Sezóna 2013 - 2014

22. 6. 2014  Tišnovsko - Sparta Brno Cup 2014     20:22  

Střelci: Maty Jícha 4, Fanda Dujka 3, Kuba Dřevěný 2, Dalibor Krajčo 2, Adam Rozmahel 2, Tom Farník 2, Tadeáš Dobrovolný, Ondra Nakládal, Vojta Dřevěný, Jirka Hvězda, Tomáš Švanda

Sestava: Dobrovolný Tadeáš, Doležal Kristián, Dřevěný Jakub, Dřevěný Vojtěch, Dujka František, Farkaš Kryštof, Farník Ondřej, Farník Tomáš, Hvězda Jiří, Chytrý Jan, Jedlička Vojtěch, Jícha Matěj, Krajčo Dalibor, Nakládal Ondřej, Rozmahel Adam a Švanda Tomáš

První den tohoto megaturnaje začal pro náš výběr, tentokrát pod hlavičkou AFK Tišnov, výborně, pak se však od nás odklonilo potřebné štěstíčko. Dva vlastní góly jsou celkem dost :-(. Oceňujeme ale skvělý výkon se Spartou Brno, která nečekala, že se bude třást o vítězství v zápase s naším výběrem
Sobotní program jsme zahájili s mistry Slovenska v této věkové kategorii, který nás herně výrazně přehral. Následoval náš nejméně povedený zápas proti Pelhřimovu a ostudná prohra. Po úpravách v obsazení hráčů na jednotlivé posty se hra změnila jako mávnutím kouzelného proutu a přišla série tří vítězství. V posledním zápase ve skupině jsem podlehli vynikajícím Katovicím.
Ve skupině jsme zaznamenali 4 vítězství a 6 porážek, z toho dvě úplně zbytečné (Pelhřimov a Kohoutovice) a škoda bylo zápasu se Spartou Brno, kdy jsme o zaslouženou remízu přišli úplně těsně před koncem zápasu, avšak ani těchto 7 bodů by nestačilo na postup mezi nejlepších 8.
S herním projevem můžeme být, až na zápas s Bohemians a hlavně s Pelhřimovem, spokojeni.
T – Košice 2:1
Výborný soustředěný výkon, kdy velkého favorita, který dokázal porazit i Spartu Brno, jsme nepustili do vážnější šance. Sami jsme skórovali po našem dobrém napadání Matyho a po skvělém vyšachování obrany s nahrávkou do brejku v podání Kuby se zakončujícím Adamem. Super zápas!!

T – Kohoutovice 1:2
Kdo neviděl prvních 8 minut neuvěří, že jsme měli minimálně 4 čisté gólové šance, kdy se míč odrážel nebo se otíral o tyče, poskakoval po brankové čáře. Vytvořili jsme trvalý tlak a Kohoutovice se nemohli pomalu dostat za polovinu. Pak z rohu šli hosté do vedení, my jsme vyrovnali z trestného kopu krásnou střelou Ondry. V závěu se už hra vyrovnala a hosté rozhodli z brejku, kdy se náš vracející obránce nešťastně srazil míč do sítě.

T – Sparta 2:3
Zápas jsme začali špatně, Sparta neustálým pohybem dělala problémy a šla celkem snadno do vedení 2:0. Pak se však kluci vzepjali k výbornému výkonu po 2 krásných akcích jsme srovnali k překvapení soupeře, který předpokládal snadný úlovek. V poslední minutě jsme bohužel trochu zbytečně inkasovali z velkého úhlu. Velká škoda, remíza by byla spravedlivá, ale nutno si připomenout že poslední turnaj jsme ze Spartou prohráli 0:4.

T – Bohemians 0:3
Nepřliš povedený zápas, 2× jsme inkasovali po zbytečných chybách obrany. Vůbec jsme se nedostali do hry, soupeř hrál tvrdě a důrazně, s čímž jsme se nedokázali srovnat.

T – FA Bratislava 0:3
Mistr Slovenska věkové kategorie U10 předváděl vynikající výkon, plný pohybu a kreativity. Naši hráči se mu snažili soupeři vyrovnat, ve větší části utkání se nám to i dařilo a v těchto okamžicích jsme vítězi turnaje byli vyrovnaným soupeřem, ale malá sehranost a menší zkušenost s podobnými turnaji převážila mísku vah na soupeřovu stranu.

T – Pelhřimov 0:4
Tragický výkon, nejlépe rychle zapomenout. První dvě střely soupeře na branku a ve 2.minutě bylo 0:2. Hráči se psychicky zlomili. Málo pohybu, málo důrazu, alibistický výkon jak by bez většího zájmu. Ostudná a zbytečná porážka, která vedla k důraznému pohovoru s mužstvem a přeskládání sestavy.

T – Krnov 5:0
Mužstvo bylo jako vyměněné. Kluci v sobě objevili kolektivního ducha, jeden bojoval za druhého. Najednou byla hra plná pohybu a nápaditosti a rychlosti. Výrazně se zpevnila obrana, vynikající výkon předváděli především hráči v záložní řadě (František, Vojta J. a Adam) a útočnici viditelně přidali na agresivitě a pohybu bez míče a rázem jsme hráli většinou před brankou soupeře.

T – Prešov 2:1
Velice těžký soupeř z daleho Prešova předváděl hodně podobnou hru jak FA Bratislava. Z počátku utkání nás výrazně přehrávali. Vynikali především výborným doplňování v útočné fázi, kdy se řítili až čtyři hráči na jednoho našeho obránce. Z jednoho takového kontru šel soupeř do zaslouženého vedení.
Po 7. minutách hry přišlo pro nás nečekané vysvobození. Znenadání se spustilo umělé zavlažování, hra byla cca na 5 minut přerušena a na naše hráče to zapůsobilo jako polití živou vodou. Provedli jsme drobnou korekturu v sestavě a najednou jsme to byli my, kdo hrál a měl herní převahu. Soupeř se začal bát o výsledek a už nebyl směrem dopředu tak odvážný. Změna v sestavě se osvědčila i gólově, když obvyklý obránce Tomáš Š. přešel do útoku a po jednom z brejků a tvrdé střele vyrovnal.
Od této chvíle se šance střídali na obou stranách, měli jsme mírnou převahu, ale k ničemu lepšímu, než střelám do tyče to nevedlo. V poslední minutě proti nám rozhodčí odpískal nedaleko naši branky trestný kop, který rozhodl o osudu zápasu. Při rozehrávce precízně postavena zeď míč srazila do boku, míč se dostal k pravému obránci Daliborovi. Ten nevídaným sólem přešel přes tři hráče soupeře, před brankou nezazmatkoval a krásně nahrál Matějovi, který zasunul do prázdné brány. A byl konec zápasu, opět jedno z těch krásných vítězství nad přípravkou ligového celku.

T – OFS Brno-venkov 4:0
Pokračovali jsme v trendu z posledních dvou zápasů a zaslouženě zvítězili. Jediné co lze vytknout je malo produktivita v zakončení.

T – Katovice 0:3
Soupeř předvedl vynikající výkon. Někteří jeho hráči byli indivuálně na hodně vysoké úrovni. Ve středu hřiště se nám poměrně dobře dařilo držet krok, před svoji brankou nám toho soupeř ale příliš nedovolil. Platila na nás hodně dúrazná hra a rychlý přístup každého hráče k míči. Díky Daliborovi v bráně jsme hodně dlouho drželi naději na dobrý výsledek, nakonec i trohu se štěstím soupeř skóroval a zvítězil. Za výkon v tomto zápase se však nemusíme vůbec stydět.

Ve skupině jsme odsadili 7. místo.

Vyřazovací část:
T – FŠ Třebíč 3:0
Po výborném výkonu zasloužené vítězství a postup do skupiny o 9. až 12. místo. Soupeři jsme dovolili pouze 2–3 střely vysoko nad bránu, jinak jsme krásnou kombinanční hrou a neustálým pohybem vysokého a urostlého soupeře jednoznačně předčili.

T – Kohoutovice 1:1, na penalty 4:3
Hodně vyrovnané utkání opět s velkým množstvím neproměněných šancí na naší straně a nakonec šťastné vítězství na penalty. Aspoň částečná odveta za porážku ve skupině a postup do zápasu o 9. místo. Nutno ocenit všechny střelce penalt, v nervydrásájícím rozstřelu vybraní hráči zachovali klid a rozvahu – jmenovitě Adam, Kryštof, Tadeáš a Tomáš.

T – Pardubice 0:1
Ve vyrovnaném zápase, kdy soupeř měl mírnou územní převahu, ale my jsme se skvělou prácí ve středu pole nenechali zatlačit do defenzívy naopak kontrovali rychlými protiútoky. Soupeř se dostal do vedení akcí, kdy nahrávka z křídla se zamotala ve vápně mezi nohama obránce a odražený balón zavěsil zblízka útočník Pardubic. Brankář Pardubic výborným vyběhnutím v závěru chytil šanci Kubovi, kterému navíc míč skočil na drnu. Poslední akce zápasu bylo nádherné vysunutí našeho útočníka kolmicí mezi obranu a v situaci 2 na brankáře bohužel přišla místo střely nepovedená nahrávka a obrana soupeře s brankářem situaci zvládli. Konec zápasu! Ale po velmi kvalitním výkonu, což trenéři Pardubic vysoce ocenili.

V konečném účtování turnaje Sparta Brno cup jsem obsadili


skvělé 10. místo, zlepšili jsme se o 6. míst oproti roku 2013.


Děkujeme všem hráčům za super výkony v tomto těžkém a náročném turnaji a samozřejmě rodičům za jejich podporu. Všichni se už těšíme na další účinkování našeho výběru. Výsledky naší práce za jeden rok společného působení jsou pro nás motivací do další sezóny!!!

Libor Dřevěný

________________________________________________________________________________________

9. 6. 2014  Nedvědice - E-on cup 39:36 

Miroslav Jedlička

7. 6. 2014 Nedvědice - E-On Cup 2014 Náměšť n. O.39:36

Střelci Nedvědice: Chytrý J. 9, Sádecký 7, Dřevěný J. 4, Dřevěný V. 4, Nakládal 3, Bracek 3, Kožík 3 , Crhák 3, Horníček, Krajčo, Farkaš.

Sestava: Hanáček, Krajčo, Farkaš K., Janečková, Bracek, Nakládal, Kožík, Sádecký, Jedlička, Dřevěný V., Dřevěný J., Chytrý J., Horníček, Crhák J., Jambor, Šibor

Dne 7.6. jsme vyrazili s naší družinou na velice kvalitně obsazený turnaj do Náměště nad Oslavou, E-on cup.
Čtyřiadvacet týmů rozdělených do čtyř skupin po šesti týmech se utkalo o tři postupová místa z každé skupiny. Šestnácti členný tým byl rozdělen do dvou družstev, které hráli své zápasy paralelně na dvou hřištích vedle sebe, součet skóre obou se pak sčítal do konečného výsledku utkání.
Nám los do cesty postavil družstva Želetavy, Domamilu, Ivančic, Pelhřimova a Telče.

A jde se na věc. Turnaj zahajujeme proti Želetavě. Tým, se kterým nemáme zkušenosti, velká neznámá. Počasí už v 9 hodin ráno ukazuje, že dnes připraví hráčům vražedné podmínky.

Nedvědice – Želetava 9:0
Nedvědice A (pod vedením M. Jedličky, L. Dřevěného) - Želetava 5:0 (Chytrý J. 2×, Sádecký, Dřevěný V., Dřevěný J.)
Hra se odvíjela pouze na jedné polovině, soupeř vůbec nevystřelil na naši bránu. Byl to pro něj velice milosrdný výsledek.

Nedvědice B (pod vedením R. Hájka) - Želetava 4:0 (Bracek 2×, Kožík, Horníček)
Na úvod pro nás velice příjemný soupeř. Nesnižuji kvalitu soupeře, ale mi jsme disponovali ročníky 2004–2006, zatímco soupeř na nás nastoupil i s rozpětím 2004 – 2008. V těchto kategoriích je to vražedný rozdíl. Soupeř bojoval statečně, ale na nás nestačil.

