Krajská soutěž 1.A třídy JmKFS - 6.kolo - 15.9. 2018

Krésa    Pestr

Střídali:       Vaščák, Svoboda, Havlík, Havelek, Pokorný

Střelci:        25.Pestr Josef, 51. Haranz Kryštof, 68. Dřevěný Jakub,

Průběh:

Dnes jsme potřebovali naplno bodovat, abychom neztratili kontakt s čelem tabulky.  S týmem FK Znojmo jsme se v minulosti nikdy neutkali, takže jsme nevěděli, co od soupeře očekávat. My jsme nastoupili konečně opět v plné útočné síle i díky návratu Míši Krésy z marodky.

První poločas se hrál rychlý a tvrdý fotbal, opět plný osobních soubojů. Po úvodní čtvrthodince jsme si vytvořili územní převahu s řadou šancí. Dvakrát si Pepa Pestr na vápně míč chystal příliš dlouho na pravačku. Střelecké pokusy Jirky Borka, Kryštofa Farkaše i Haranze skončili těsně mimo. Adam Sedláček mohl po rohu z dorážky na zadní tyč skórovat, ale minul o 1 metr šibenici a poté Kuba Dřevěný po jednom z mnoha úniků po levé straně předložil nahrávku do malého vápna, ale míč prošel bez toho, že by ho někdo z našich hráčů usměrnil do sítě. A tak jsme byli rádi za gól Pepy Pestra po nahrávce Vojty Dřevěného. Soupeř na druhé straně ohrozil nebezpečně naši branku dvakrát, ale Péťa Pavlas v brance byl pozorný a dvěma výbornými zákroky nás podržel. Zvláště druhý zákrok po samostatném brejku soupeře po pravé straně byl nesmírně důležitý, protože vzniknul po našem tlaku a rohovém kopu v samotném závěru poločasu. A tak jsme mohli jít do kabin se zaslouženým jednogólovým náskokem.

Začátek 2. poločasu nás zastihnul v útlumu, byli jsme všude pozdě, nedokázali jsme podržet balón nebo naopak jsme se ho rychle zbavovali nepřesnými nahrávkami, naše záloha nepracovala podle našich představ. A tak jsme udělali korekturu v sestavě, Kuba Dřevěný se posunul za bráchou do středu a Kryštof Haranz na své tradiční levé místo. Jednak jsme teď dokázali více podržet míč a vyhrávat osobní souboje a jednak Kryštof získal prostor pro své tradiční brejky. Po jednom takovém ve vápně nádherně přeloboval brankáře a my jsme se uklidnili díky vedení 2:0. Závěr zápasu zrežíroval náš kapitán Kuba Dřevěný. Nejdříve skvělou kolmicí mezi beky uvolnil Adama Sedláčka, jehož střela kolem gólmana bohužel skončila jen na pravé tyčce. A poté po dalekonosném výkopu Péti Pavlase šel Kuba do samostatného brejku, oba dobíhající stopery oklamal ve vápně protisměrnou kličkou, vyhnul se i gólmanovi a pojistil zkušeně naše vítězství.

Hodnocení:

Za dnešní výkon všem hráčům patří velká pochvala. Kromě 10-15 minut jsme diktovali tempo utkání a tři body nám po právu patří. Péťa Pavlas si jednoznačně zasloužil další vychytanou nulu.  Stoperská dvojice Kryštof Farkaš a Míša Mašek pracovala jako obvykle naprosto spolehlivě a záloha a útok  dokázala přehrát obranné vazby soupeře. Opakovaně potěšil výborný výkon všech hráčů ročníku 2006 – Jonáše, Filipa, Petra, Tondy, Václava a samozřejmě Kryštofa, který už patří do základní sestavy. Každopádně všichni borci předvedli nejen fotbalové dovednosti, ale odjezdili utkání po „zadku“ a tak to má být. Mrzí jen malá produktivita v koncovce, na tom musíme na trénincích pořád pracovat…

