Krajská soutěž 1.A třídy 2018-2019

Krajská soutěž 1.A třídy JmKFS - 26.kolo - 08. 06. 2019

               

START Brno - AFK TIŠNOV   

                     1 : 3

                             (1:2)

                                           

Sestava :                   Pavlas

                 Sedláček  Farkaš  Borek  Nečesal

            Krésa  Dřevěný V.  Mašek  Dřevěný J.  

      Pestr  Haranz

Střídali:        Pavlíček, Pokorný, Svoboda, Havlík, Jurný (G)

Branky:      19. Farkaš Kryštof, 25. Haranz Kryštof (as.Farkaš), 70. Haranz Kryštof (as. Mašek, Pavlíček)

Průběh:

Titul jsme si vybojovali už vítězstvím v minulém kole doma se Soběšicemi, ale zbýval nám souboj o titul jarního půlmistra naší soutěže. Utkání na půdě dosud v jarní části sezóny neporaženého týmu začal očekávaným tlakem domácích, ale ti si z územní převahy vynutili pouze dva rohy. Pak jsme se začali osmělovat i my, naše záloha dokázala podržet míč a přesněji přihrávat a tak se iniciativa přesunula na naše kopačky. Ze sílícího tlaku jsme si v 19. minutě vynutili přímý kop zahrávaný zleva od lajny ze vzdálenosti asi 30 metrů. Kryštof Farkaš, jak to snad umí jen on, zakroutil další fantastický  balón do vápna (viz. referát utkání ve Znojmě). Prudce letící míč Pepa Pestr v dobrém náběhu sice netrefil, ten ale po odrazu od země přeletěl domácího gólmana a skončil v pravém horním rohu branky. Domácí nesložili zbraně a po brejku z levé strany přišla křížná nahrávka na nepokrytého pravého záložníka, který zkušeně zakončil do horní poloviny branky.  Ale hned za čtyři minuty vyslal Kryštof Farkaš krásným pasem středem hřiště svého jmenovce Kryštofa Haranze, a ten klasicky střelou na vzdálenější tyč nedal brankářovi šanci. Další naši nádhernou akci po ose Kryštof Haranz - Kuba Dřevěný – Pepa Pestr, brankář domácích tentokrát  včasným výběhem na poslední chvíli zlikvidoval.

Druhý poločas začal velkou šancí domácích, kdy se míč zleva od lajny se dostal až na střed hranice vápna, ale kapitán domácích přízemní střelou trefil jen vnější část tyčky. Hra se pak přitvrdila díky snaze domácích zvrátit nepříznivý vývoj utkání, ale tím se i rozkouskovala zraněními hráčů po tvrdších zákrocích. Za zmínku stojí svým provedením ojedinělá a chytře zahraná standardka Vojtou Dřevěným, který poslal míč podél zdi na v ní na kraji stojícího Pepu Pestra. Ten se rychle uvolnil, zprava tvrdě vystřelil, ale domácí gólman reflexivně kryl. Domácí nás pak cca 15 minut před koncem utkání zatlačili, ale my hrozili našimi typickými brejky. Škoda zvláště náběhu pěti hráčů na tři obránce domácích, který jsme však nedokončili ani střelou. Pak jsme přežili obrovskou šanci, kdy dravý útočník domácích procházel zprava do našeho vápna, našel zpětnou nahrávkou na penaltě středního záložníka, který však v pádu vysoko přestřelil. Od té chvíle bylo jasné, že neprohrajeme. Svou dnešní druhou brankou to potvrdil Kryštof Haranz po podobné situaci jako předtím měli domácí. Míša Mašek vyslal doprava do brejku Petra Pavlíčka, který obešel jednoho obránce a našel Kryštofa na penaltě. Ten si poradil jako zkušený snajpr a střelou na přední tyč nás poslal do víru oslav vítězství v dnešním utkání, v soutěži a postupu do Krajského přeboru.

Hodnocení:

Velice těžké a náročné utkání s parametry soutěže o level výše. Hra byla tvrdá, rychlá, plná těžkých osobních soubojů na malém prostoru a pod tlakem. Soupeřovi skládáme poklonu, určitě by se v KP také neztratil, podobně jako náš věčný rival z Blanska. Po dnešním výborném výkonu korunovaném vynikajícím výkonem jednotlivců zvláště obou Kryštofů - Farkaše a Haranze,  jsme domácím vzali jejich jarní neporazitelnost a vyhráli tak i jarní část soutěže.