Nedvědice – Ivančice 1:3
Nedvědice A – Ivančice 1:0 (Chytrý)
I přesto, že soupeř byl výborný, průběh utkání se velice podobal předchozímu zápasu. Bohužel velice mizerné proměňování šancí vedlo s součtové prohře. Obrazu hry by odpovídal výlsedek 4:0 nebo 5:1.

Nedvědice B – Ivančice 0:3
Bouhužel naši mladší nezvládli velmi pěkný a vyrovnaný zápas. Zatímco soupeř byl o chloupek lepší a vítěztví si beze sporu zasloužil, ale určitě ne tak kruté. Krásnou šanci si za stavu 0:0 vytvořil Crhák, ale v koncovce selhal, za stavu už nepříznivého pro nás pak spálil velkou tutovku skvěle hrájící Nakládal, dva rohy z hlavy Kožíka zkončili na břevně a asi 5 cm vedle tyče. Jen poro zajímavost za soupeře nastoupil hráč s č. 7 Jan Novák, který se zúčastnil turnaje se Zbrojovkou Brno v Boskovicích, v zápisu je uveden jako David Novák a my ho zvolili nejlepším hráčem turnaje.

Nedvědice – Telč 7:1
Nedvědice A – Telč 5:1 (Sádecký 2×, Krajčo, Dřevěný V., Chytrý)
Opět se hra odehrávala pouze na jedné polovině hřiště, tentokrát však byla efektivita lepší. Gól jsem dostali po rohu.

Nevědice B – Telč 2:0 (Nakládal, Farkaš)
Další velice vyrovnané utkání, které jsme tentokrát zvládli především díky bojovnosti a důrazu.

Nedvědice – Pelhřimov 4:2
Nedvědice A – Pelhřimov 2:0 (Dřevěný V., Sádecký)
Krásný zápas, který jsme v klidu a bez problémů dovedli k vítězství.

Nedvědice B – Pelhřimov 2:2 (Kožík, Bracek)
Utkání plné zmatků a nepřesností ze strany sudích (jinak po celý turnaj vynikajících). Po gólu Lukáše jsme se ujali vedení 1:0. Vyrovnání přišlo z nepřímého kopu, kdy jsme se trenéři obou týmů sešli za naší bránou u tyček. Já rovnal zeď, soupeřův trenér naopak udílel pokyny pro zahrání standardky. Trma vrma, jak se tento terminus technikus často používá, pak břevno a … rozhodčí se bezmocně koukal na nás. Já se zvedlými rameny, opravdu jsem neviděl, trenér Pelhřimova gestikuloval vehemtně ve prospěch svého týmu. 1:1.
Krátce na to (mluvil jsem k hráčům na lavičce) padl z vhozenéhou autu a následného útoku gól na 1:2. Přihlížející Libor Jaroš, který se v přestávce urval z práce a přišel se podívat tvrdil, že aut jsme měli zahrávat my).
Na 2:2 pak srovnal Jeňa Bracek opět ze standardky. Zahrál ji ukázkově, nicméně vedení Pelhřímova reklamovalo, že měl být kop nepřímý, my zahrávali přímý (tak byl signalizován rozhodčím). V konečném součtu 2:2, velice rozuměn jsme se s trenéry Polhřimova shodli, že i rozhodčí jsou jen lidi a na sporné góly si nemáme co vyčítat. Naštěstí nás v součtu podržel A-tým svým vítěztvím.

Nedvědice – Domamil 5:2
Nedvědice A – Domamil 4:1 (Dřevěný J. 2×, Sádecký, Chytrý)
Neznámý, ale velice houževnatý soupeř, nám dal více práce, než jsem čekali. Až vzýšeným úsilím v druhé části jsme výsledek zvátili na svoji stranu.
Zápasy ve skupině A tým zvládl neuvěřitelně suveréně se skórem 17:2 a 5 vítězstvíma ve svých dílčích zápasech.

Nedvědice B – Domamil 1:1
Další velice vyrovnané utkání, kde jsme dotahovali vedení soupeře. Vyrovnání zařídil doposud vrchní palič týmu Kuba Crhák, který se konečně trefil a prolomil střeleckou smůlu.

Uff. Neuvěřitelná porce informací v tomto zápisu, neuvěřitelné vedro. A to jsme teprve v polovině.

Po součtu výsledků v základní skupině jsme slavili nečekaný úspěch a sice postup mezi 12 nejlepších ze druhého místa ve skupině.

Další los nás však zařadil do skupiny smrti, kdy jsme vyfasovali Vysočinu Jihlava, Velké Meziříčí a Humpolec – něco na moje nervy!!!

Nedvědice – Vysočina Jihlava 2:14
Nedvědice A – Vysočina Jihlava 0:4
Rozhodčí nás na hřišti vítal slovy: „Konečně snad budete mít soupeře“, což nás velice potěšilo, bohužel měl svatou pravdu. Soupeřovi hráči hráli jako o život. neustále v pohybu a rychlosti, neuvěřitelně rychlé a precizní zpracování míče bralo dech. Přesto jsme nebyli úplně bez šancí, avšak soupeř měl i skvělého golmana, který byl pro nás nepřekonaltelnou překážkou. Přes mimořádný výkon golmana Dalibora a obránců Toma a Vojta J. jsem 4× inkasovali. Přes poměrně vysokou porážku, se nemusíme vůbec stydět a i soupeřův trenér se o nás vyjadřoval hodně pochvalně.

Nedvědice B – Vysočina Jihlava 2:10 (Crhák 2×)
Naše nejhorší utkání, které jsme nezvládli v hlavách. Už po rozehrávce bylo vidět, že se kluci zbavují míčů odkopy do území nikoho, než coby se snažili něco tvořit. Přesně ten zápas, kdy je tam trenér úplně k ničemu, bezmocný a nejraději by seděl u stánku s klobásou a pivem. Za stavu asi 0:6 však kluci předvedli pasáž, kdy i oni byli lepším týmem. Výsledkem bylo pár hezkých šancí a 2 góly Kuby Crháka. Soupeř však disponoval neskutečnou kvalitou a hlavně celým týmem ročníku 2004. Utrpěli jsme debakl.

Nedvědice – Velké Meziříčí 0:5
Nedvědice A – Velké Meziříčí 0:1
Přestože VM celý turnaj vyhrálo, tak nebylo v tomto zápase lepším týmem. Vyhrálo díky větší vyzrálosti a vyhranosti. Někdy až přehnaná tvrdost, ale i hodně vysoké nasazení, bojovnost a fotbalové umění převážily vítězství na jejich stranu. Když jsme, ale nedali gól, nemohli jsem vyhrát.

Nedvědice B – Velké Meziříčí 0:4
Z naší strany velice bojovné utkání proti obrovské kvalitě. Nelze týmu nic vytknout. Naopak musíme jen chválit.

Nedvědice – Humpolec 3:4
Nedvědice A – Humpolec 3:1 (Sádecký, Dřevěný J., Chytrý)
Neuvěřitelně dobře rozehrané utkání, vedli jsme úplně bez problémů 3:0. Pak se nám nepovedli dva trestné kopy a začali jsme být nervozní. Jedna zbytečná ztráta míče ve středu hřiště umožnila soupeři vystřelit z dálky a míče se od břevna odrazil těsně do brány. Tato chyba a tento gól nás stál 3. až 4. místa v konečném pořadí v turnaji.

Nedvědice B – Humpolec 0:3
Bouhužel i zde jsme tahali za kratří konec. Ve spolupráci s A týmem jsme se snažili utkání zvrátit prohazováním hráčů (což pravidla povolují) a zvrácením součtu obou skóre na naši stranu. Neúspěšně.
Bohužel se později ukázalo, že nakonec chyběl jeden gól k tomu, abychom byli poslání v konečných součtech do bojů o 7–8 místo. Takto na nás ve velice vyrovnané tabulce zbylo „až“ místo pro boj o 11–12 místo.

Dovolte mi, abych přerušil tok informací a přiblížil atmosféru na stadioně. Skvělá organizace, neuvěřitelný počet atrakcí pro děti i dospělé, bohatý doprovodný program, host turnaje Michal Vepřek (Sigma Olomouc), který rozdával úsměvy, podpisy, ochotně se fotil s kluky. Velmi příjemný borec.
Do toho však VEDRO JAKO PRASE, neuvěřitelná porce zápasů, nejraději bychom kluky viděli někde v klidu ve stínu a oni musí odolávat tolika lákadlům. V této fázi turnaje už opravdu nejde odhadnout, jak na tom kdo je. Jede se na vůli a na krev, nohy nefungují, nejaké hecování a povzbuzování už nemá velkou váhu. Nicméně musíme odehrát ještě poslední utkání o umístění.

Nedvědice – Mikulov 8:5
Nedvědice A – Mikulov 5:0 (Chytrý 3, Sádecký, Dřevěný Vojta)
Soupeř spíše menších postav, ale dle zpráv od kolegů z Velké Bíteše velice pohyblivý a s agresivním stylem na náš tým vůbec nestačil. My jsme díky kombinacím snadno přecházeli do protiútoků, vedli jsme rychle 3:0. Pak jsme polevili a další šance jsme spalovali podobně jako celý turnaj. V momentě, kdy jsme se dozvěděli, že vedle naši mladší prohrávají 0:3, museli jsme přidat na obrátkách a vstřelili další dva góly. Mezitím naštěstí mladší kluci předvedli fantastický obrat a my pak v klidu dohráli.

Na závěr jenom krátce zhodnotím výkon A týmu. Z 9 zápasů jsme prohráli jen s VM (vítěz EON cupu) a Vysočinou Jihlava (3. tým) a kromě posledního soupeře jsme jinak byli herně lepší nebo minimálně vyrovnáným soupeřem. Kluci předváděli nádherné kombinace i na jeden dotek až z toho v tom horku přecházel mráz po zádech :-)). Pochválit musím všechny bez rozdílu, samozřejmě hlavně Honzu za gólový přínos, Toma za vynikající výkon v obraně s vynikající podporou útoku a tvrdou střelu levou nohou a Dalibora za famózní výkon v bráně. Vojta D. udivoval přehledem v záloze, Kuba D. neustálým napadáním vybojoval spoustu míčů a gólovými nahrávkami zásoboval Honzu. Vojta J. a Kryštof neuvěřitelně skvěle plnili obranné úkoly. Další dva kluci moc šancí v krátkých zápasech nedostávali, ale vůbec se neztratil bojovník Patrik Šibor a je určitě velkým příslibem do budoucna, Laďa Jambor také předvedl pár hezkých momentů. Celkově se tým zaslouží absolutorium, tímto všem děkuji za předvedený výkon.

Nedvědice B – Mikulov 3:5 (Nakládal 2×,Kožík)
Zápas, kdy už opravdu člověk tak trochu neví, co s tím. Zatím co čeká od někerých hráčů, že tým potáhnou, tito toho mají plné zuby (není divu). Střídá se už podle momentálního pocitu.
Za krátko prohráváme 0:3 a koukáme po sobě s druhým týmem, jak že oni jsou na tom, jak to vyjde v součtu. Neustále nám to lítá o gól v náš neprospěch. Mančaft však ukázal morálku a ukázal neuvěřitelné z mrtvých vstání, kdy po dvou gólech Ondry Nakládala a jednom Kožíka snížil na rozdíl jedného gólu. Zatímco na laviče jsme těsně před koncem věděli, že v součtu je vše ok, kluci na hřišti chtěli utkání zvrátit a šlapali opravdu na doraz. Byl z toho však brejk a gól na 3:5. Nekteří končili zápas se slzami v očích, ale když se dozvěděli, že vlastně vše dobře dopadlo, rychle to přebolelo.

I když si 11. místo nikdo v budoucnu pamatovat asi nebude, troufnu si říci, že jsme zaznamenali další veliký úspěch. Předvedu trošku alibismu a vrátím se do zápasů, které nás poslali do bojů o 11 místo. Dva ze tří našich soupeřů skončilo na bedně (VelMez první, Jihlava třetí), troufneme si říct, že kdyby hrál každý s každým, tak by naše umístění bylo ještě lepší. Pro hráče obrovská zkušenost, pro trenéry hřejivý pocit, že ta práce není marná.
Poděkování patří všem hráčům, organizátorům, rodičům za výpomoc při tomto náročném maratonu. Moje osobní poděkování pak patří týmu 04 za to, že mě pro dnešní den přijali za svého a umožnili mi být u toho a aktivně se podílet.
Obrovská gratulace pak patří všem čtenářům, kteří zvládli tento report přečíst na poprvé. Ale vězte, že podobně zdlouhavý a mnohonásobně náročný byl tento den pro hráče.

