Pavelka                                 

   Farkaš   Hladký   Dřevěný Jakub Gunár

    Dřevěný Vojtěch   Pestr

 

Střídali :         Smolík, Nakládal, Daniel, Vít

Branky :         24. Vít Daniel, 33. Gunár Robert, 37. Pestr Josef, 41. Hladký David, 46. Gunár Robert, 47. Hladký David, 50. Smolík Zdeněk, 52. Dřevěný Jakub, 58. Hladký David, 63. Nakládal Ondřej, 66. Pestr Josef, 70. Dřevěný Vojtěch
              

Průběh utkání :

Ve čtvrtém jarním kole k nám zavítal poslední tým tabulky naší skupiny Krajské soutěže, tým Řečkovic. První poločas jsme zahráli velmi špatně. V úvodu jsme neproměnili dvě gólové šance a postupně se začala vkrádat na naše kopačky nervozita. Těžko jsme se dostávali přes obranný val soupeře, který bránil v devíti lidech na vápně. Přestali jsme využívat křídelní prostory a středem pole prakticky nešlo projít. Když už jsme se dostali do zakončení, většinou jsme situace řešili obráceně - místo střely nahrávka a naopak. A tak díky bohu za dva usmolené góly. 

O přestávce musela přijít menší bouřka v kabině, hráčům jsme připomněli některé základní věci a druhý poločas se pak proměnil v exhibici. Statečnému soupeři s převahou mladších žáků v sestavě, kterému docházely síly, jsme nasázeli deset hezkých branek. 

Další víkend a týden nás čekají tři těžké zápasy a zvláště úterní vložené kolo s Kohoutovicemi bude pro nás skutečná prověrka.

 

 

 

Přátelské utkání - čtvrtek 26.4.2017

FC Slovan Rosice - AFK Tišnov  

                       2     :     5

                        ( 0  :  2 )

Sestava:    Rosendorský

Valenda     Hladký   Smolík    Daniel

Farkaš     Mašek    Vít    Dřevěný Jakub

         Pestr         Dřevěný Vojta

Střídali: Borek, Sedláček

Přátelské utkání s účastníkem Krajského přeboru jsme zvládli na jedničku. Předvedená hra směrem dopředu i dozadu byla takřka bez chybiček, podařilo se nám konečně proměňovat i šance a zvláště v 1.poločase jsme soupeře jasně přehrávali. V druhém poločase se hra v poli opticky vyrovnala, ale zase jsme podnikali rychlé brejky, ze kterých jsme ještě přidali další branky. Výborný výkon podali mladší kluci, zvláště ve středu zálohy předvedl maximálně bojovný výkon Michal Mašek. Celkově ode všech povedený týmový výkon a potěšující výsledek.

Branky: Pestr 2x, Sedláček, Vít, Jakub Dřevěný 

Krajská soutěž 1.třídy JmKFS - 14. kolo - 21. 4. 2018
                                                

 

 FK DRNOVICE     -        AFK TIŠNOV    
     

                              2 : 1

                             (1 : 0)


 

Sestava :                Rosendorfský

           Nakládal    Hladký   Lutonský  Pavelka

                                    Smolík   

   Farkaš            Vít          Dřevěný Jakub            

    Dřevěný Vojtěch   Gunár

 

Střídali :         Krésa, Nguyen, Valenda, Mašek, Sedláček

Branka :         66. Hladký David               

Průběh utkání :

Toto kolo nás čekal nepříjemný soupeř v podstatě náš soused o dvě příčky níže v tabulce.  Hraje tvrdý fotbal postavený na úporné obraně v čele s vynikajícím brankářem a s rychlými brejkovými protiútoky.

V úvodu utkání jsme hýřili aktivitou opět zvláště po pravé straně. Naše velká gólová šance z úvodního tlaku zůstala nevyužita, když Kryštof Farkaš postupoval zprava sám na brankáře, bohužel trefil jen jeho náruč.  Domácí z minima vytěžili maximum. Jejich útočník prošel ve 12. minutě středem naší obrany nikým neatakován a zasunul k tyči. Inkasovaný gól nás vyvedl z rytmu a domácí vyrovnali hru. Pak zleva šel do brejku Kuba Dřevěný, jeho křížnou střelu na zadní tyč, gólman vyrazil s námahou před dobíhajícího Michala Maška, ten ale bohužel poloodkrytou branku netrefil. 

Druhý poločas začal naším obrovským tlakem a jen v prvních pěti minutách jsme měli dvě čisté gólové šance. Domácí jsme vůbec nepouštěli na naši polovinu, přišpendlili jsme je k jejich šestnátce, ale obranný val až 6-7 hráčů odrážel naše pokusy probít se středem. Přesto jsme se dostali do celkem šesti naprosto vyložených šancí, většinou po samostatných nájezdech a nebo centrech z levé strany, kde výborně nabíhal a přihrával do vápna Kuba Dřevěný. Domácí gólman přitahoval naše střelecké pokusy a dorážky jako magnet.  A tak přišel trest na druhé straně. Domácí snad teprve při druhé návštěvě na naší polovině utekli do brejku z levé strany po našem nepovedeném odkopu a jejich útočník zakončil zkušeně na zadní tyč. Neuvěřitelné, přesto jsme dál bojovali alespoň o vyrovnání. Kuba Dřevěný opět jako už po několikáté zatáhnul míč po levé straně, přihrál pod sebe na Davida Hladkého, který si posunul míč a krásnou střelou na přední tyč snížil na 1:2. Ale to už bohužel bylo všechno, domácí těsný náskok uhájili, nám dneska nebylo souzeno. Opět se historie opakovala, v posledním utkání zimní ligy s tímto soupeřem jsem prohráli 0:1, poté co jsme neproměnili snad 5 gólovek. Náš výkon zvláště v 2.poločase byl výborný, což uznal i trenér domácích, ale fotbal se hraje na branky a v této činnosti byli domácí maximálně efektivní. Cenná zkušenost pro všechny hráče, takových utkání přijde ještě celá řada, to už je fotbalový život, někdy prostě i lepší tým prohraje. Takže za výkon kromě 15 minut prvního poločasu patří hráčům pochvala a zároveň máme podnět, kam zaměřit tréninkové úsilí - proměňování gólových šancí je naše slabina.