 

 

Krajská soutěž 1.A třídy JmKFS - 25.kolo - 1. 6. 2019

    

  AFK TIŠNOV   -   FC SOBĚŠICE

                      3 : 0

                                    (1:0)

                                           

Sestava:                     Pavlas

             Pavlíček, Farkaš, Borek, Nečesal

         Sedláček, Mašek,  Dřevěný V.,  Dřevěný J.,

        Krésa,   Haranz

Střídali:     Pestr, Pokorný, Svoboda, Havlík, Jurný (G)

Branky:     7. Dřevěný Vojtěch (as. Haranz), 58. Haranz Kryštof (as. Dřevěný Jakub), 62. Haranz Kryštof (as. Dřevěný Vojta)

Průběh:

Velice důležité utkání jsme začali aktivně a přišpendlili hosty na jejich polovinu. Už v 7. minutě Kryštof Haranz předložil ve vápně míč Vojtovi Dřevěnému, který z první přehodil gólmana. Pak ale začal festival našich neproměněných šancí. Minimálně 4 gólovky jsme zazdili a tak o poločase jsme šli do kabin s hubeným náskokem. 

Po přestávce jsme pokračovali v aktivní nátlakové hře, zkoušeli jsme dobýt obranu hostí a překonat vynikajícího gólmana hostí Opletala středem i rychlými kontry po křídlech, ale dlouho marně. Zvláště šance Adama Sedláčka zprava a Kuby Dřevěného zleva volaly po brance. Až v 58. minutě nás uklidnil Kryštof Haranz svým rychlým jednoduchým zakončením, poté co se Kuba Dřevěný ve vápně zbavil dvou hráčů. Uklidnění přišlo hned za 4 minuty, kdy po nahrávce Vojty Dřevěného na hranici vápna opět Kryštof Haranz uklidil míč potřetí do sítě. Od té doby bylo o výsledku utkání rozhodnuto. 

Hodnocení: 

Vítězství za 3 body nám matematicky zajistilo vítězství v naší skupině Krajské soutěže díky lepším vzájemným zápasům s Blanskem. Ale i poslední utkání sezóny se Startem Brno budeme chtít vyhrát a získat i titul jarního půlmistra v utkání s mužstvem, které na jaře ještě neprohrálo.

 

 

Krajská soutěž 1.A třídy JmKFS - 24.kolo - 25. 05. 2019

                            

  TATRAN  BOHUNICE  - AFK TIŠNOV   

                              0 : 5

                                            (0:3)

                                           

Sestava :                   Pavlas

                 Pavlíček  Farkaš  Borek  Nečesal

            Sedláček  Dřevěný V.  Mašek  Dřevěný J.  

          Krésa  Haranz

Střídali:        Pokorný, Svoboda, Havlík, Jurný

Branky :      14. Krésa Michal (as. Haranz), 16. Sedláček Adam (as.Nečesal), 20. Krésa Michal (as.Haranz), 40. Farkaš Kryštof (p), 58. Haranz Kryštof (as. Borek)

Průběh:

V úvodu utkání byla znát nervozita na našich kopačkách. Dokonce jsme dostali první branku, naštěstí ale nebyla uznána pro špatně vhozený aut domácích. Nutno podotknout, že na pokyn lajnového, což byl trenér Bohunic – nevídané gesto fair-play. Pak už jsme se zklidnili,  zbavili nepřesnosti v naší hře, přidali na rychlosti a zaslouženě jsme šli do kabin s vedením 3:0.

Po přestávce tempo hry opadlo, tým domácích pomalu rezignoval na větší aktivitu směrem dopředu, druhý nejlepší střelec soutěže Veleba působil navenek bez zájmu o hru. Pak jsme proměnili pokutový kop po faulu na pronikajícího navrátilce do sestavy Michala Maška a v závěru pojistili náš náskok.

Hodnocení:

Utkání, ze kterého jsme měli mírné obavy, jsme nakonec bez větších problémů zvládli. Úvod utkání nebyl optimální, pak se náš výkon rapidně zlepšil a zaslouženě bereme tři body.

 

Krajská soutěž 1.A třídy JmKFS - 23.kolo - 18. 05. 2019

    

  AFK TIŠNOV   -   Žijeme Hrou

                      9 : 0

                                    (3:0)

                                           

Sestava:                     Pavlas

             Sedláček, Farkaš, Borek, Havlík

         Mašek,  Dřevěný V.,  Dřevěný J., Nečesal

        Krésa,   Haranz

Střídali:     Svoboda, Vaščák, Pokorný, Havlík, Jurný

Branky:     21.Haranz (as. Krésa), 32. Haranz, 35. Haranz (as. Pokorný, Nečesal), 42. Haranz (as. Dřevěný Jakub, Nečesal), 50. Haranz (as. Krésa), 56. Svoboda (as. Dřevěný Jakub), 58. Dřevěný Jakub (as. Svoboda), 66. Borek (as. Mašek), 70. Haranz (as. Dřevěný Vojta)