Přehled výsledků celého turnaje: https://www.eonrodinnyfotbalek.cz/…-poradi.html

Výsledky letošního přeboru KP přípravek i tento turnaj, kdy současně hraje 12 hráčů a další 4 až 8 je připraveno na střídání, ukazují, že jsme i v takto malém klubu velice solidně a konkurenčně schopně zápasy zvládnout. Ukázuje se, že způsob trénování i množství zápasu s odehranými s těžkými a atraktivními soupeři by mohl přinášet úspěchy v budoucnu.
Nastoupená cesta by však měla mít kontinuitu, a když ne každý ročník, tak každé mužstvo by mělo mít jednoho až dva trenéry. Je tedy nezbytně nutné k týmu hráčů ročníku 2004 a 2005 sehnat člověka, který bude schopen a ochoten tento tým velice kvalitně trénovat.

Radomír Hájek

_____________________________________________________________________________________________________________________

1. 5. 2014  Tišnovsko 04 - turnaj v Dobšicích 16:16

Střelci Nedvědice: Matěj Jícha 4x, Tadeáš Dobrovolný 3x, Adam Rozmahel 2x, Adam Fendrych 2x, Honza Chytrý 2x, Kuba Dřevěný, Vojta Dřevěný, Kryštof Farkaš

Sestava: Tadeáš Dobrovolný, Kristián Doležal, Jakub Dřevěný, Vojta Dřevěný, Kryštof Farkaš, Adam Fendrych, Jan Chytrý, Matěj Jícha, Adam Rozmahel a Tomáš Sádecký.

Fantastický úspěch a druhé místo na silně obsazeném turnaji a hlavně vítězství v nádherném zápase s Baníkem Ostrava – to je zážitek na celý život :-).
Na turnaj nedorazili v ročníku 2004 týmy Inter Bratislava a ani Ivančice a tak se měnilo naposlední chvíli rozlosování a hrálo se každý s každým.
Tišnovsko – Svratka Brno 3:1
Z prvního zápasu jsem měl obavy, ale kluci perfektním výkonem Svratku do ničeho nepustili.Pomohl nám soupeřův gólman, který pustil malou domů (rychlý balón na mokré ranní trávě). Za stavu 2:1 jsem pokračovali v tlaku a vítězství pojistili třetím gólem. Tento zápas nás nastartoval a odnesl to hned další tým.
Neuvěřitelné Tišnovsko 04 – Baník Ostrava 4:3
Nádherný zápas v obrovském tempu (střídání max. po 2 minutách bylo nezbytností), soupeře jsme překvapili vysokým presinkem (z Kuby už byli po chvíli jejich obránci něšťastní:-) a nedovolili, aby se dostal do tlaku. Sami naopak jsme předváděli perfektní obrannou hru s rychlým přechodem do útoku a krásnými kombinacemi.V zápase jsme sice prohrávali 0:1, ale postupně jsme šli do vedení 4:2 a senzace byla dokonána i přes závěrečné snížení. Po vítězstvích nad Slovanem Bratislava, Zbrojovkou Brno, remíze se Sigmou Olomouc, další cenný skalp ligového mančaftu.
Tišnovsko – Znojmo A 1:4
Ještě štěstí, že nás po předchozí euforii znojemské áčko vrátilo na zem, a my si uvědomili, že nejsme nejlepší na světě :-). Vývoj zápasu jako vždy, z úvodního tlaku v první 10-minutovce jsme dostali 3 góly, kdy se na nás valil jeden útok za druhým. Druhá polovina utkání byla herně vyrovnaná a vlastně remízová (1:1) a je vidět, že se i s nejsilnějším soupeřem, proti kerému jsme kdy nastupovali, se dá hrát takřka vyrovnaný zápas.
Tišnovsko – Znojmo B 5:2
Tým pod hlavičkou domácích Dobšic, ale v podstatě znojemské béčko jsme jasně porazili ve velice důležitém zápase, i když vítězství se nerodilo tak lehce. (i díky sporným verdiktům, např.gól soupeře hned po rozehrávce z půlky hřiště po našem gólu, která nebyla správně technicky provedena -míč se neposunul o celý objem), nicméně jsme se nenechali rozhodit a pokračovali trpělivě v nátlakové hře a střílení branek k dalším 3 bodům.

Tišnovsko – Líšeň 3:2
Stačila nám remíza a šli bychom do finále. Silná Líšeň předtím těsně prohrála se Znojmem a remizovala se Svratkou. Po úvodních minutách zápasu jsme přestali mít obavu,protože kluci předvedli tak sebevědomý výkon, jaký jsme u nich ještě neviděl. Obránci působili jistě a dovolali si vzadu kličky a vyváželi po lajně míče s další přesnou rozehrávkou, záložníci neúnavně podporovali útok a dokázali se rychle vracet po ztrátě míče, naši rychlí útočníci buď zakončovali v brejcích nebo si krásně nahrávali a dokonce i pod sebe na nabíhající druhou vlnu – prostě trenérská nirvána…
Finále Znojmo A – Tišnovsko 4:0
Po celkem dlouhé pauze a v posledním zápase turnaje jsme už nestačili, protože jsme v úvodní minutě opět inkasovali a tak nějak jsme se už nedokázali hlavně psychicky vzchopit.

To ale vůbec nevadí, odehráli jsme skvělý turnaj. Všichni hráči zaslouží naprosté absolutorium. Navíc po právu se Kristián stal nejlepším gólmanem turnaje, zvlášť v zápase z Líšní předvedl 2 úžasné zákroky, kterými nám pomohl k vítězství. Nováček v našem týmu Adam Fendrych to měl těžké jako všichni hráči, kteří se poprvé setkají s tak vysokým zápasovým tempem. Ale hrál výborně a dokonce v zápase s Baníkem vstřelil 2 góly. Druhou půlku turnaje, kdy hrál v útoku už paradoxně nebyl tak viditelný, chyběl lepší pohyb jak dopředu, tak i podpora obrany a ještě si musí zvyknout na náš kombinanční fotbal, několikrát byl překvapen, když mu Kuba posílal po brejku přihrávku před prázdnou branku, kam nedokázel včas naběhnout. Maty a Tady naše novoměstská dvojčata podala famózní výkon, Matěj jako brejkový hráč a rozený střelec a Tadeáš jako rychlý a nesmlouvavý buldok v obraně a posléze záloze, který vybojoval spoustu balónů a navíc vepředu tvrdě zakončoval. Z hráčů širšího kádru Nedvědice musím asi nejvíce pochválit Adama Rozmahela, který na jaře roste zápas od zápasu, zvláště za jeho přehled na hřišti a fotbalovou chytrost. Ostatní borci ze „železného jádra“ (Tomáš, Honzík, Kuba, Kryštof a Vojta D.) podali svoje „standardně“ skvělé výkony, které od nich všichni očekáváme.
P.S. Omlouvám se, jestli úplně nesedí počet branek u střelců, byl jsem v takové trenérské euforii, že jsem si zapomínal zapisovat. Ale o počet branek u jednotlivých střelců vůbec nešlo. Kluci hráli takovým způsobem, že na gólech se podíleli minimálně 3 hráči v kombinaci, což krásně dokumentuje branka v zápase z Líšní, kdy Tomáš Sádecký z obrany po přejití dvou hráčů poslal do brejku Matyho a ten pod sebe vrátil na Tadeáše, který bombou skóroval. Poděkování za krásný gól patří každému z nich a možná nejvíce právě Tomovi. Takže tak :-). Díky všem hráčům i rodičům za celý turnaj.
Libor Dřevěný

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

14. 4. 2014  Tišnovsko - Konečná střelecká tabulka zimní sezóny 70:0

Konečná tabulka střelců hráčů ročníku 2004 ze širší soupisky starší přípravky Nedvědice / Tišnovsko. Započteny Tišnovská zimní liga, Svratecká liga a přípravné turnaje

 1. Jakub Dřevěný – 21 gólů
 2. Jan Chytrý – 11
 3. Dalibor Krajčo – 7
 4. Ondřej Nakládal – 6

5.-6. Adam Rozmahel – 5
Kryštof Farkaš – 5
7.- 9. Vojta Dřevěný – 4
Jakub Sláma – 4
Tomáš Sádecký – 4
10.-12. Vojta Jedlička – 1×
Veronika Janečková – 1×
Tomáš Srba – 1×

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

13. 4. 2014  Tišnovsko - finále Tišnovské zimní ligy 2014 12:9 

Střelci Nedvědice: Jakub Dřevěný 3x, František Dujka 2x, Daniel Koňařík 2x, Kryštof Farkaš 2x , Adam Rozmahel, Ondra Nakládal, Veronika Janečková

Sestava: Veronika Janečková, Kristián Doležal, Jakub Dřevěný, Vojta Dřevěný, František Dujka, Kryštof Farkaš, Ondra Fárnik, Daniel Koňařík, Ondřej Nakládal, Adam Rozmahel

Na finálovém turnaji Tišnovské zimní ligy jsme podali vynikající výkon a i když jsme zůstali těsně pod stupni vítězů, předvedená hra zaslouží maximální absolutorium. Vždyť nebýt dvou nešťastných obdržených gólů ve dvou posledních zápasech s Nedvědicemi a Boskovicemi, mohli jsme skončit na fantastickém 2. místě. Dvakrát škoda, že nemohli nastoupit dva tradiční hráči týmu Vojta Jedlička a zvláště útočník Honzík Chytrý a tři zakladající členové výběru, dnes hrající za Zbrojovku Brno Dalibor Krajčo, Tomáš Sádecky a Tomáš Srba.
Opět se od nás trochu odklonilo štěstíčko, ale to vůbec nevadí, kluci dokázali, že si svoje místo mezi o rok staršími soupeři plně zaslouží. Znovu musím vyzvdvihnout obrannou hru, skvělý průměr 1,5 branky na zápas! Chybí nám trochu tlak v pokutovém území a více klidu při proměňování šancí, ale to je naše malá bolístka po celou sezónu. Nicméně si musíme uvědomit, že se naši útočníci menších postav musí probíjet přes starší soupeřovi obránce leckdy o více než hlavu větší.
Dnešní výsledky
Tišnovsko – Velká Bíteš 1:0
Celkem jednoznačný zápas proti hostům oslabeným o dva nejlepší hráče 2003 Duraje a Smejkala. Kromě několika dlouhých autů do šestnáctky se hosté nezmohli na žádnou větší šanci naopak my svou převahu dokázali vyjádřit z řady šancí alespoň jedním gólem.

Tišnovsko – Vrchovina 0:2
Výsledek zápasu s pozdějším suverénním vítězem zimní ligy odpovídá dění na hřišti. Hosté dirigovaní nejlepším hráčem ligy Novotným se snažili kolmicemi rozvrátit naši obranu, což se jim 2× povedlo, škoda neproměněné velké šance v závěru utkání (Kuba D. trefil obloučkem břevno), mohli jsme zápas ještě zdramatizovat. Znovu oceňuji naši obrannou hru proti nejsilnějšímu soupeři ligy – celkově druhé Boskovice obdržely od Vrchoviny 9 branek a Tišnov dokonce 10 branek za 20 minut.

Tišnovsko – Tišnov 4:1
Po předchozím zápase jsme měli pauzu pouze necelých 10 minut, a tak jsem měl trochu obavu o náš výkon, ale přes celkem vyrovnaný herní průběh jsme nemilosrdně trestali brejkovými akcemi a v poklidu dokráčeli k dalšímu vítězství.

Tišnovsko – Medlánky 2:0
Soupeř působil oproti nám trochu mdle, my díky výbornému pohybu jsme se dostávali do šancí, naopak hosty jsme vůbec k ničemu nepustili, takže druhá vychytaná nula na kontě našeho gólmana Kristiána.