 

 

Krajská soutěž 1.třídy JmKFS - 13. kolo - 14. 4. 2018
                                                         

 

AFK TIŠNOV        -         FK RÁJEC-JESTŘEBÍ

                            3 : 2

                            (1 : 2)


 

Sestava :                Rosendorfský

           Nakládal    Dvořák   Lutonský  Pavelka

                                    Smolík   

   Farkaš            Hladký           Dřevěný V.             

    Dřevěný J.      Pestr

 

Střídali :         Krésa, Nguyen, Daniel

Branky :         30. Krésa Michal, 69. Dvořák Lukáš, 72. Farkaš Kryštof                    

Průběh utkání :

Na začátek jara máme opravdu těžké rozlosování. Minulý týden jsme vybojovali bod na hřišti lídra tabulky a dnes jsme přivítali doma druhé mužstvo krajské soutěže 1.třídy skupiny A, tým Rájce-Jestřebí, které se opírá o výborného hrotového útočníka Patrika Fojta s neuvěřitelnými fyzickými parametry, tvrdostí, rychlostí a výborným zakončením. 

Dnes jsme hráli poprvé v novém systému 4-1-3-2, Tomáš Lutonský se posunul do stoperské dvojice, záloha hrála také v trochu jiném rozestavení a tak jediná řada, která zůstala beze změny, byla útočná dvojice. Neměli jsme mnoho času na vyzkoušení všech změn, plánované přátelské utkání s Rosicemi v týdnu se nakonec neuskutečnilo. Nicméně to nebylo na hřišti vůbec znát. Od počátku jsme hráli vynikající fotbal, pozorně do obrany s rychlým přechodem do útoku. Zvláště naše pravá strana přehrávala soupeře a dvojice Ondra Nakládal na obraně a Kryštofem Farkašem v záloze podnikala rychlé brejky s centry do vápna. Hned v 2. minutě po centru Kryštofa, Vojta Dřevěný hlavičkoval těsně vedle a vzápětí po totožné akci a opět pěkném centru Kryštofa ještě v lepší pozici z malého vápna bohužel opět nezakončil přesně, tentokrát nohou. Střed zálohy pracoval spolehlivě dopředu i dozadu a zkoušel i střelbu z dálky, jmenovitě dělovka Davida Hladkého ve 20. minutě těsně minula břevno soupeřovy branky. A tak bohužel udeřil soupeř, klasicky nedáš dostaneš. Sice se na naší polovinu dostal jen sporadicky, ale ve 25. minutě dostal šanci trestného kopu z 25 metrů. Centr na malé vápno nedostatečně obsazený Patrik Fojt dorazil do sítě. Aby toho nebylo málo za minutu opět z pravé strany po autovém vhazování prošli hosté snadno do vápna a bylo to 0:2. Těžký direkt nás naštěstí nedostal úplně do kolen. Po dalším centru z pravé strany Michal Krésa výborně předskočil gólmana a z malého vápna nám dal naději na bodový zisk. 

Druhý poločas pokračoval naší velkou převahou, ale obranný val hostů pracoval spolehlivě. Přesto jsme měli dvě čisté gólové šance. Nejdříve Kuba Dřevěný slabou dorážkou míč dopravil jen do náruče gólmana, tomu ale vzápětí z rukou vypadnul, ale údajně ještě před brankovou čáru. A poté Vojta Dřevěný ve své třetí šanci zleva tentokrát z první vysoko přestřelil. Dvě dobré standardky Lukášem a Davidem jsme nezužitkovali. Pak jsme přežili klinickou smrt. Nejdříve Dana Rosendorfského útočník hostí srazil úderem do hlavy. Otřesený Dan statečně pokračoval v zápase a pak vytáhnul nejdůležitější zákrok zápasu, kdy nám Patrik Fojt poprvé a naposledy utekl do samostatného nájezdu, ale Dan skvěle vyběhnul. Spravedlnost dnes nebyla slepá a štěstěna se k nám nakonec přiklonila. V 69.minutě Adam Pavelka zleva našel na středu nabíhajícího Lukáše Dvořáka a ten se střelou z velkého vápna nemýlil - 2:2. Ale to nám dnes nestačilo, zasloužili jsme si vyhrát. Už v nastavení zápasu jsme rychle přenesli v záloze hru zprava doleva a pak následovala opět doprava přihrávka na zcela volného Kryštofa Farkaše, který střelou na zadní tyč nedal brankáři Rájce šanci. Po zbytek nastavení jsme už hru kontrolovali a dovedli utkání k zaslouženým třem bodům. Je neuvěřitelné, jak jsou zápasy s Rájcem dramatické a všechny podle stejné šablony. Na podzim jsme vedli v Rájci 2:0 a zápas jsme neuvěřitelně prohráli 2:3. Dnes bylo výsledkově vše přesně obráceně. Mužstvo se nevzdalo ani za nepříznivého stavu, všichni borci makali na víc než 100% a poprávu přišla odměna nejen v podobě vítězství. Nás trenéry hlavně potěšila vysoká úroveň předvedené hry. Zvlášť v prvním poločase jsme podali nejlepší výkon v této sezóně. K fotbalovým dovednostem borci přidali i taktickou vyspělost, dodržovali všechny pokyny, na kterých jsme se domluvili. Rychle se sžili s novým rozestavením a vůbec nebylo poznat, že někteří hráči nastoupili v ostrém utkání na pro ně zcela nových postech. Borci za dnešní výkon zasloužíte obrovskou pochvalu !