Průběh:

Proti kvalitnímu a pro nás nepříjemnému soupeři, který před 2 roky vyhrál v ročnících 2004/05 naši krajskou soutěž mladších žáků jsme nastoupili oslabeni a v improvizované sestavě. Zranění Petra Pavlase si vynutilo posun našeho nejlepšího střelce Pepy Pestra na brankářský post. A protože ze středečního utkání si odnesl zranění další útočník Michal Krésa a levý bek Ondra Nakládal, už základní sestava byla doplněna mladšími žáky. První poločas se hrál bojovný úporný fotbal s minimem šancí na obou stranách. Jediná chybička v rozehrávce našeho brankáře znamenala vedení domácích 1:0. Naštěstí jsme ještě zaslouženě do přestávky vyrovnali, když Adam Sedláček zatáhl balón po pravé straně a předložil ukázkovou nahrávku do vápna na levého záložníka Tondu Havlíka, který střelou pod gólmanem vyrovnal na 1:1.

Druhý poločas jsme začali územní převahou a vynutili si několik rohů. Střela Vojty Dřevěného zpoza vápna propadla gólmanovi pod rukou, ten ale naštěstí pro domácí stačil míč zastavit na brankové čáře. Vyvrcholením naší aktivity byl samostatný brejk Adama Sedláčka, ale bohužel  vybíhající brankář mu střelu zblokoval. Nám v těžkém utkání plném osobním soubojů postupně docházely síly. Soupeř převzal iniciativu,  nejdříve trefil břevno dalekonosnou střelou kapitán Henry Vaněček a pak se v poslední minutě po odvráceném rohu dostal míč dalším centrem znovu do vápna na nedostatečně pokrytého útočníka, který střelou k tyči zajistil šťastnějším domácím všechny 3 body.

Hodnocení:

V oslabené sestavě jsme sehráli kvalitní zápas, kluky musíme pochválit za fotbalovost a velkou bojovnost. Snad jsme si smůlu už vybrali na několik utkání dopředu. Prohrát gólem v poslední minutě je kruté, ale takový je sport a v podstatě život. Věřím, že v plné sestavě s kompletním útokem bychom dnes neprohráli. Fotbalově nám dnešní zápas přinesl daleko více než tři předchozí snadná vítězství. Konečně už přichází závěr náročné zápasové série, kdy jsme během 14 dnů odehráli 6 zápasů. Musíme doléčit všechna zranění, kvalitně potrénovat a nastoupit připraveni na další mistrovské utkání.

Střídali:       Vaščák, Svoboda, Havlík, Haranz, Havelek

Střellci:       11. Pestr Josef, 12. Pestr Josef, 16. Sedláček Adam, 18. Farkaš Kryštof, 54. Pestr Josef

Průběh:

Další utkání s relativně slabším týmem jsme začali aktivně tak, jak jsme si řekli před utkáním. Hráli jsme v dobrém pohybu, ze zálohy chodili včas nahrávky do útočných pozic a z toho rezultovali 4 povedené branky. Dvakrát jsme vysunuli do samostatné pozice Pepu Pestra, nejdříve průnikovou nahrávkou z pravé strany od Míši Krésy a pak zase brejková akce založená středem Vojtou Dřevěným. Náš obr v útoku se v takových šancích obvykle nemýlí. Následně průnik a nahrávku Kuby Dřevěného z levé strany zužitkoval dorážkou z malého vápna Adam Sedláček. Kryštofem Haranzem výborně kopnutý roh z pravé strany dorazil pod víko další Kryštof, míněn náš stoper Farkaš. Od 20. minuty první půle tempo hry z naší strany mírně opadlo, naše standardka Vojtou Dřevěným bohužel skončila opět na břevně. A protože soupeř se v podstatě k naší brance na dostřel vůbec nedostal a šli jsme do šaten s jasným vedením.