Tišnovsko – Boskovice 3:4
Hosté v sestavě s vynikajícím hráčem Kocůrkem (r.2003) ze širšího kádru Zbrojovky Brno, první polovinu zápasu diktovaly tempo, dostali se až do vedení 1:3. My jsme však nesložili zbraně a neuvěřitelným výkonem jsme Boskovice zatlačili na jejich polovinu a zaslouženě vyrovnali. V tu chvíli početnému boskovickému publiku zmrzl úsměv na tváři, protože my jsme nadále pokračovali v tlaku. Bohužel poslední chvilky patřily boskovickému Kocůrkovi, který na půlce převzal míč přesprintoval obranu a nechytatelnou bombou do protipohybu našeho gólmana skóroval 3 vteřiny před koncem utkání. Kdyby jsme tento gól nedostali, byli jsme určitě minimálně na 3. pozici celkově. Jinak pro mě náš nejlepší výkon a jeden z nejhezčí zápasů dne.

Tišnovsko – Nedvědice 2:2
Velmi emotivní derby na závěr celé ligy mělo neuvěřitelný průběh s infarktovým závěrem, týmy se vystřídali ve vedení a nakonec se rozešli po právu smírně. Nabuzené Nedvědice nás chtěli od začátku zatlačit, jak Marek Pivovarčík, tak Petr Kubík tahali neúnavně útoky do naší obrany, která nakonec z úvodního tlaku 1× kapitulovala. Následně měli Nedvědice výhodu penalty po hře rukou v našem pokutovém území, ale gólman Nedvědice Tomáš Kolbákek napálil bombu pouze do břevna! My jsme v dalším průběhu trpělivou hrou vyrovnali a pak po faulu na hranici pokutového území měli výhodu penalty zase my. Bohužel Dan Koňařík ani na 2× nedokázal vstřelit branku. To už i fanoušci Nedvědice omdlévali, zvláště když Kryštof Farkaš nechytatelnou bombou do horního růžku branky nás posunul do vedení. V tu chvíli byli hráči Nedvědice na pokraji kolapsu, došlo i na slzičky. Rozhodčí pak nepísknul tentokrát jasný faul na našeho Adama Rozmahela opět na hranici pokutového území, asi pod vlivem rozjitřené atmosféry na hřišti i okolo. A závěr opět poslední útok Nedvědice dopadl pro nás katastrofou, kdy se balón od našich dvou obránců několikrát odrazil, až se pomaličku došoural za brankovou čáru a bylo vyrovnáno na 2:2! Následný konec zápasu zase pro změnu rozplakal naše borce, kteří nemohli zkousnout výkon rozhodčího, ale je nutno uznat, že ten výsledek neovlivnil.
Nedvědice byly v závěru šťastnější a my jí přejeme 3. místo, protože koneckonců jsme kamarádi z jednoho týmu.

Sumasumárum nebýt dvou nešťastných branek v závěrech zápasů s Boskovicemi a a Nedvědicemi, měli bychom o 3 body více a skončili na fantastickém 2. místě! Trochu trpká zkušenost pro naše mladé bojovníky, ale řečeno s klasikem „…nejdříve se musíš naučit prohrávat, aby jsi se mohl naučit vítězit…“. Já osobně si cením více celkového 3. místa po základní části, než umístnění v jednom, i když finálovém turnaji.
Dnes bych chtěl pochválit zvláště Kryštofa Farkaše, který odehrál fantastický turnaj, podpořený obdivuhodnou jistotou dozadu se skvělou hrou hlavou a vše korunoval nádherným gólem, za který by měl dostat zlatou helmu.
Nejužitečnější hráč týmu za celou ligu byl zvolen Jakub Dřevěný díky pozici nejlepšího střelce, ale i díky bojovnosti, tréninkové píli a chování na turnajích…
Chtěl bych na závěr poděkovat Mirkovi Jedličkovi za spolupráci ve vedení týmu a organizaci celé ligy a těším se na mistrovské boje v rámci KP.
Libor Dřevěný.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

6. 4. 2014  Tišnovsko 04 - přátelský turnaj v Nedvědici 3:3

Střelci : Jan Chytrý, Lukáš Kožík, Jakub Dřevěný

Miniturnaj pro ročník 2004 za účasti mužstev Kohoutovic, Blanska a Velkého Meziříčí měl, stejně jak ročníku 2003, také velice vysokou fotbalovou úroveň.
Na rozdíl od 03, toto mladší mužstvo starší příápravky velice dobře zvádalo obrannou část. Mimo 3 góly, z nichž jeden padl z penalty, jeden nádhernou střelou z velké dálky a jenom jeden po nedůrazné hře v obraně, šly na naši branku pouze 3 střely. Přechod do útoku také snesl přísné měřitko. Jediné k čemu je možné mít dílčí výhrady, je útočná fáze v bezprostřední blízkosti soupeřovi branky. Chyběla větší odvaha ke střelbě a větší klid v koncovce. Mnohdy jsem se zbytečně snažili dostat míč až do prázdné branky a celou akci překombinovali. Celkový dojem je však vynikájící a obstát v konkurenci s 30 tisícovými městy je pro nás velkým úspěchem. Věříme, že v nasazeném trendu budeme pokračovat.
Přehled výsledků:
N – Kohoutovice 0:1
Náš tým byl o něco fotbalovější, měl poměrně velké šance, bohužel buď jsme nebyli přesní nebo soupeřův golman byl na svém místě. Kohoutovice rozhodly o svém vítězství díky nádherné střele ze 16 metrů těsně před koncem. Od té doby jsme začali hrát pouze na jednoho obránce a tři útočníky, výsledkem této snahy bylo pouze břevno a jednou minutá prázdná brána z těsné blízkosti.
N – Velké Meziříčí 1:0
Zápas se převážnou část času odehrál na polovině soupeře. Vytvořili jsme si velké množství šancí, bohužel proměňování šancí bylo dlouho nulové. Nakonec. díky šťastné trefě ze střední vzdálenosti z pravé strany, jsme zaslouženě vyhráli.
N – Blansko 2:2
Opět výborný zápas a opět územní převaha našeho týmu. Oproti předchozím zápasů jsme navíc výrazně zlepšili kombinaci na jeden dotek a šance nedaly na sebe dlouho čekat a ty vedly k našemu vedoucímu gólu. Po obdržené brance soupeř výrazně přidal, hru vyrovnal a podařilo se mu otočit skóre. Druhý gól vsítil jednu minutu před koncem z penalty. Naši borci nic nevzdali a v poslední minutě po nádherné přihrávce přes více než polovinu hřiště a rychlém brejku vyrovnali.
Ostatní výsledky:
Kohoutovice – Velké Meziříčí 8:0
Kohoutovice – Blansko 1:1
Velké Meziříčí – Blansko 3:3
Sestava: Veronika Janečková, Jakub Dřevěný, Vojta Dřevěný, Kryštof Farkaš, Jan Chytrý, Vladimír Jambor, Vojta Jedlička, Lukáš Kožík, Adam Rozmahel a Patrik Špicl.
Za nezměrnou bojovnost a velice dobrý fotbalový projev je nutné všechny hráče bez vyjímky pochválit. Velice kvalitní výkon předvedli nový hráči na střídavý start i posila z mladší přípravky.
Tabulka:

 1. Kohoutovice 3 2 1 0 10:1 7 bodů
 2. Nedvědice 3 1 1 1 3:3 4 body
 3. Blansko 3 0 3 0 6:6 3 body
 4. Velké Meziříčí 3 0 1 2 3:12 1 bod

Miroslav Jedlička

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

30. 3. 2014Tišnovsko - 10. turnaj TZL6:5(v poločase 0:0)

Střelci Nedvědice: Kubík Petr 3x, Farkaš Kryštof, Dřevěný Vojta a Nakládal Ondřej.

K turnaji jsme nastoupili v početně velice oslabené sestavě. Z obvyklé sestavy nastoupilo pouze 5 hráčů. Proto nás doplnili dva hráči Blanska a střídavě nám vypomáhali buď jeden hráč Nedvědice nebo Tišnova.
Sestava: Kristián Doležal, Jakub Dřevěný, Vojta Dřevěný, Tomáš Farník, Kryštof Farkaš, Vojta Jedlička, Danile Koňárik a Ondra Nakládal. Doplnující hráči – Pavel Humpola (Vrchovina), Adam Pavelka (Nedvědice), Petr Kubík (Tišnov) a Marek Pivovarčík (Kuřim).

T – Vrchovina 1:1
Velice povedený zápas, zejména z počátku se nám dařilo suverenního vítěze dlouhodobé části přehrávat, a zaslouženě jsme šli do vedení po krásném přímém kopu Kryštofa. V druhé části soupeř začínal získávat územní převahu a vytvářel si šance, z nichž jednu proměnil.

T – Nedvědice 1:2
Soupeř posílen o navrátilce po dlouhé nemoci, bratry Pivovařčíky, začal dobře a po rohovém kopu se ujal vedení. My jsme se snažili ze všech sil vyrovnat, měli jsme uzemní převahu a pěknou kombinační hrou jsme se sostávali až před bránu. Koncovka byla ale žalostná. Soupeř hrozil zejména rychlými kontry a po jednom z nich zvýšil vedení. Mám se díky velkému důraz a tlaku na bánu podařilo snížit, vyrovnat se nám ovšem nepodařilo.

T – Tišnov 4:0
Jenoznačný výsledek, jednoznačný průběh. Soupeř se na naši polovinu dostal pouze, když rozehrával po obržené brance. Přes vysoké vítězství ovšem opět velké množství nevyužitých šancí.

T – Kuřim 0:2
Praktikovali jsme vysoce nátlakovou hru plnou pohybu a nápaditých přihrávek. Bohužel všechny naše snah skončila buď na brankáři soupeře nebo mio bránu. Soupeř se snažil o ryclou brejkovou hru a dva takové pokusy se mu vydařili. Nevyhrál lepší tým, ale šťastnější.

Za dnešní výkon, i přes malý počet bodů, si všichni hráči zaslouží velkou pochvalu. Kluci o rok mladší než jejich soupeři hrají krásný fotbal, všichni jsou neustále v tempu a hrají s maximálním nasazením a velkým zaujetím. Ve většině zápasů byli více než vyrovnaným soupeřem a některé jejich zápasy byly ozdobou celé zimní ligy. Za všechny lze jmenovat zápas T – Boskovice 2:3 ze dne 7.2.2014.
Doufáme, že v nasazeném trendu budou hráči pokračovat ať už v KP Vysočina, které věšina členů týmu hraje za Nedvědici nebo na dalších prestižních turnajích.

Komentář L.Dřevěného :
Dovolím si také jako obvykle připojit svoje postřehy a shrnutí za celou zimní ligu. Náš výběr mladíků skončil po základní části na fantastickém 3.místě a to jsme před začátkem ligy měli mírné obavy, abychom se dostali do finálového turnaje neboli skončili do 8.místa. Pracujeme však s výborným týmem plným bojovníků, který si místo v soutěži s o rok staršími soupeři plně zaslouží. Zvláštní pochvalu musím vyslovit „železnému jádru“ týmu, jmenovitě: Vojta Jedlička, Kryštof Farkaš, Honza Chytrý, Ondra Nakládal, Adam Rozmahel, Kristián Doležal, a bratři Kuba a Vojta Dřevění. Ti odehráli nejvíce zápasů a patřili k oporám týmu. Samozřejmě poděkování patří i ostatním hráčům, kteří se v našem výběru postupně během halové sezóny objevili. Já osobně si vysoko cením obranné hry mužstva. Máme druhý nejmenší počet obdržených branek po vítězné Vrchovině a to jsme dostali řadu smolných vlastenců, takže určitě patříme v obranné hře k nejlepším regionálním týmům. Velice dobře to bylo patrné při zápasech se silnými soupeři, ať už v zmiňovaném nádherném zápase s Boskovicemi nebo při včerejší remíze s Vrchovinou, s týmem, který ostatní soupeře nemilosrdně válcoval a třeba druhému týmu Kuřimi dnes nadělil „kanára“. My jsme dokázali remizovat, kdy pouze kvůli zranění jednoho hráče a nuceném dohrávání na 6 borců jsme nepokračovali v nastoupeném tlaku a zápas dotáhli k „pouhé“ remíze. Kluci jsou z těžké série Svratecké zimní ligy jsou naučeni hrát pod tlakem. My trenéři samozřejmě vidíme spoustu chyb nejen v obranné fázi, potřebujem zlepšit střeleckou produktivitu, protože v řadě zápasů jsme herně lepší, ale nedokážeme to potvrdit střelecky – viz. včerejší zápas s Kuřimí, kterou jsme v zápase o celkové druhé místo po základní části celkem jasně přehrávali v poli. Každopádně obrovský posun vpřed je zřetelný. Už se všichni těšíme na jarní část KP Vysočiny, všichni výše jmenovaní hráči (až na Kristiána) budou nastupovat v týmu Nedvědic a věříme, že dokáží prodat získané zkušenosti. Pracovat s takovým týmem je pro trenéry skutečná radost a byla by škoda nepokračovat v nastoupené cestě.