 

Krajská soutěž 1.třídy JmKFS - 12. kolo - 7.4.2018
                                                           

 

ŽIJEME HROU        -         AFK TIŠNOV

                                1 : 1

                               (0 : 1)


 

Sestava :                Rosendorfský

           Valenda           Dvořák            Lutonský

                                    Smolík   

   Dřevěný V.    Vít   Hladký    Pavelka             

    Dřevěný J.      Pestr

 

Střídali :         Farkaš, Nguyen, Nakládal

Branky :         30. Valenda Tadeáš                 

Průběh utkání :

Cenná remíza s lídrem naší soutěže a s jedním z nejlepších týmů JM kraje se zrodila po výborném výkonu. Utkání bylo naprosto vyrovnané. V 1.poločase jsme šli do vedení v závěru poločasu po rohovém kopu zprava, kdy na malém vápně míč dorazil za brankáře Tadeáš Valenda. V 2.poločase pokračovala bitva o střed pole. Maximálně bojovným výkonem v obraně jsme zastavovali nájezdy soupeře a naopak se snažili účinným vysokým presinkem soupeři znemožňovat rozehrávku. Domácí vyrovnali po brejkové situaci středem hřiště, ale kromě ještě jedné střely na přední tyč, kterou Dan vytěsnil, si žádnou další šanci  nevypracovali. Naši velkou šanci opět po rohu tentokrát zleva zastavil sporný ofsajd. Jinak se hrálo po většinu času mezi vápny.  Hráči zaslouží velkou pochvalu nejen za bojovnost, ale dodržování stanovené taktiky. Nakonec se zrodila zasloužená dělba bodů, kterou čekal před utkáním málokdo. Předzvěstí dobrého výsledku byla remíza s tímto soupeřem v posledním utkání  v rámci zimní ligy, ale tam jsme se ještě po většinu doby bránili v hlubokém bloku. Dnes jsme byli více než vyrovnaným soupeřem, v některých pasážích hry jsme dokázali protivníka zamknout na jeho polovině. Potěšitelné bylo, že jsme vydrželi i fyzicky, tady se vyplácí náročná příprava se spoustou utkání v zimní lize i např. atletické tréninky. Ale nesmíme usnout na vařínech, jarní sezóna teprve začala a čeká nás řada těžkých soupeřů.

 

 

Krajská soutěž 1.třídy JmKFS - 11.kolo    28.10.2017
                                                                                                                 
TATRAN KOHOUTOVICE    -      AFK TIŠNOV 
 
                                          1:1 (0:0)
   
                                                      

Sestava :               Rosendorfský

           Valenda         Dvořák       Lutonský

                                 Hladký  

               Vít     Smolík    Dřevěný J.    Gunár

                       Pestr       Pavelka

Střídali: Dřevěný Vojta, Nakládal, Nguyen, Daniel

Branky: Dvořák

Průběh utkání:

V herně vyrovnaném prvním poločase si obě mužstva připravila po jedné vyložené šanci. V 16´našel průnikovou přihrávkou Smolík nabíhajícího Víta, ten se ocitl sám před brankářem, ale nedokázal ho přehodit. Ve 24´ propadl míč za obranu AFK a při střele domácího hráče vytáhl Rosendorfský reflexní zákrok. Ve druhém poločase zařadili domácí vyšší rychlost a většinou se hrálo na půli hostů. Tlak domácích byl odměněn v 43´ utěšenou střelou zpoza velkého vápna, která znamenal vedení Kohoutovic 1:0. Ve 49´ byl u rohu velkého vápna domácích faulován pronikající Gunár. Přímý kop Dvořák proměnil a srovnal na 1:1. Kohoutovice se hnaly za vítězstvím. Nejblíže k němu byly v 59´, když po centru a závaru před brankou hostů trefil domácí hráč z malého vápna břevno branky AFK. Hosté tlaku odolali a odvezli si cennou remízu z hřiště druhého mužstva soutěže.

Výsledky :

Blansko – Soběšice                            3:0

FKD – Rousínov                                2:2

Rájec – Medlánky                              nehráno

Řečkovice – Bučovice                       nehráno

Žijeme hrou – Moravská Slavia        nehráno

Tabulka :

 

1.

Žijeme hrou

10

9

1

0

70:10

28

2.

Kohoutovice

11

8

1

2

61:12

25

3.

Rájec

10

8

0

2

38:25

24

4.

Blansko

11

7

2

2

69:16

23

5.

Tišnov

11

6

3

2

27:14

21

6.

FKD

11

5

2

4

29:19

17

7.

Mor. Slavia

10

3

2

5

27:24

11

8.

Soběšice

11

3

1

7

20:40

10

9.

Rousínov

11

2

3

6

17:40

9

10.

Medlánky

10

2

2

6

12:27

8

11.

Bučovice

10

1

1

8

16:51

4

12.