Po přestávce jsme viděli už málo záživný fotbal. Měli jsme nadále jasnou převahu, snažili jsme se útočit, ale místo kombinací jsme se utápěli v individuálních průnicích, které neměli šanci na úspěch. Místo gólových přihrávek ve vápně pod sebe na volné spoluhráče, jsme zakončovali nesmyslně z velkých úhlů nebo v přehuštěném prostoru, kde byla střela zblokována apod. Takový způsob hry by se nám proti silnějším soupeřům vůbec nevyplatil.

Hodnocení:

Do dalších zápasů musíme zapomenout na akce typu „já si chci dát gól“. Fotbal je kolektivní sport, kdo to nebude chápat, bude leštit lavičku nebo si může jít pinkat vedle tenis. Musíme se bezpodmínečně vrátit ke kombinační hře, s převahou držení míče, v neustálém pohybu s míčem a hlavně bez míče a v neposlední řadě s efektivní koncovkou.

Střídali:       Vaščák, Svoboda, Havlík

Branky:       2. Pestr Josef, 5. Pestr Josef, 29. Pestr Josef, 40. Farkaš Kryštof, 42. Krésa Michal, 48. Haranz Kryštof, 61. Daniel Jakub, 64. Pestr Josef, 68. Sedláček Adam

Průběh:

V minulé sezóně nepříjemný a těžký soupeř, v prvním vzájemném zápase této sezóny nekladl výraznější odpor. V první půli jsme se hattrickem Pepy Pestra uklidnili a nadále jsme předváděli hezké kombinace. Směrem dozadu jsme pracovali spolehlivě a nepustili domácí vůbec do blízkosti vápna a do zakončení. V 2. poločase jsme přeskupili posty, ale náš výkon to nepoznamenalo, naopak jsme předváděli oku lahodící a pestrý fotbal. Sázeli jsme jednu branku za druhou a řadu dalších dobrých šancí jsme neproměnili. Jmenujme alespoň volný kop Vojty Dřevěného, který skončil na břevně. Domácí v druhé půli vysunuli svého stopera do útoku a ten po jednom brejkovém uvolnění zaznamenal jedinou střelu na branku, Petr Pavlas však skvělým zákrokem tvrdou střelu vytěsnil a udržel po druhé za sebou čisté konto.

Hodnocení:

Další utkání s týmem ze spodních pater tabulky v tréninkovém tempu opět sloužil k nácviku přechodové útočné fáze a koncovky. I po změně postů v druhém poločase náš výkon spíše gradoval a někteří hráči příjemně překvapili. Zvlášť zaslouží pochvalu Kuba „Danny“ Daniel za nebojácný výkon na středu zálohy korunovaný jeho první brankou za starší žáky.

Střídali:       Haranz, Svoboda, Vaščák, Havelek V., Havlík

Branky:       4. Krésa Michal, 7. Krésa Michal, 13. Haranz Kryštof, 19. Sedláček Adam, 44. Dřevěný Jakub, 47. Haranz Kryštof, 49. Borek Jiří, 51. Havelek Václav, 59. Vaščák Jonáš, 61. Krésa Michal, 64. Nakládal Ondřej, 66. Sedláček Adam

Průběh:

V druhém kole jsme se utkali na venkovní půdě premiérově s týmem Pohořelic. První minuty utkání jsme začali vlažně a domácí si vynutili sérií 3 rohů, ale od prvního gólu Míši Krésy (dnes autora hattricku) bylo utkání jednoznačnou záležitostí. První poločas ještě nebyl optimální, zvláště střední záložní dvojice hrála příliš staticky a bez pohybu, nicméně i tak jsme předvedli zvláště na levé straně řadu povedených kombinací. V druhém poločase se po opět mírně ospalém úvodu naše hra výrazně zlepšila a  zvláště Vojta Dřevěný gólovými přihrávkami dirigoval naši ofenzívu. Defenzíva byla bezchybná, pohlídali jsme jejich jediného hrotového útočníka a s jedinou střelou mezi naše tyče si Petr Pavlas bez problémů poradil. Zbytek zápasu se nesl v exhibičním tempu, pravidelně jsme navyšovali skóre a stříleli hezké branky. Potěšil konečně gól z našeho rohu Jirky Borka, výstavní dělovka Adama Sedláčka na přední šibenici, dloubák Kuby Dřevěného alá Poborský a gól hlavičkou Jonáše Vaščáka po ideálním centru do vápna a konečně ve výčtu povedených branek chválíme umístěnou střelu k tyči zpoza vápna  v podání Ondry Nakládala.