Miroslav Jedlička

23. 3. 2014Tišnovsko - 7 turnaj Svratecké zimní ligy3:9(v poločase 0:0)

Střelci Nedvědice: Matěj Jícha 2x, Pavel Humpola

Ve velice těžké konkurenci jsme ve většíně utkání podali vynikající výkon. Jediné co můžeme vytknout je proměňování šancí, tyček jsme dali skoro 3× více něž gólů – škoda.
V dnešním turnaji jsme obsadili 6. místo
Přehled výsledků:
T – Zbrojovka Brno 0:3
Na úvod nejhorší výkon na turnaji, nechali jsme soupeře příliš hrát. Byli jsme příliš ustrašení a vlastně jsme se porazili samy, 1 gól byl vlastní a další dva byli po velkých individuálních chybách.

T – Olomouc 1:2
V zápase jsme byli jako vyměnění. Začátek zápasu vypadal jako, kdyby si kluby vyměnili dresy. Naši kluci hráli krásnou kombinační hru plnou nápadů a fotbalové invence. Hráči Olomouce nevěděli kam dřív skočit. Výsledkem bylo vedení našeho týmy. V odbodné hře jsme pokračovali i nadále. Bohužel nižší koncentrace v obranné fázi vedle k obrácení skóre. I přes prohru s pozdějším vítězem musíme kluky chválit za fantastický výkon. Jednalo se asi o jeden z nejlepších zápasů zimní ligy.

T – Prostějov 0:2
Výkon opět výborný, několikrát se otřásla branková konstrukce, byly časové úseky zápasu, kdy soupeř nemohl přelít polovinu. Štěstí, ale přálo soupeři, kdy se mu podařilo využít malého důrazu našich hráčů před naší brankou a poskakující balón dorazili do branky. Nic nám nebyla platna územní převaha.

T – Svratka Brno 0:0
Kdyby se hrálo na body za krásný výkon tak jsme jeden z nejlepších mládežnických týmů Brna porazili rozdílem třídy. Snad 75% zápasu se odehrálo před bránou soupeře, trefování tyček bylo opět oblíbenou disciplínou, do brány jsme ovšem míč nedopravili. Velkým pozitívem bylo, že v tomto zápase se projevilo i velké sebevědomí hráčů a některé fotbalové parádičky vyvolaly potlest nezávislých diváků na otevřené scéně. Na co soupeř nestačil herně, tak nahrazoval tvrdostí a dva hráče jsem odnesli ze hřiště, z toho jeden už do dalších zápasů nezasáhl a zřejmě to ovlivnilo výkon mužstva v dalším průběhu turnaje.

T – Znojmo 0 : 2
Začátek zápasu vypadal velice dobře. Hodně vysunutým presinkem a vířivým pohybem jsem nutili soupeře k chybám a vypracovali jsme si několik šanci. Soupeř mírně upravil své formace, výrazně spřesnil a zrychlil hru. Výsledkem bylo získání územní převahy a tlak na naší branku. Nakonec, těsně před koncem, dvě střely našly svůj cíl. V druhé polovině zápasu se bohužel z našich kopaček vytratila přesnost a většinu míčů jsme odkopávali.

T – Bystrc 2:0
I přes vítězství, nebyl výkon zdaleka ideální. Hodně jsme se přizpůsobili hře soupeře a rozehrávce chyběla myšlenka, hrálo se více na náhodu než vypracované akce.

Většinu turnaje jsme odehráli ve výborném stylu a předváděli hodně pěkný, i když hohužel gólově málo efektivní, fotbal.
Sestava: Tadeáš Dobrovolný, Kristián Doležal, Jakub Dřevěný, Vojta Dřevěný, Kryštof Farkaš, Pavel Humpola, Jan Chytrý, Vojta Jedlička, Matěj Jícha, Ondra Nakládal a Adam Rozmahel.
Nejlepším hráčem týmu byl vyhlášen Tadeáš Dobrovolný.
Z těchto 11 výborných fotbalistů výběru Tišnovska může 8 hrát v jarní části sezóny za SK Pernštejn Nedvědice v KP Vysočina. Již nyní se těšíme na další pěkné výkony. Hráčům, kteří budou na jaře pokračovat v jimých týmech přejeme ať se jim moc daří.
Na závěr celé série Svratecké zimní ligy musíme poděkovat všem hráčům, kteří se ve výběru objevili, za výborné výkony, rodičům za pomoc při dopravě a povzbuzování a trenérům za perfetkní vedení týmu. Připomenout musíme zejména vynikající výsledek z Prostějova, kde jsme obsadili nádherné 2. místo a výbornou převedenou hru na turnaji v Tišnově a po větší část turnaje i zde v Brně na Vodové.

Komentář L. Dřevěného:
Dovoluji si přidat pár postřehů a shrnutí jedné etapy historie tohoto výběru, který sdružuje regionální fotbalové naděje Tišnovska a který se poprvé oficiálně představil na červnovém Sparta Cupu v Rosicích, když v jarní části minulé sezóny se sehrával na několika přátelských turnajích. Po 3/4 roce jsem ušli velký kus cesty a směle se můžeme měřit s nejlepšími týmy ročníku 2004 na jižní Moravě. Popravdě já osobně jsem vůbec nečekal, že nás jednou bude mrzet remíza nebo těsná prohra s ligovými týmy, které mají úplně jiné možnosti finanční, organizační a i s ohledem na šíři kádru. Tato mužstva jsou schopna postavit víceméně 3–4 vyrovnaná mužstva a o to více vyniká výkon našich mladých hráčů.
Tato zimní liga měla nejvyšší možnou úroveň, tempo bylo o 2 úrovně výše, než byli hráči dosud zvyklí, fotbalové kvality soupeřů maximální. Celkově jsem velmi spokojen, nepovedl se nám jen minulý turnaj v Pohořelicích a částečně turnaj na Zbrojovce. Dnešní výkon hodnotím velmi vysoko, zvláště výkony s Olomoucí, Prostějovem a Svratkou měly parametry nejvyšší kvality. Možná jsme v mnoha utkání zaplatili nováčkovskou daň, možná jsme měli být v některých momentech důraznější nebo naopak zachovat klid ve vyložených situacích (těch tyček bylo za celou ligu opravdu požehnaně), ale musíme si uvědomit, že pro kluky to byla zkouška z nejtěžších a museli s tím poprat a bojovat na hranici možností. I když kolikrát zažili hořkost porážky, vždy jsme se jim snažili vštípit ono otřepané..„prohrát můžeš, ale po skvělém výkonu, jde vlastně o tvoje vítězství…“. Většina hráčů tohoto výběru bude na jaře pokračovat v týmu Nedvědic v krajském přeboru Vysočiny a pod hlavičkou Tišnovska se pak potkáme na Generali cupu ve Znojmě 1.5., EON Cupu 7.6. a Sparta Brno Cupu 20.-22.6. Bylo by velká škoda sejít z nastoupené cesty.
Děkuji všem hráčům za předvedené výkony, rodičům za podporu a obzvláště mým trenérským kolegům Mirkovi Jedličkovi a Tondovi Pivovarčíkovi (dodatečná gratulace k narozeninám:-) a těším se na naši další úspěšnou spolupráci.
LD

Miroslav Jedlička

9. 3. 2014Tišnovsko - 6. turnaj Svratecké zimní ligy7:29(v poločase 0:0)

Střelci Nedvědice: Vojta Dřevěný 2x, Jan Chytrý 2x, Tadeáš Dobrovolný, Jakub Dřevěný a Matěj Jícha

V dalším díle Svratecké zimní liga jsme obsadili 6. místo.
Přehled výsledků:
T – Prostějov 1:4
Pro nás dost nešťastný zápas, 2 góly jsem dostali z penalt, 1 gól z tresného kopu za neexistující faul. V samotné hře byl soupeř mírně lepší, nám chyběla hlavně větší přesnost a pohyb bez míče. V závěru zápasu jsme se zmohli na poměrně výrazný tlak, kteý nám však přinesl pouze jeden gól, další tři šance v posledních dvou mínutách jsem neporměnili.

T – Olomouc 1:11
Soupeř bylo 2. třídy lepší, navíc mu vycházelo všechno na co sáhl. Byl podstatně lepší jak při činnostech jednotlivce, tak při součinnosti celého mužstva. Pro nás bylo úspěchem, že jsme dali aspoň ten jeden gól.

T – Zbrojovka Brno 0:2
Hodně vyrovnané utkání, které rozhodla větší přesnost v zakončení. Soupeř využil v podstatě jediné dvě šance, které měl. Za to my jsem měli asi 4 nájezdy samotného hráče na golmana, bohužel branka byla pro nás zakletá.
T – Svratka Brno 1:6
Výsledek neopopovídá průběhu hry. Herně jsme celkem obstáli, bohužel několik zbytečných individuálních chyb nás srazilo na kolena.

T – Dosta Bystrc 3:0
Soupeře jsme bezproblému přehrávali, pustili jsme ho pouze do jedné šance, samy jsme si vytvořili poměrně dost.

T – Znojmo 1:6
Začali jsme velice dobře. Po pěkném brejku jsme se ujali vedení a drželi poměrně vyrovnanou hru. Postupně však soupeř, díky daleko lepší kombinaci a větší souhře, získával převahu a logicky se prosadil i střelecky.

Turnaj ukázal, že při hře v menším počtu hráčů, hrálo se 4+1, a na branky 5×2 m, kdy hodně záleží na výkonu a koncentraci na hru každého hráče, ještě na týmy s velkým trénérským zázemím nestačíme. Musíme především zlepšit práci s míčem každého jednotlivce, pohyb hráčů bez míče, koncentaci na a součinnost celé čtveřice jako kompatního celku, který ve čtyřech brání a ve čtyřech útočí. Velou nevýhodou naší hry se jeví, že při útočné fázi neumíme dostatečně využít obránce pro podporu útoku, od útočníku skoro nikdy nejdou přihrávky zpět na obránce, ti neumí rozehrát míč mezi sebou, využívaní pro kombinaci brankáře. Z toho vyplývá, že spoustu akcí zakončuje ze špatně připravených pozic a do zhuštěné obrany, to vede ke zbytečné ztrátě míče a k rychlému protiútoku, a protože útočníci vydali mnoho sil při snaze ve dvou překonat čtyři soupeře, nezbývajíjí jim pak síly pomoc obránců bránit a dochází k přečíslení, se kterým si zkušení a fotbalově vyspělí soupeři poměrně snadno poradí.