Řečkovice

10

0

0

10

 2:109

0

 

Krajská soutěž 1.třídy JmKFS - 10.kolo    21.10.2017
                                                                                                           
AFK TIŠNOV                 -       FK BLANSKO 
   
                                  2:2 (2:2)  

 

Sestava :               Rosendorfský

           Valenda         Dvořák       Strnad

                                 Farkaš

               Vít     Smolík    Hladký     Gunár

                       Pestr       Dřevěný Jakub

Střídali: Dřevěný Vojta, Nakládal, Nguyen

Branky: Pestr, Nakládal

Průběh utkání:

Dnes nás čekal nepříjemný soutěž hrající tvrdý a rychlý fotbal. Navíc vepředu s jedním z nejlepších hráčů a střelců soutěže Patrikem Lůdlem. My máme naštěstí taky střelce jak se patří a díky Pepovi Pestrovi jsme  z povedeného brejku vedli v 1.minutě 1:0. Sebevědomé hosty to trochu zaskočilo, ale už ve 3.minutě srovnali právě Patrikem Lůdlem. Hrál se celkem vyrovnaný fotbal, soupeř měl územní převahu, nám se nedařilo vymanit se pořádně z tlaku i díky nepovedeným odkopům v obranné fázi, které se vraceli před naši šestnáctku od hráčů Blanska jako bumerang. I my jsme měli ještě šanci z brejku, ale Kuba Dřevěný vystřelil jen slabě do náruče gólmana. Hosté ve 23. minutě šli po dalším zbytečném závaru před naší šestnáctkou a našem nedůrazu do vedení 2:1. Naštěstí se hned za 3 minuty po centru z levé strany od Roberta Gunára dostal míč na hranici vápna k osamocenému Ondrovi Nakládalovi a ten sice netrefil míč ideálně, ale i tak zapadl vysokým obloučkem na zadní tyč. Do kabin se šlo se spravedlivou remízou 2:2.

Druhý poločas se nesl ve znamení tlaku Blanska, ale hosté se do vyložené šance nedostali. Patrika Lůdla se snažili hlídat naši předstopeři Kryštof Farkaš a Pepa Pestr. Obraně kraloval stoper Lukáš Dvořák, který dnes podal vynikající výkon, hodný lídra mančaftu. Vepředu jsme se do gólové šance nedostali, za zmínku stojí jen snaha Davida Hladkého o střelbu, jednou na hranici vápna po přistrčení míče od Vojty Dřevěného a podruhé ze středu pole, ale vždy byla střela zblokována. Vůbec absence střelby je naším velkým problémem, góly střílíme v podstatě jen z brejků, postupnou kombinací a střelbou se nedokážeme prosadit.  Měli jsme přímý kop zleva, ale míč z kopačky Lukáše přeletěl o metr břevno. A pak v závěru Kryštof Farkaš zprava křížnou střelou na zadní tyč mířil vedle. Tlak Blanska sílil, ale nakonec velmi náročný zápas skončil spravedlivou remízou. I když hosté mysleli určitě na plný bodový zisk, za bojovný výkon si ten bod do tabulky zasloužíme. Klukům je potřeba poděkovat,  proti fotbalovějšímu soupeři dřeli, makali a sáhli si fyzicky na dno. Kdybychom takto hráli proti slabším soupeřům, žádné výsledkové trápení bychom nezažívali.

 

Krajská soutěž 1.třídy JmKFS - 9.kolo    14.10.2017
                                                                                                           
AFK TIŠNOV                 -     FC Soběšice 
   
                                  2:1 (2:1)  

 

Sestava :               Rosendorfský

           Valenda           Dvořák           Farkaš

                                  Hladký

               Vít     Smolík    Dřevěný J.   Gunár

                            Pestr       Pavelka

Střídali: Dřevěný V., Nakládal, Daniel, Nguyen

Branky: Pestr 2x

Průběh utkání:

Soběšicím jsme měli co vracet z minulé sezony, zvláště podzimní prohra na hřišti soupeře hodně bolela. S návrátilcem do sestavy Lukášem na stoperu jsme chtěli začít aktivně a zápas rozhodnout co nejdříve. Opak byl však pravdou. Náš výkon  prvních 15 minut byl nejhorší, co jsme tuto sezonu zažili. Hráči hráli složitě, nedrželi si posty. Přesnou přihrávku, aby jsi pohledal, natož nějakou povedenou kombinaci. Soupeř nastoupil naopak odhodlaně a šel v 5.minutě do vedení, když se jejich útočník dostal nepochopitelně přes 3 naše středové hráče na vápně a na tečovanou střelu byl náš gólman krátký. Zvedli jsme se až s naším prvním gólem. Kuba Dřevěný na půlce z otočky poslal Pepu Pestra do samostatného brejku a ten nasadil soupeřově gólmanovi jesličky. Pak jsme převzali otěže hry my, najednou nás bylo plné hřiště, navíc soupeřovi ke konci poločasu viditelně ubývaly síly. My jsme měli ještě tři šance, nejdřív si na centr zprava Pepy Pestra naběhl Kuba Dřevěný, ale z první střílel nad branku. Pak po dalším centru zprava míč proskákal malým vápnem soupeře, ale bohužel Vojta Dřevěný dorážkou trefil jen vnější tyčku. A pak ještě Vojta zleva vysunul průnikovou náhrávkou do vápna Kubu do šance, ktrý si ještě obhazoval brankáře, ale dlouhý míč mu skončil skončil v autu. Dál jsme byli lepší, soupeřův nejlepší hráč číslo 4 konečně vystřídal a my jsme v 34. minutě udeřili podruhé. Pepa Pestr po přihrávce Tadeáše Valendy nám z pravé strany vápna povedenou křížnou střelou o vzdálenější tyčku zajistil do poločasové přestávky vedení 2:1.