Hodnocení:

Utkání v tréninkovém tempu posloužilo hlavně k nácviku koncovky, ale se vším respektem k soupeři, čekají nás daleko silnější soupeři, kteří na úplně jiném levelu prověří naši kvalitu. Ale všichni borci dnes bez výjimky zaslouží pochvalu.

Průběh:

V prvním mistrovském utkání nové sezóny jsme přivítali tradičního soupeře z Medlánek, vždy nepříjemného protivníka těžícího z fyzické převahy. Chtěli jsme začít domácí utkání aktivně. První velkou šanci Adama Sedláčka po průniku zprava na přední tyč brankář soupeř kryl a vzápětí jsme byli při prvním rohu soupeře potrestáni - 0:1. Hrál se vyrovnaný fotbal, naše šance po rohu zůstala nevyužita a maximálně efektivní Medlánky po ztrátě míče ve středu pole zvýšili křížnou střelou z pravé strany na 0:2. Přidali jsme na aktivitě a dočkali se snížení. Kuba Dřevěný zatáhl míč po levé straně a jeho centr sice Pepa Pestr usměrnil do brankáře, ale naštěstí se dobře zorientoval a odražený míč patičkou zády k brance poslal do sítě.

Druhý poločas začaly tlakem Medlánky, ale po 10 minutách se hra vyrovnala a naopak jsme si začali vytvářet sérii šancí po centrech za obranu a průnikových přihrávkách. Minimálně 4 gólové šance jsme však neproměnili, buď jsme stříleli nepřesně, nebo ztroskotávali na výborném brankáři soupeře. Volný přímý kop z hranice šestnáctky po faulu na unikajícího Filipa Svobodu jsme však nezužitkovali. Naopak ze špatně provedené malé domů jsme inkasovali na 1:3. Dokázali jsme opět vzápětí snížit. Vojta Dřevěný narýsoval kolmici mezi beky a Pepa Pestr se sám před brankářem tentokrát nemýlil – 57. minuta a 2:3. Pokračovali jsme ve snaze vyrovnat, času bylo ještě dost, bohužel Medlánky po jednom z mála přečíslení a centru přes celé vápno dokázali střelou na přední tyč opět odskočit o dvě branky. Do konce zápasu už se stav nezměnil, i když ještě v poslední velké šanci po další průnikové přihrávce za obranu nedokázal Lukáš Příhoda vybíhajícího brankáře přehodit nebo kličkou obejít.

Hodnocení:

Vyrovnaný zápas, ve kterém nám dal soupeř lekci z produktivity. Dokázal všechny své šance proměnit, my jsme se bohužel nevyvarovali laciných individuálních chyb a v podstatě 3 góly jsme soupeři sami nabídli. Naopak jsme nedokázali z řady možností vytěžit větší brankový přínos. Nutno podotknout, že Medlánky byly na úvod velice těžký soupeř, fyzicky zdatný, tvrdý a houževnatý. Skvěle taky zachytal jejich gólman. Naši hráči až na výjimky byli na tom fyzicky hůře, někteří se nedokázali srovnat s rychlostí hry a tvrdostí v osobních soubojích. Také nepřesností v přihrávkách nebo špatné řešení situací bylo více než dost. Bohužel někteří hráči nastupovali se zraněními nebo po nemoci, někteří nemají dostatek natrénováno a to vše se podepsalo na předvedené hře a výsledku.