Turnaj odehráli: Tadeáš Dobrovolný, Jakub Dřevěný, Vojta Dřevěný, Kryštof Farkaš, Pavel Humpola, Jan Chytrý, Vojta Jedlička, Matěj Jícha a Ondřej Nakládal.
Nejužitečnějším hráčem mužstva byl vyhlášen Jakub Dřevěný

Miroslav Jedlička

2. 3. 2014Tišnovsko - 8. turnaj TZL6:5(v poločase 0:0)

Střelci Nedvědice: Jan Chytrý 3x, Jakub Dřevěný 2x, Tomáš Srba

Na další turnaji TZL opět výběr mladíků starší přípravky podal skvělý výkon. Fotbalově púsobili všichni hráči ve všech utkáních a proti hráčů o rok starších výběrů hráli většinou první housle. Opět se ukazuje, že nezáleží na věku či výšce, ale na tom jak chci hrát, jak chci pomoc mužstvu a kamarádům a že síla kolektivu je více něž snaha jednotlivců. Všichni hráči většinou hráli v pohybu a hrát s maximálním nasazením. V jejich podání bylo ve hře k vidění mnoho krasných fotbalových momentů, ať to byly výborné zákroky brankáře, skvělá hra obránců s častou podporou útoku a dobrou rozehrávkou, neúnavná práce záložníků a velkou kreativitou a vynikající útočné akce s častými nádhernými kombinacemi. Pokud kluci, kteří se dnes i jiných turnajích zapojili do výběru Tišnovska, budou pokračovat v nasazeném trendu, tak se nemusí o svoji fotbalovou budoucnost bát. Asi není náhodou, že mnozí z nich jsou schopni rovnocenně hrát za mužstva slavných a velkých klubů.
Výsledky:
T – Nedvědice 3:1
Cílevědomou nátlakovu hrou jsme postupně zatlačili soupeře k jeho brance a nenechali ho vydechnout. i přes první inkasovaný gól, jsem šli neohroženě za svým cílem a zaslouženě vyhráli.
T – Čebín 2:2
Začátek utkání byl zcela v naší režii a rychle jsme se dostali do vedení 2:0. Díky zbytečným chybám, jsme umožnili soupeři kopat dva tresné kopy, které skončili góly v naší síti. I přes poměrně velkou snahu se nám vstřelit vítěznou branku vstřelit nepodařilo a nic na tom nezměnili ani dvě tyče v poslední minutě zápasu.
T – Adamov 0:0
Nádherné utkaní se soupeřem, který tentokrát přijel s velmi kvalitním mužstvem. Hra se přelévala z jedné strany na druhou a byly k vidění nádherné fotbalové akce. Škoda, že nádherný zápas okřenily góly.
T – Velká Bíteš 1:2
Nelitostný boj se fyzicky výrazně vyspělejším soupeřem, který měl ze začátku zápasu poměrně značnou převahu a po dvou dlouhých autech dvakrát skóroval. Po mírném přeskupení řad se nám podařilo snížit. V závěru jsme se dostali do hodně slibných šanci, ale vyrovnat se nám nepodařilo. I přes porážku, jsme podali kvalitní výkon.
Za předvednou hru si pochvalu zaslouží:
Kristián Doležal – Vojta Dřevěný, Kryštof Farkaš, Ondřej Nakládal – Tomáš Sádecký, Tomáš Srba – Jakub Dřevěný, Jan Chytrý a Adam Rozmahel.

Miroslav Jedlička

2. 2. 2014Tišnovsko - 7. turnaj Tišnovské zimní ligy8:3(v poločase 0:0)

Střelci Nedvědice: Jakub Dřevěný 3x, Ondřej Nakládal 2x, Dalibor Krajčo, Matěj Jícha a Jan Chytrý

Hráči: Tadeáš Dobrovolný, Kristián Doležal, Jakub Dřevěný, Vojta Dřevěný, Pavel Humpola, Jan Chytrý, Vojta Jedlička, Matěj Jícha, Dalibor Krajčo, Ondřej Nakládal a Tomáš Srba předvedli dnes neuvěřitelně dobrý výkon, se kterým by museli obstát i proti jakémukoliv věhlasnému soupeři. Hra plná nasazení, vše děláno v pohybu, spousta vyhraných osobných soubojů, dravé průniky i nádherné obranné zákroky. U většiny kluků je vidět ohromný výkonostní růst. Oproti o rok starším soupeřům byli, s vyjimkou vyronavnaného zápasu s Boskovicemi, výrazně lepším mužstvem.

T – Tišnov 2:0
Od počátku zápasu jsme soupeře tlačily soupeře k jeho bráně. Jedna šance střídala druhou, ale soupeřův golman Adam Pavelka držel Tišnov dlouho nad vodou. Nakonec dvakrát kapituloval a slavili jsme zaslouženou výhru.

T – Čebín 3:0
V podstatě se hrálo na jedné polovině hřiště. Vynikající pohyb a kreativní myšlení našich hráčů byly tou devízou, která převážila jednoznačně hru v náš propěch.

T – Medlánky 1:0
Herně zřejmě nejpovedenější náš zápas. Vynikájící vysoký presink, povedené pokusy o prolínání jednotlivých řad, velká útočná invence a bezchybná obranná hra, přiváděla soupeře k zoufalství. Výborný výkon soupeřova golmana a velká porce štěstí, vedly k tomu, že výsledek byl pro Medlánky nakonce poměrně přijatelný.

T – Boskovice 2:3
Vrchol dnešního turnaje a jeden z nejlepších zápasů celé ligy přinesl překrásný fotbal se štastný koncem pro výnikající Boskovice, které na turnaj přijeli bez svého nejlepšího střelce F. Čejky, ale s výbornými hráči ročníku 2003. Úvod utkání patříl nám, měli jsme poměrně velký tlak, který vyvrcholil nastřelenou tyči a nevyužitým neuvěřitelným závarem před soupeřovou brankou, kdy několik hráčů se ocitlo před prázdnou bránou či před samotným brankářem, ale do brány jsme míč nedopravili. Postupně se soupeř, díky výbornému pohybu bez míče a přesnými narážečkami na jeden dotek, dostal do tlaku a zatlačil nás k naší bráně. Dvě tvrdé střely znamenaly vedení Boskovic 2:0. My jsme opět zvedli hlavy a začali se dostávat do gĺových šancí. Podařilo se nám snížit, bohužel následně jsme, opět po střele ze střední vzdálenosti prohrávali o dva góly. Rychlý kontr vedl ke snížení, ale ani závěrečná hra bez brankáře nevedla k vyrovnání.
Ovšem porážka po takovou výkonu a proti tak kvalitnímu soupeři jakým dnes Boskovice byly, vůbec nemusí mrzet.
Dnešní výkon nás všechny hodně potěšil a znamenal skok na třetí místo v celkové ligové tabulce, i když máme odehráno nejméně zápasů.

Komentář Libora Dřevěného:
Dovolím si připojit svůj komentář z trenérského pohledu i ve srovnání s předchozím turnajem na Zbrojovce. Dnes jsem byl maximálně spokojen s přístupem hráčů, s jejich 100% koncentrací na zápas. Vrcholem dnešního skvělého výkonu, byl zápas s Boskovicemi, vedený v neskutečném tempu z obou stran. Cenné je, že jsme nepoložili zbraně i za nepříznivého stavu jsme Boskovice nutili hrát s vypětím až do konce. Výkon v utkání s velice silným soupeřem, za kterého nastoupili 3 hráči ročníku 2003 hrající pravidelně za Zbrojovku, si osobně cením více než předchozí 3 dnešní vítězství. Musím pochválit každého hráče zvlášť a všechny společně, protože jsme turnaj odehráli jako TÝM.

Miroslav Jedlička

26. 1. 2014Tišnovsko 04 - Svratecká ZL7:14(v poločase 0:0)

Střelci Nedvědice: Jícha Matěj 2, Tadeáš Dobrovolný 2, Jakub Dřevěný, Jan Chytrý, Dalibor Krajčo

5.kolo Svratecké zimní ligy se odehrálo dnes v Brněnských Ivanovicích v tréninkovém areálu mládeže FC Zbrojovka. Podmínky nebyly úplně ideální, hrálo se v nafukovací hale na umělé trávě. Problém byl hlavně ve vytápění haly. Naše rozvička a první zápas se Zbrojovkou se odehrál v arktických podmínkách, při venkovní teplotě –10 C, panovala ve uvnitř haly pro fotbalový zápas extrémní zima kolem 0 C, kterou umocňoval příliv ledového vzduchu z ventilátorů. Až po několika zápasech začal proudit naopak horký vzduch a v hale bylo za chvíli zase přetopeno. Pro změnu ke konci turnaje zase foukal ledový vzduch. Nejen strašlivá zima na začátku a na konci se podepsala na našich dnešních ospalých výkonech. Skončili jsme na 6.místě se ziskem pouhých dvou bodů za dvě remízy. Nejvíc mrzí, že kromě jednoho zápasu jsme měli na to bodovat ve všech utkáních, protože jsme herně podávali dobré výkony. To, co dneska rozhodlo byla opět naše stará bolest obdržených gólů ze standardních situacích, nedostatečný důraz a nekoncentrovanost na začátky a konce utkání, ve kterých jsme zbytečně inkasovali.

T – Zbrojovka 1:2
Tradiční zápas s tradičním výsledkem na úvod se soupeřem, který po fiasku na předchozím turnaji postavil A tým. Rychle jsme v mrazivém prostředí prohrávali 0:2, zlepšením v druhé polovině zápasu jsme soupeře přitlačili, ale na víc než gól (Honzík křížnou střelou po krásné Kubově uličce do volného prostoru) to nestačilo. Neodpustím si poznámku, jeden gól v závěru nám nebyl uznán, prý po Kubově dorážce míč údajně nepřešel celý brankovou čáru, podle očitých svědků to bylo naopak. Škoda byl to remízový zápas.

T- Bystrc 2:2
Zbytečná ztráta bodů s houževnatým soupeřem, kterého jsme měli porazit. Po rychlém vedení jsme se uspokojili a nechali soupeřově útočníkovi č. 7 dvakrát příliš volného prostoru. První gól jde na vrub Kristiána v bráně.

T – Znojmo 1:2
Kdo neviděl neuvěří, Znojmu jsme vysokým presinkem nedovolili pořádně rozehrát, vedli jsme 1:0 a i přes vyrovnání jsme hráli zcela vyrovnanou partii. Jako tradičně jsme obdrželi rozhodující branku v posledních 2 minutách, kdy po nedůrazném odkopu míče z našeho vápna a po několikerém odrazu míče, tento navíc obloukem přeletěl našeho gólmana. Kdy už budeme mít štěstíčko? Jinak perfektní výkon a cenný výsledek, ovšem zase bodová ztráta.

T – Prostějov 2:2
Náš nejlepší herní výkon, krásnými kombinacemi jsme se dostali do vedení 2:0. Soupeř s výškově urostlými hráči snížil bombou z vlastní poloviny (náš gólman byl bez šance). Stejně jsme měli více ze hry, bohužel smrtící brejk po křídle skončil brankou v naší síti. Jednoznačně další bodová ztráta v zápase, kdy jsme byli lepší a fotbalovější.

T – Sigma Olomouc 0:3
Naopak nejhorší výkon. Soupeř přijel také s A týmem a hrál velice tvrdě, na hranici pravidel. Bohužel první gól jsme obdrželi hned po rozehrávce, ačkoliv jsme hráče na mítinku před zápasem důrazně upozorňovali na maximální koncentraci na hru hned od začátku. Ve stejném duchu jsme pokračovali a dále 2× inkasovali. Po zbytek zápasu jsme se zlepšili, vytvořili si 2 čisté gólové šance, ale výsledek se už neměnil.

T – Svratka 1:3
Opět totální zaspání začátku zápasu, opět vedení soupeře 0:3 po našem nedůrazu a zbytečných chybách. Po domluvě jednotlivým pětkám na lavičce jsme v druhé půlce konečně předvedli bojovný výkon, snížili a dokonce v posledních 5 minutách Svratku nepustili z vlastní poloviny. Je pro mne záhadou, proč takto nehrajeme od začátku.

NEGATIVA: malá koncentrace na hru hlavně v úvodu a konci utkání, malá bojovnost a důraz, občas zbytečné chyby, které soupeři nemilosrdně trestají. Pokud zápasy neodjezdíme nahoru dolů a nebudeme se rvát o výsledek, nemůžeme uspět. Fotbalovostí se soupeřům postupně vyrovnáváme, ovšem silnější touha po vítězství a větší bojovnost nám pořád chybí.
POZITIVA: kromě zápasu s Olomoucí jsme předvedli celkově kvalitní herní výkony, hezké kombinační akce zakončené povedenými střelami. Pochválit lze obě útočná dua jak tradiční dvojku Kuba – Honzík, tak naše nováčky Matěje s Tadeášem, pro které to byl tvrdý test, kdy ještě musí zapracovat na defenzívě, ale celkově podali výborný výkon.
Suma sumárum kdybychom měli z úvodních 4 zápasů celkem 8 bodů za 2 vítězství (Bystrc a Prostějov) a 2 remízy (Zbrojovka a Znojmo) vůbec by se nikdo nemohl divit.
Tak snad příště :-)
Turnaj odehráli: Tadeáš Dobrovolný, Kristián Doležal, Jakub Dřevěný, Vojta Dřevěný, Kryštof Farkaš, Jan Chytrý, Matěj Jícha, Dalibor Krajčo, Ondřej Nakládal, Adam Rozmahel a Tomáš Sádecký.