Druhý poločas začal z naší strany opět vlažně. Ztráceli jsme spoustu balónů, měli pomalý start na míč, hráči se opět pohybovali mimo svoje posty, většinu situací jsme řešili složitě individuálně. Na každý zisk míče jsme se strašně nadřeli, abychom ho vzápětí ztratili. Přesto jsme předvedli několik brejků zleva, ale centry do vápna nenacházely adresáta. Dan Vít zprava šel dokonce sám na brankáře, ale bohužel zpomalil zasekávačkou a obránci se stihli vrátit. Pak ještě kopal Robert Gunár přímý kop ze 30 metrů z pravé strany, ale jeho střelu na vzdálenější šibenici brankář vytěsnil na roh. Soupeř se do vyložené šance nedostal, pohlídali jsme si nakopávané míče, a jednu skrumáž po rohu jsme nakonec odvrátili. Zbytek centrů do vápna Dan v bráně spolehlivě pokryl.

Jediným pozitivem dnes jsou ubojované tři body do tabulky a fakt, že jsme dokázali otočit proti houževnatému soupeři skóre. Dnes je chválit těžší, tradičním oporám se moc nedařilo, ale výborný výkon na pozici předstopera podal David Hladký, na záloze toho dnes odběhal hodně dopředu i dozadu Kuba Dřevěný a v útoku se prosadil tradiční střelec Pepa Pestr.

Vítězství 2:1 je tak sice výsledkovou odvetou za minulý podzim, ale s takovým výkonem nemůžeme proti silnému Blansku příští týden uspět.  

 

Krajská soutěž 1.třídy JmKFS - 8.kolo    7.10.2017
 
                                                                                  

SK MORAVSKÁ SLAVIA BRNO    1:3 (1:2)    AFK TIŠNOV

Sestava :             Rosendorfský

           Valenda           Pestr            Farkaš

                                  Hladký     

  Vít      Smolík    Dřevěný J.  Gunár             

Dřevěný V.      Pavelka

Střídali :        Nguyen, Daniel

Branky :         Pavelka, Gunár, Nguyen            

Důležité vítězství na hřišti soupeře, který byl před utkáním v tabulce těsně pod námi.  Na krásném trávníku  Moravské Slavie (vzhledem k problémů s plochou na Ostrovci) jsme začali výborně, dobře kombinovali a směrem dozadu jsme působili jistě. Z naší převahy v 11. minutě vyplynul nádherný první gól. Po zisku míče ve středu pole poslal Vojta Dřevěný průnikovou nahrávku do levého křídla na Roberta Gunára a jeho výborný centr na malé vápno Adam Pavelka ukázkovou hlavičkou zužitkoval ve vedení 1:0. Hned za tři minuty ve vápně Vojta Dřevěný zakončoval po dalším centru zleva z otočky do brankáře a v následné skrumáži zahrál domácí hráč rukou. Z penalty se naštěstí Robert Gunár nemýlil - 2:0. Bohužel pak jsme vyklidili střed pole, přestali jsme běhat a bylo vidět, že po úvodním tlaku nám docházejí síly. Soupeř se nakopávanými balóny za obranu snažil využít přečíslení, což se mu bohužel před koncem poločasu povedlo a z brejkové situace tak domácí snížili na 1:2.

Druhý poločas už byl spíš boj, byli jsme stále aktivní a chtěli hrát dopředu. Měli jsme minimálně dvě dobré možnosti, když Kuba Dřevěný vyslal Adama Pavelku do samostatného úniku za obranu, ten ale se zalekl zakončení pravou nohou a míč mu odskočil. Oba útočníci Adam a Vojta by se pak při větším důrazu dostali ve vápně každý minimálně ještě jedenkrát ke gólovému zakončení. A tak jsme museli bojovat dál. Soupeř značně přitvrdil a právě z jednoho ostrého zákroku ve středu pole Zdeňka Smolíka jsme měli výhodu trestného kopu. Robert Gunár zakroutil míč do vápna, gólmanovi míč propadl pod nohama a ze skrumáže Tadeáš Valenda posunul míč na volného Honzu Nguyena a oblíbený "Párči" vstřeli svůj historicky první soutěžní gól (pokud mne pamět neklame). Přineslo to uklidnění do našich řad. Domácí pochopitelně se hnali do útoku, ale díky zhuštěnému středu pole a příkladně se vracející záloze si soupeř vyloženou šanci nevypracoval. A tak jsme mohli slavit. V neúplné sestavě, bez 3 hráčů základní sestavy včetně stopera Lukáše Dvořáka, podali všichni hráči na hřišti maximálně bojovný výkon. Pochvalu zaslouží nově složená obrana, která až na jedno zaváhání při gólu pracovala spolehlivě. Ve středu zálohy opět dominoval Zdeněk Smolík, který odvádí pro mužstvo obrovské množství práce a tak se může třeba Robert Gunár vlevo soustředit více na útok, kde je pro tým nejvíce platný. Ale všichni ostatní si zaslouží pochvalu za odmakaný zápas.

 

Krajská soutěž 1.třídy - 7.kolo02.10.2017
2:0 (2:0)

AFK TIŠNOV

FC MEDLÁNKY


 

Sestava :                 Rosendorfský

           Valenda           Dvořák            Lutonský

                                   Hladký      

Nakládal    Vít      Smolík      Gunár             

Pestr               Pavelka

Střídali :         Krésa, Daniel, Nguyen

Branky :         Gunár 2                     

Průběh utkání :

Domácí začali aktivně, ovšem opět byli málo důrazní v koncovce. Hosté postupně vyrovnali hru a od 15´ si i oni dokázali připravit dobré příležitosti. Ve 22´ již poněkolikáté Gunár ve velkém vápně uštrikoval obranu Medlánek a ta ho tentokrát zastavila za cenu faulu. Pok. kop sám faulovaný proměnil 1:0. V poslední minutě poločasu si Gunár opět udělal z obránců kuželky a jeho překvapivá střela skončila od tyče za zády brankáře Medlánek 2:0. Ve II. pol. domácí kontrolovali hru a nepustili hosty do brankové šance. Šance hráčů Tišnova také vyzněly bez gólového efektu a tak utkání skončilo zaslouženým vítězstvím domácích 2:0. 

Výsledky :

Blansko – Rousínov                        12:0

Kohoutovice – Bučovice                 14:0

Rájec  – FKD                                     1:5

Moravská Slavia – Soběšice            3:1

Žijeme hrou – Řečkovice                22:0

Tabulka :

 

1.

Žijeme hrou

7

6

1

0

48:8

19

2.

Kohoutovice

7

5

0

2

51:10

15

3.

Rájec

7

5

0

2

24:20

15

4.

Blansko

7

4

1

2

49:14

13

5.

Tišnov

7

4

1

2

19:9

13

6.

Mor. Slavia

7

3

2

2

25:12

11

7.

FKD

7

3

0

4

12:13

9

8.

Medlánky

7

2

2

3

11:9

8

9.

Rousínov

7

2

2

3

11:21

8

10.

Soběšice

7

2

0

5

12:34

6

11.

Bučovice

7

1

1

5

12:35

4

12.

Řečkovice

7

0

0

7

  1:90

0

 

Krajská soutěž 1.třídy JmKFS - 6.kolo01.10.2017
1:4 (0:2)

AFK TIŠNOV

ŹIJEME HROU


 

Sestava :                Rosendorfský

           Valenda           Dvořák            Lutonský

                                    Pestr      

Nakládal    Vít      Smolík      Gunár             

Dřevěný J.      Pavelka

 

Střídali :         Dřevěný V., Krésa, Nguyen, Sedláček A.

Branky :         Dvořák                      

Průběh utkání :

První mužstvo tabulky domácí hned od první minuty přehrávalo. Hráči AFK špatně vykrývali prostory a přistupovali pozdě k protihráčům. To byla voda na mlýn hostům, kteří tak měli dostatek času ke kombinaci a kvalitní předfinální a finální přihrávce. To předvedli také při první brance v 16´ 0:1. Ve 27´ zastavil domácí brankář pronikajícího hráče jen za cenu faulu a hosté se z pok. kopu ujali vedení 0:2. Do druhé půle vstoupili domácí daleko lépe. Najednou měli hosté s vysokým presinkem Tišnova problémy. A když ve 41´ snížil z trestného kopu Dvořák na 1:2, bylo blízko k vyrovnání. Bohužel po patnácti minutách došel domácím dech a hosté následně vstřelili po pěkné individuální akci branku na 1:3. V 60´ ještě chyboval domácí obránce a hosté toho využili 1:4.     

 

Krajská soutěž 1.třídy JmKFS - 5. kolo      24.9.2017

TATRAN ROUSÍNOV  -   AFK TIŠNOV

                                                   0:1 (0:0) 
Sestava:   
             Rosendorfský
Valenda - Dvořák - Farkaš - Lutonský
Strnad - Hladký - Smolík - Gunár
           Pestr  - Pavelka
 
Střídali: Dřevěný Jakub, Nakládal, Krésa
 
Branka: 56. minuta vlastní
 
Dnešní zápas byl naším festivalem promarněných šancí. Kdyby jsme hráli až do večera, tak snad nejsme schopni vstřelit branku. V prvním poločase se po prvotním oťukávání začala projevovat na naše územní převaha, která vedla k sérii brankových šancí. Robert Gunár a Adam Pavelka po hezkých průnikových nahrávkách zleva pouze střelami těsně míjeli vzdálenější tyčky. Pak Kuba Dřevěný zatáhl míč opět zleva, jeho centr na malém vápně pak Míša Krésa nebyl schopen usměrnit do branky. Pak šel Míša sám v brejku na brankáře, ale bohužel v rozhodující okamžik zpomalil a byl vracejícími se obránci vytlačen ze střeleckého úhlu. Robert Gunár pak výbornou dalekonosnou střelou zprava jen o metr minul levou šibenici. Soupeř zahrozil 2 střelami, jednu zpoza vápna Dan spolehlivě pokryl, stejně jako průnik za naši obranu a následnou střelu zleva nejnebezpečnějšího hrotového hráče soupeře číslo 7.
V druhém poločase začal aktivně soupeř, měl nebezpečnou standardku, ale trefil pouze naši zeď. Pak jsme začali opět spalovat vyložené šance jak na běžícím pásu. Pepa Pestr výbornými náběhy se dvakrát dostal do brejku za obranu, pokaždé však trefil střed brány a tím pádem soupeřova gólmana. Další náběh Adama Pavelky zastavil, ofsajd, který však viděl jen domácí pomezní. Několikrát jsme kombinovali na hranici vápna, ale bez zakončení, až Zdeněk Smolík pěknou ranou těsně minul levou tyčku. Další ránu gólman vyrazil jen před sebe a dobíhající David Hladký orazítkoval břevno. Míša Krésa zprava opět trefil jen gólmana, který působil na naše střely jako magnet. A tak nám musel pomoci soupeř. Další průnik zleva potáhnul Robert Gunár a jeho centr do vápna se snažil zbytečně z první zakončit Kuba Dřevěný, ale naštěstí se míč odrazil k soupeřově obránci, který z malého vápna krásně trefil vlastní šibenici. V lehce nevózním závěru zápasu jsme ale soupeře už k ničemu nepustili a tak jsme mohli slavit ubojované, ale zasloužené vítězství.