Nejlepším naším hráčem byl vyhlášen Jan Chytrý

Celkové pořadí:

1. Svratka
2.Zbrojovka
3.Znojmo
4.Olomouc
5.Prostějov
6.Tišnovsko
7.Bystrc

Libor Dřevěný

19. 1. 2014Tišnovsko 04 - 4. turnaj Svratecké zimní ligy7:9(v poločase 0:0)

Střelci Nedvědice: Marek Pivovarčík 4x, Jakub Dřevěný 2x a Matyáš Pivovarčík

4. díl Svratecké ligy jsme společně s AFK Tišnov pořádali v tišnovské sportovní hale. Turnaj měl mimořádně vysokou úroveň a bylo zde k vidění nepřeberné možství krásných fotbalových akcí i kvalitních individuální výkonů mnohých hráčů.
Nás může velice těšit, že naší hráči se v této konkurenci nestratili a se všemi soupeři hráli rovnocenou partii.
Přehled výsledků našeho mužstva:
T – Zbrojovka Brno 1:2
Pro nás hodně nešťastné utkání, kdy jsme dostali rychlý gól v úvodu zápasu. Postupně jsme získávali převahu, která vyústila v místy až překvapivě náš velký tlak a výsledkem byl vyrovnávací gól. Další šance následovali, ale soupeřův golman držel svoje mužstvo ve hře. Neštěstí bylo dokonáno 13 sekund před koncem, kdy jsme z rychlého brejku inkasovali. Tento gól nás v konečném účtování hodně mrzel.

T – Bystrc 3:0
Pěknou kobinační hrou jsme soupeře přehrávali a postupně navyšovali skóre. Soupeř však nebyl úplně odevzdaným týmem a z rychlých bréjků několikrát hodně nebezpečně ohrozil naši branku, náš golman však byl vždy mužem na svém místě.

T – Znojmo 0:2
Proti nelepšímu mužstvu na turnaji i v celé Svratecké lize jsme mírně změnili rozestavení a hráli podstatně zodpovědněji zezadu. Výlsedkem bylo, že soupeř se nemohl dostat do gólové šance a nám se podařilo hrozit z ryclých kontrů. Největší šanci měl Adam R., který šel sám na brankáře, ale ani na dva pokusi se mu ho nepodřilo překonat. Tlak soupeře postupně narůstal a nám už nestačili síly a těsně před koncem jsme 2× inkasovali. I přees tuto prohru je to náš nejlepší výsledek s tímto soupeřem.

T – Prostějov 3:3
Jeden z nejhezčích zápasů turnaje přinesl velkou útočnou snahu obou mužstev, nádherné zákroky golmanů a obránců. Vedle šestí gólů bylo k vidění spousta neproměněných šancí. Naš tým prohrával 1:0, rychle se mu však podařilo vyrovnat. Ve střední části zápasu se šance přelévali z jedné strany na druhou a více štěestí měl Prostějov, který šel do dvou brankového vedení. Naše borce to vyburcovalo k neuvěřitelnému výkonu, který byl korunován dvěmi góly v posledních dvou minutách. Zde ukázala vysoká morálka mužstva a chuť poprat se s nepřízní osudu. Vynikající výkon celého mužstva.

T – Olomouc 0:0
Zápas jsme začali velice dobře. V prvních šesti minutách jsme neustále útočili a vytvořili si několik gólovek. Zejména indiviální průnik Vojty J. zakončený střelo těsně v edlo pravé tyče byl nádherný. V dalším průběhu však vynikající soupeř získával převahu. Svoji trpělivou kombinační hrou nás přitlačoval k naší brance. Vynikající obranná činnost mužstva a skvělý výkon našeho golman však soupeři nedovolily skórovat.

T – Svratka Brno 0:2
Další z nádherných zápasů, ve kterém jsme opět začali hodně útočně. Bohužel bez gólového efetku. Stejně jak s Olomoucí, i v tomto zápase soupeř postupně získal územní převahu a z rohu 2× skóroval. Následně jsme vyvinuli velký tlak soupeře zatlačili na jeho polovinu, ke konci obvolali i brankáře a hráli s pěti hráči v poli, gól jsme bohužel nedali.

Konečná tabulka:

 1. 1. SC Znojmo FK
 2. FC Svratka Brno
 3. 1. SK Prostějov
 4. SK Sigma Olomoc

5. Tišnovsko
6. FC Dosta Bystr – Kníničky
7. Zbrojovka Brno

Turnaj perfektně odehráli: Kristián Doležal, Jakub Dřevěný, Vojta Dřevěný, Vojta Jedlička, Ondřej Nakládal, Adam Pavelka, Marek Pivovarčík, Matyáš Pivovarčík a Adam Rozmahel.

Kristián Doležal byl vyhlášen nejlepším brankřem turnaje
Nejlepším hráčem mužstva byl vyhlášen Vojta Jedlička

Soubor s přehledem všech výsledků a křížová tabulka s pořadím je umístěna v sekci oznámení pod názvem „Svratecká zimní liga, turnaj v Tišnově 19.1.2014, celkové výsledky“.

Miroslav Jedlička

22. 12. 2013Tišnovsko 04 - TZL 22.12.20134:5(v poločase 0:0)

Střelci Nedvědice: Jiří Vlach, Jakub Dřevěný, Vojta Jedlička, Dalibor Krajčo

Přehled výsledků:
T – Medlánky 1:1
Počátek utkání patřil našemu. Mírnou převahu jsme proměnili ve vdoucí gól. Postupně soupeř vyrovnal hru. Přesto jsme si několik slibných šancí vytvořili. Nastřlili jsme však pouze dvě tyčky a soupřovi se jednu ze svých šancí podařilo proměnit.
T – Velká Bíteš 1:0
Hodně bojovné a tvrdé utkání, ve kterém se často fotbalovost vytrácela díky velkému důrazu a spoustě osobních soubojů. O vítězství rozhodl nádherný brejk po levé straně hřiště. I soupeř si vytvořil několik šancí, zejména po autových hodech. Naštěsí jsme čisté konto uhájili.
T – Adamov 1:1
V úvodu zápasu jsme si vytvořili velký tlak a po jenom rohu jsme z dorážkou z blízka skórovali. Po zbytek utkání se nám nedařilo nic. Rozehrávka vůbec neexistovala, utápěli jsme se indivduálních akcích, přes stření pásm jsme se skoro nedostali a střel na bránu bylo jako šafránu. A tak kdyžsoupeř o autovém vhazování vyrovnal, neměl problém dojít ke svému prvnímu bodu v turnaji. Hodně nepovedný výkon.

T – SFK Vrchovina 1:3
Jako den a noc i přes prohru byl tento zápas oproti předešlému. Začali jsme více kombinovat po zemi a přihrávky byly podstatně adresnější. Protivník se zatím jeví jako největší favorit turnaje a své kvality potvrdil i v tomto zápase. Ze tří rychlých kontrů se mu poařilo skórova a v šetě minutě vedl 3:0. Naši borci však nic nevzdáli a přidali na důrazu a hlavně více bojovali. Výsledkek byl celkem rychlý gól v síti soupeře. V dalším průběhu jsme nastřelili dvakrát tyč a několikrát jsme nechali vynikhout soupeřova brankáře. Další gól jsme bohužel nepřidali. I přes porážku byl výkon v tomto zápase vynikající a utkání patřilo k ozdobám celé ligy. Trenér Vrchoviny uznal, že zápasy s námi a Nedvědicí jsou výborné a hodně fotbalově pohledné.
Turnaj odehráli:
Kristián Doležal, Jakub Dřevěný, Vojta Dřevěný, Kryštof Farkaš, Jan Chytrý, Vojta Jedlička, Dalibor Krajčo, Adam Pavelka, Adam Rozmahel, Tomáš Srba a Jiří Vlach.

Miroslav Jedlička

7. 12. 2013Tišnovsko 04 - 3.turnaj zimní ligy Znojmo3:6(v poločase 0:0)

Střelci Nedvědice: Marek P. 1, Adam Rozmahel 1, Jakub Sláma 1x

Na dalším znojemském zastavení Svratecké zimní ligy jsme skončili na 5.místě a to díky 3 remízám. Zvláště ze zápasu s Bystrcí nám 2 body chyběli ke 4. místu. Na lepší umístnění v opět početně oslabené sestavě asi nebyly síly. Opět se ukazuje, že na turnaji této úrovně je 10 hráčů do pole a tudíž 2 kompletní pětky naprostou nezbytností k dosažení medailových příček.
Začnu negativy: pouze 3 vstřelené góly, částečně způsobené netypickým futsalovým míčem těžší gramáže, který našim lehkonohým útočníkům moc nevyhovoval. Ale podmínky byly pro všechny stejné.
Vůbec se nám nepovedl zápas se Znojmem, po prvním gólu se naše hra opět propadla do „ne-systému“ a Znojmo nás nemilosrdně trestalo.
Pozitiva:
Vyníkající zápasy se silnou Olomoucí a Zbrojovkou, které byly svou kvalitou ozdobou turnaje.
Výsledky:
T-Prostějov 2:1 – na tohoto soupeře se nám celkem daří, zápas jsme kontrolovali, i přes snížení v závěru.
T-Svratka 0:2 – soupeř nám vrátil porážku z minulého turnaje, byl dneska živější a dynamičtější, na nás se podepsala opět dlouhá 5-zápasová pauza, kterou jsme měli tentokrát hned po 1.zápase.
T-Bystrc 0:0 – náš vynikající útočný výkon, kdy jsme předváděli krásné kombinace, bohužel jsme neproměňovali ani ty vyložené šance. Soupeře podržel skvělý gólman. Nám nepřál rozhodčí pan „Papučka“ (narážka na jeho sálovou „obuv“), Vojta D. běžel sám na gólmana, když v tom byl skosen soupeřovým obráncem skluzem zezadu, balón byl daleko. Jasná červená karta a přímý kop z hranice vápna. Místo toho aut pro soupeře!
T-Olomouc 0:0 – pro mě osobně nejhodnotnější výsledek dne. Zvolili jsme jiné rozestavení 3–2 a výborným obranným výkonem jsme soupeře do vyložené šance nepustili. Cením si toho, že hráči splnili na hřišti, co jsme si řekli v kabině a dokázali „přepnout“ svoje myšlení po ofenzívní smršti s Bystrcí.
T-Znojmo 0:4 – bohužel opět prohra a vysoká, na soupeře nemůžeme najít recept. Jeho styl, kdy nás obránci několika nahrávky uspí a následně následuje rychlý kontr, který končí brankou v naší síti, nám vůbec nesedí.VIDEO: po shlednutí zápasu jsem se utvrdil, že jsme sehráli zcela vyrovnanou partii, měli jsme v úvodu na kopačkách 2 čisté góly, soupeř opět nemilosrdně trestal z každé šance. Tři góly jsme obdrželi jako přes kopírák, kdy jsme nechali za sebou útočníka na levé straně zcela volného, který pak buď zakončoval nebo přihrával na nabíhající 2–3 hráče. Hráče jsme na to před zápasem upozorňovali. Velká škoda. První gól padl navíc po přízemní střele od urostlého bejka Znojma z prostoru cca 9 m před bránou – chyba v pokrytí, nikdo z hráčů proti němu nevystoupil. Druhý gól – malý důraz našeho obránce v osobním souboji a nešťastné postavení gólmana. Do příště musíme pohlídat hlavně soupeřovi „bukaře“.
T-Zbrojovka 1:1 – z diváckého pohledu nejhezčí utkání s řadou šancí a dramatických situací. Vedli jsme rychle 1:0 po chybě soupeřova gólmana při rozehrávce, a soupeře přehrávali. Pak následoval 5-minutovka, kdy soupeř měl nejdřív výhodu pokutového kopu, kterou nevyužil, ale přesto střelou z dálky srovnal skóre. Pak jsme opět soupeře přehrávali a hrozili i z rychlých brejků, kdy nejdřív Kuba D. a poté ani Marek nedokázali míč dostat do branky. Škoda, všichni se shodli, že jsme byli lepší a výhra by nám slušela. I přes remízu vynikající výsledek i výkon. VIDEO: po shlednutí videa jsem se utvrdil, že zápas jsme měli vyhrát ! Zbrojovku jsem po obdržené vyrovnávací brance zamkli na jejich polovinu a k ničemu nepustili! Skvělý výkon !!!