 

Krajská soutěž 1. třídy JmKFS - 4.kolo18.09.2017
2:2 (1:1)

AFK TIŠNOV

FC BUČOVICE


 

Sestava :             Rosendorfský

           Valenda           Dvořák            Lutonský

                                  Farkaš      

Strnad Hladký      Smolík     Gunár             

Pestr        Pavelka

Střídali :         Dřevěný J., Nakládal, Daniel, Nguyen

Branky :         Pestr, Dvořák            

Průběh utkání :

Úvod vyšel hostům, kteří v 7´ vyšachovali domácí obranu a ujali se vedení 0:1. Domácím se podařilo vyrovnat o sedm minut později. Gunár poslal kolmicí do samostatného nájezdu Pestra 1:1. Do konce poločasu si obě mužstva připravila ještě jednu brankovou šanci. Pavelka sám před prázdnou bránou vyraženou střelu Smolíka nedokázal dorazit do sítě a hostující útočník dal mimo bránu poté, co šel sám na brankáře. I začátek II. pol. patřil aktivním hráčům Bučovic. Domácí začali zakřiknutě a vše korunovala fatální chyba brankáře v 45´ 1:2. Ve zbytku utkání se domácí hnali za vyrovnáním. V 53´ uvolnil Dvořák Gunára, ale jeho střelu dokázal brankář vyrazit. O dvě minuty později Dvořák vyrovnal střelou z volného kopu 2:2. Pak domácí zavřeli hosty před jejich bránou ovšem bez brankového efektu a tak utkání skončilo remízou.

Výsledky :

Medlánky – Soběšice                        1:2

Moravská Slavia – Rousínov            2:2

Blansko  – Řečkovice                        21:0

Kohoutovice – FKD                          2:1

Žijeme hrou – Rájec                          5:0

Tabulka :

 

1.

Žijeme hrou

4

3

1

0

19:7

10

2.

Rájec

4

3

0

1

13:11

9

3.

Blansko

4

2

1

1

27:8

7

4.

Mor. Slávia

4

2

1

1

19:6

7

5.

Tišnov

4

2

1

1

15:5

7

6.

Medlánky

4

2

1

1

10:4

7

7.

Kohoutovice

4

2

0

2

18:10

6

8.

Rousínov

4

1

2

1

  6:7

5

9.

Bučovice

4

1

1

2

  8:7

4

10.

FKD

4

1

0

3

  5:9

3

11.

Soběšice

4

1

0

3

  5:23

3

12.

Řečkovice

4

0

0

4

  0:48

0

 

Krajská soutěž JmKFS 1. třídy - 3.kolo13.09.2017
0:9 (0:4)

FC ŘEČKOVICE

AFK TIŠNOV


 

Sestava :             Rosendorfský

           Valenda           Dvořák            Lutonský

                                   Farkaš      

Vít       Hladký      Smolík     Gunár             

Strnad             Pavelka

Střídali :         Pestr, Dřevěný J., Krésa, Nakládal, Nguyen

Branky :         Dvořák 3, Pavelka 3, Gunár 2, Strnad                     

Průběh utkání :

Od úvodní minuty hráči AFK nenechali nikoho na pochybách, že si přijeli pro tři body. V 1´ proměnil Dvořák přímý kop z rohu velkého vápna 0:1. 17´ centr Smolíka propadl na velkém vápně k volnému Pavelkovi 0:2. 29´ nákop za obranu Dvořáka využil Strnad 0:3. 32´ se z rohu Gunára prosadil Dvořák 0:4. 51´ Pavelka využil chyby domácí obrany 0:5. 59ˇ Dřevěný uvolnil Pavelku a ten podél brankáře dal na 0:6. 60´ Smolík trefil jen tyč. V té samé minutě se Gunár pěkně uvolnil ve velkém vápně 0:7. 61´ Dvořák našel volného Gunára 0:8. 62´ Farkaš sám před brankářem trefil břevno. 63´ domácí odvrátili Gunárův roh jen na velké vápno a Dvořák prostřelil vše co mu stálo v cestě 0:9.

Výsledky :

Soběšice – Žijeme hrou                     2:7

Rájec – Kohoutovice                         4:2

FKD  – Blansko                                 0:2

Bučovice – Moravská Slavia            0:2

Rousínov – Medlánky                       0:0

Tabulka :

 

1.

Rájec

3

3

0

0

13:6

9

2.

Žijeme hrou

3

2

1

0

14:7

7

3.

Medlánky

3

2

1

0

  9:2

7

4.

Mor. Slávia

3

2

0

1

17:4

6

5.

Tišnov

3

2

0

1

13:3

6

6.

Rousínov

3

1

1

1

  4:5

4

7.

Blansko

3

1

1

1

  6:8

4

8.

Kohoutovice

3

1

0

2

16:9

3

9.

Bučovice

3

1

0

2

  6:5

3

10.

FKD

3

1

0

2

  4:7

3

11.

Soběšice

3

0

0

3

  3:22

0

12.

Řečkovice

3

0

0

3

  0:27

0

 

Krajská soutěž JmKFS 1.třídy - 2.kolo04.09.2017
2:0 (1:0)

AFK TIŠNOV

FK DRNOVICE


 

Sestava :               Rosendorfský

            Valenda          Dvořák            Lutonský

                                   Farkaš      

Vít       Smolík       Hladký     Pavelka          

Puška          Pestr

 

Střídali :         Dřevěný J., Krésa, Strnad, Nakládal, Daniel, Nguyen

Branky :         Pestr, Farkaš             

 

Průběh utkání :

Domácí byli v tomto utkání lepším týmem. Svou malou produktivitou ve finální fázi ovšem dávali dlouho možnost FKD porvat se o body. Do vedení se hráči AFK dostali po několika dobrých příležitostech v 19. minutě. Pestr využil zaváhání hostující obrany, obešel posledního obránce a umístil míč k tyčce podél brankáře hostů - 1:0. 

Druhý poločas přinesl stejný obraz hry, bojovalo se hlavně ve středu pole. O něco více nebezpečných situací bylo před brankou hostů. Brejková situace Kuby Daniela nebyla zužitkována. Na druhé straně brejk hostů vyřešil Rosendorfský včasným výběhem. Pak hosté ještě kopali dva rohy, naštěstí domácí obrana v čele s brankářem dokázala vše zažehnat. Uklidnění do řad AFK přinesla 65. minuta. Krésa po uvolnění od Smolíka šel sám na brankáře, trefil tyč a odražený míč uklidil do brány Farkaš 2:0. Do konce zápasu si domácí už výsledek pohlídali a mohli začít slavit první 3 body v nové sezóně.  

Výsledky :

Rousínov – Soběšice                         4:1

Medlánky – Bučovice                        3:2

Moravská Slavia – Řečkovice          12:0

Blansko – Rájec                                 2:6

Kohoutovice – Žijeme hrou              3:5

 

Krajská soutěž 1.třídy SŽ 2017-2018 - 1.kolo

Rájec-Jestřebí - AFK Tišnov 3:2 (0:1)

 
Sestava:            
                  Rosendorfský
Valenda - Dvořák - Farkaš - Nakládal
          Hladký - Smolík-Pavelka
           Puška - Dřevěný Jakub
                       Pestr
Střídali: Krésa, Borek, Sedláček, Daniel
 
     Kdo byl na posledním jarním zápase starších žáků v Rájci, kde jsme slavně zvítězili 4:3 gólem v poslední minutě a po otočení výsledku z 0:3, musí potvrdit, že historie se skutečně opakuje. Minule byli nešťastní domácí, dnes jsme však okusili hořkost fotbalu my. 
Za dusného tropického počasí a na žádost domácích bylo utkání předehráváno v pátek odpoledne. Hned v 1.minutě jsme z rohu mohli jít do vedení, ale míč jen poskakoval po brankové čáře domácích. Hra byla zpočátku neurovnaná, prakticky se hrálo jen na levé straně hřiště, kde bylo přehušťěno. Pokud jsme dokázali míč přenést doprava, hned to znamenalo pro branku domácích nebezpečí. Výborně z úhlu pálil David Hladký a pak už jsme předvedli opět zprava gólovou akci. Míša Krésa našel polovysokým centrem na vápně Jirku Borka, který míč lehce tečoval podél gólmana do sítě. Naše obrana 2x pustila nejnebezpečnějšího hráče domácích č.13 Patrika Fojta do úniku, Lukáš Dvořák dvakrát obranným zákrokem na poslední chvíli zachránil situaci.
     V druhém poločase jsme prvních 10 minut předvedli nejhezčí pasáž utkání, drželi míč na kopačkách, kombinovali a po jedné takové akci padl náš druhý gól. Kuba Dřevěný poslal míč na Pepu Pestra na hrotu, který výborně uvolnil průnikovou nahrávkou doleva Adama Pavelku, který z úhlu postupoval sám na brankáře a střelou do horní poloviny branky nám zajistil vedení.Za chvíli se Pepa Pestr se uvolňoval v rohu vápna a zkusil brankáře překvapit střelou na přední šibenici, ale míč skončil bohužel jen v boční síti. Pak však naopak přišla hrůzná pětiminutovka z naší strany. Domácí pochopili, že kombinačně a po zemi nás nepřehrají a tak začali nakopávat dlouhé míče za obranu na útočný hrot domácích Fojta, který snížil po průniku zleva z úhlu na 1:2. Prakticky hned vzápětí jsme nedokázali na pravé straně odklidit balón do bezpečí (klidně i dlouhým nákopem) a domácí z přečíslení střelou z vápna srovnali na 2:2. Chtěli jsme utkání strhnout na naši stranu a přišla pasáž, kdy jsme měli snad 7-8 tutovek, mj. Adama Pavelka trefil přední tyčku, Dominik Puška se ocitnul minimálně 4x sám před brankářem, ale situace řešil buď zbrkle nebo nedůrazně. A tak přišel zákonnitý trest. Domácí v poslední minutě předvedli další nákop, Fojt vyhrál hlavičkový souboj s Lukášem, zbytek obrany bohužel nestíhal a v takových situacích se pak už Fojt nemýlí.  Domácí nám dokonale a se vším všudy vrátili porážku z jarní části.
I na takovém zápase lze najít pozitiva: hráli jsme určitě fotbalověji a kombinačně lépe než soupeř, výborný výkon podala dvojice mladších žáků Jirka Borek a Adam Sedláček. Negativa: horší fyzická kondice v závěru zápasu a neproměňování vyložených šancí.
Nejsme první ani poslední tým, který ztratil utkání v poslední minutě. Pro všechny je to velké ponaučení do dalších zápasů. Hlavu vzhůru, jede se dál...