Konečná tabulka:
1.Sigma Olomouc
2.SC Znojmo
3.Svratka Brno
4.Zbrojovka Brno
5.Tišnovsko
6.Prostějov
7.Bystrc

Suma sumárum – 1 výhra, 3 remízy a 2 prohry. Jedině zápas se Znojmem nás může mrzet, jinak hráči podali fantastické výkony a nezbývá než jim jednomu vedle druhého poděkovat za předvedenou hru.
VIDEO:
Tišnovsko 04 vs. Znojmo
https://youtu.be/_TUS81-ExbM

Tišnovsko 04 vs. Zbrojovka
https://youtu.be/8kyougI1-Mc

Libor Dřevěný

30. 11. 2013Tišnovsko - 2.turnaj zimní ligy Prostějov7:6(v poločase 0:0)

Střelci Nedvědice: Marek P. 4x, Maty P. 1x, Vojta Dřevěný 1, Adam Rozmahel 1

Druhý turnaj zimní ligy se konal v režii týmu Prostějova v krásné nové sportovní hale v Němčicích nad Hanou. Oproti prvnímu turnaji se změnila pravidla a kvůli menšímu hřišti se hrálo systémem 4+1 a na házenkářské branky.
Dosáhli jsme historického úspěchu celkovou fantastickou druhou příčkou, proprvé jsme porazili Zbrojovku, Svratku a Prostějov. Prohráli jsme jen se Znojmem a Olomoucí. ve vyrovnané tabulce jsme dosáhli stejně jako Znojmo 12 b. a o našem druhém místě tak rozhodla právě porážka ve vzájemném zápase s tímto týmem.
Zápasy:
T- Zbrojovka 1:0 – první historické vítězství nad ligovým týmem z Brna (i když jen na turnaji :-) už bylo na spadnutí minule a teprve dnes jsme zápas po úvodní brance dotáhli ke zdárnému konci. Kromě šance v závěru jsme Zbrojovku k ničemu nepustili.
T-Svratka 2:1 – poslední dva zápasy se Svratkou byly remízové a nyní jsme Svratku přetlačili a nedovolili soupeři skórovat v posledních minutách jako v psledním kole ligy.
T-Bystrc 3:0 – relativně snadné vítězství nad soupeřem, který se pomalu zlepšuje a dokázal vzít bod Zbrojovce a Znojmu, což svědčí o velké vyrovnanosti ligy.
T-Prostějov 1:0 – s výškově nejvyšším týmem ligy jsme sehráli vyrovnané a v konečném součtu nesmírně důležité vítězství, které nám prakticky zajistilo medailové příčky.
T-Znojmo 0:3 – opět jsme Znojmu dovolili brejkové situace a opět jsme byli potrestáni, i když jsme měli tlak nedokázali jsme se po ztrátě míče rychle vracet.
T-Olomouc 0:2 – v posledním zápase nám stačil bod k celkovému vítězství, ale věděli jsme, že to bude nesmírně složité. Dlouho byl stav 0:0, Marek dvakrát pálil těsně mimo, Adam Rozmahel šel sám na brankáře, ale bohužel mu utekl míč. Když pak Matymu chytil olomoucký gólman těžkou přízemní střelu se štěstím mezi nohama na brankové čáře, bylo jasné, že Štěstěna už nad námi tentokrát držet ochranou ruku nebude. V závěru jsme 2× inkasovali po brejcích soupeře a bylo rozhodnuto.
Celkové pořadí:

1. SC Znojmo
2. Tišnovsko
3. FC Zbrojovka
4. Sigma Olomouc
5. Svratka
6. Prostějov
7. Bystrc.
Při pohledu na tabulku se tomu pořád nechce věřit, ale dokázali jsme to !!! Všem hráčům patří obrovské uznání a poděkování za skvělý výkon ve všech zápasech. Dnes rozhodla maximální bojovnost, a touha po vítězství. Pozitivním faktorem je aktivní skóre a ve čtyřech zápasech pouze 1 obdržený gól. Právě obranná hra byla perfektní v čele s gólmanem, který dnes mužstvo svými zákroky podržel v rozhodujících chvílích. Pochválit musíme opravdu všechny naše kluky bez výjimky, protože skvělé individualně vybavené hráče měli všichni soupeři, ale my jsme byli skutečným TÝMEM.

Příští týden pokračuje liga v sobotu 7.12. ve Znojmě

Libor Dřevěný

23. 11. 2013Tišnovsko - 1. turnaj zimní ligy v Olomouci12:20(v poločase 0:0)

Střelci Nedvědice: Tomáš Sádecký 4x, Jan Chytrý 3x, Kuba Sláma 2x, Kryštof Farkaš1x, Kuba Dřevěný 1x, Adam Rozmahel1x

Na 1. turnaji Svratecké Zimní ligy, který pořádala domácí Sigma Olomouc jsme skončili nakonec na 6. místě. Domácí Sigma byla jasně nejlepší a za celý turnaj ztratila pouze bod. Na druhém místě se umístilo výborné Znojmo, třetí skončila silná Svratka Brno, 4. místo obsadil houževnatý Prostějov, 5. místo obsadila Zbrojovka Brno, a poslední 7.příčku Bystrc.
Turnaj měl dosud nejvyšší úroveň, s jakou jsme se s naším výběrem vůbec kdy na turnajích potkali. Je nutno si uvědomit, že jsme hráli proti 3 ligovým týmů a ze špičkových jihomoravských týmů chyběla jen Sparta Brno. Náš tým odehrál první tři zápasy skvělým způsobem, poté jsme měli 1,5 hodiny pauzu a to se bohužel negativně projevilo na zbylých zápasech, které jsme všechny prohráli. Tím nechci říct, že bychom zápasy s Olomoucí a Znojmem vyhráli, ale náš výkon by byl určitě lepší.
Přehled výsledků:
T – Zbrojovka Brno 0 : 2 – škoda neproměněných minimálně tří gólových šancí v úvodu zápasu, při troše štěstí mohl zápas skončit spravedlivější remízou nebo dokonce by výsledek mohl být klidně opačný, neboť jsme obdrželi dost nešťastné branky a to v momentě, kdy jsme prvních 8 minut v podstatě nepustili Zbrojovku z jejich poloviny a měli značný tlak. Bohužel Zbrojovka se po šťastné tečované střele z dálky, která obloukem dopadla do branky (oživlá vzpomínka na zápas s Čebínem), dostala z křeče a zbytek zápasu si pohlídala.

T – Svratka Brno 3 : 3 – dle mého názoru náš nejlepší výkon na turnaji, sice jsme prohrávali, ale dokázali výsledek otočit, vedli nad silnou Svratkou 3:2 a hráli jsme skvělý fotbal. Škoda obdrženého laciného gólu z autového vhazování v závěru zápasu.

T – Dosta Bystrc 4 : 1 – jednoznačně zápas v naší režii, gólů mohlo být klidně víc, Vojta D. ještě z přímého kopu nastřelil tyčku.

T – 1. SK Prostějovu 3 :5 – zápas po dlouhé přestávce nevyšel hlavně Kristiánovi v brance, 3 góly jdou jednoznačně na jeho vrub, projevila se tady jeho delší nemoc a absence tréninkové a zápasové praxe. I tak jsme ale bojovali a snížili až na 3:4, bohužel v závěru jsme znovu inkasovali.

T – Znojmo 1 : 5 – tady zase propadla naše obrana, první 3 góly jsme dostali pro smrtících brejkových akcích soupeře, který okamžitě po naší ztrátě balónu bleskově útočil do otevřené obrany. Je nutno hráčům znovu opakovat, že nelze pokaždé hrát otevřenou partii a se silnými týmy je nutno hlavně poctivě bránit. Další góly jsme dostali po autu a rohovém kopu a na tom musíme také zapracovat. Týmy na této úrovni jsou schopni každou takovou standardní situaci v blízkosti naší brány nemilosrdně trestat.

T – Olomouc 1 : 4 – proti nejlepšímu týmu turnaje jsme přeskupili rozestavení a poctivě bránili a snažili se hrát na brejky. Vedli jsme 1:0 a polovinu hrací doby jsme drželi remízový stav. Pak se však naše hra zhroutila 3 obdrženými góly za sebou.

Celkově však musíme být s výkonem velmi spokojeni, hráli jsme těžká utkání v oslabené sestavě o 8 lidech a bylo znát koncem turnaje, že hráčům docházejí síly. Všichni soupeři měli minimálně 2 kompletní pětice a více, které rychle střídali. Pokud chceme hrát na této špičkové úrovni je účast 10 hráčů v poli nezbytnou…
Komentář turnaje připojil Libor Dřevěný

Sestava a branky: Kristián Doležal, Tomáš Sádecký, Kryštof Farkaš, Vojta Dřevěný, Ondřej Nakládal, Adam Rozmahel, Kuba Sláma, Kuba Dřevěný a Honzík Chytrý.

Miroslav Jedlička

10. 11. 2013Tišnovsko - TZL7:4(v poločase 0:0)

Přehled všech výsledků najdete v rubrice oznámení, jak u přípravky starší, tak u přípravky starší 04, v připojeném souboru přehled zápasů TZL 2014.
Výsledky Tišnovska
T – Kuřim 2:0
T – Velká Bíteš 1:0
T – Boskovice 2:1
T – Čebín 2:3

V první zápase jsme předvedli výborný výkon a zaslouženě zvítězili. Druhý zápas byl tuhým bojem s většinou s urostlými hráči Velké Bíteše. Šance se střídali na obou stranách, šťastnější jsme nakonec byli mi těsně před koncem skóroval pěknou střelou Kryštof. Třetí náš zápas přinesl krásnou fotbalovou podívanou a snahou obou stran hrát líbivý technický fotbal plný překvapivých přihrávek a kombinací. V útočné fázi jsme měli mírnou převahu a výborně zahrála i v obraně se střídající trojice hráčů. Poslední zápas byl hodně nevydařený. Svoji hru jsme přizpůsobili soupeř. Sice jsme vedli 1:0 po pěkné individuální akci Jakuba Slámy, soupeřovi se však podařilo vyrovnat střelou brankáře přes celé hřiště. Další dva góly jsme dostali po zbytečné přetlačované o míč před naší bránou. závěrečný tlak přinesli pouze snížení stavu. Prohra byla zbytečná, příčinou byl málo kolektivní výkon a špatný první kontakt s míčem, který všem našim hráčů odskakoval. Stačilo hrát stejným způsobem jak předešlé zápasy, více kombinovat a více se pohybovat bez míče a nabízet se spoluhráčovi, chtít hrát.
Celkově s předvedenou hrou i výsledky na 1. turnaji TZL však musíme být spokojeni.

Miroslav Jedlička

4. 11. 2013Tišnovsko - Tišnov 037:2(v poločase 2:1)

Střelci Nedvědice: Dalibor Krajčo 4x, Jakub Dřevěný 2x a Ondřej Nakládal

Střelci soupeře: Marek Pivovarčík 2x

Výběr Tišnovska podal vynikající výkon. Všichni hráči byli neustále v pohybu, chtěli hrát a nabízeli se spoluhráčům. I v době, kdy na hřišti měl nejlepší hráči, udržoval si herní převahu. Místy to vypadalo jako by hráli v hale už půl roku a ne po půl roce. Ani záměna hráčů na různých postech výkon mužstva neovlivnila.
Výsledek, ale není přesným obrazem průběhu utkaní. Zejména na počátku 2. poločasu po vyrovnání na 2:2, byl Tišnov hodně nebezpečný a byl blízko vstřelení vedoucího gólu. Nakonec rozhodla asi 5 minutová pasáž uprostřed 2. poločasu, kdy Tišnovsko vstřelilo 3 branky.
Sestava Tišnovska: Adam Pavelka, Jakub Dřevěný, Vojta Dřevěný, Jan Chytrý, Vojta Jedlička, Dalibor Krajčo, Ondra Nakládal, Daniel Oršoš, David Oršoš, Tomáš Sádecký a Adam Rozmahel.
Za Tišnov 03 z naší soupisky nastoupili a odvedli kvalitní výkon: Lukáš Merta (střídavý start z Tišnova), Marek Pivovarčík a Matyáš Pivovarčík.