Průběh:

Ve 20. minutě svítilo na ukazateli 0:0 a po čtyřech jasných šancích, kdy jsme trefili jen náruč gólmana, už jsme byli maličko nervózní. Zvláště když za stavu 1:0 pro nás, soupeř podnikl ojedinělý výpad na naši polovinu, ale naštěstí dorážku po centru z kraje na malé vápno Petr skvěle reflexivně vyrazil. Ale pomohly nám úvodní šťastné góly v podání Kryštofa Haranze, který celkově dnes za přispění spoluhráčů doslova demoloval obranu soupeře. Zvlášť druhý poločas se už změnil v exhibiční výkon, kdy jsme stříleli hezké branky po připravených kombinacích a správně řešeném zakončení ve vápně. 

Hodnocení:

Opět jasná výhra po zlepšeném výkonu v druhém poločase, na závěr jsme si dovolili protočit sestavu více než obvykle, aby si ostatní hráči mohli užít ofenzívy.

 

 

Krajská soutěž 1.A třídy JmKFS - 22.kolo - 11.5.2019

                 

  FKM KAHAN  -   AFK TIŠNOV

                     1 : 8

                                  (0:4)

                                           

Sestava :                   Jurný

                 Pavlíček  Farkaš  Borek  Havlík

            Sedláček  Dřevěný V.  Dřevěný J.  Haranz

         Pestr  Krésa

Střídali:        Vaščák, Pokorný, Havlík, Tomek (G)

Branky :      2. Pestr Josef (as. Sedláček), 6. Haranz Kryštof (as. Pestr, Kresa), 20. Sedláček Adam (as. Kresa), 26. Pestr Josef (as. Dřevěný V.), 37. Pestr Josef , 43. Haranz Kryštof (as. Pestr), 48. Sedláček Adam, 53. Krésa Michal (as. Haranz)

Průběh:

Oproti podzimu oslabený soupeř nekladl vážnější odpor. Tempo utkání nebylo vysoké, domácí se jen těžko dostávali na naši polovinu a my se snažili střídavě středem, střídavě po křídlech dobývat branku soupeře. V 1. minutě hlavičkoval Pepa Pestr jen do břevna, ale pak se podařilo střílet branky podobně jako v předchozích utkáních. V 2. poločase byl náš výkon už méně urovnaný, nebylo tolik přesnosti v nahrávkách, tempo hry ještě opadlo. 

Hodnocení:

Počet vstřelených branek potěšil, ale v dalších zápasech musíme podat daleko koncentrovanější výkon, soupeři budou minimálně o třídu výše. Premiéru si dnes v bráně starších žáků odbyl Kuba Tomek, ročník 2007.

 

                

 Tatran Rousínov   -   AFK TIŠNOV

                         0 : 8

                                        (0:4)

                                           

Sestava:                     Pavlas

               Pavlíček, Farkaš, Borek, Nečesal

         Sedláček,  Dřevěný V.,  Dřevěný J., Haranz

          Krésa,   Pestr

Střídali:     Svoboda, Vaščák, Pokorný, Havlík, Jurný

Branky:     1. Haranz Kryštof, 14. Pestr Josef (as. Haranz, Dřevěný Jakub), 16. Pestr Josef (as. Dřevěný Jakub), 28. Pestr Josef, (as. Pokorný), 39. Krésa Michal, 49. Svoboda Filip (as. Dřevěný Vojta), 58. Pokorný Radek (as. Dřevěný Jakub), 66. Dřevěný Vojtěch (as. Sedláček)

Průběh:

První minuta a vedení 1:0 po ukázkovém presinku celé útočné trojice a výbornému zakončení na přední tyč v podání Kryštofa, předurčilo vývoj utkání. Pestrou, kombinační hrou a proměňováním šancí jsme rychle dali najevo, že jsme si přijeli pro tři body. V aktivní a nátlakové hře jsme pokračovali i v 2.poločase a pravidelně navyšovali skóre.

Hodnocení:

Opět jasná a zasloužená výhra. Až na maličkosti nemáme proti výkonu větší výhrady. Potěšil gól ze standardní situace z rohu po hlavičce Filipa Svobody a druhý gól Radka Pokorného v řadě po dorážce na malém vápně. Určitě je to pro oba motivace do dalších tréninků a zápasů.

Krajská soutěž 1.A třídy JmKFS - 20.kolo - 05. 05. 2019

    

  AFK TIŠNOV   -   FC Boskovice "B"

                      9 : 0

                                    (3:0)

                                           

Sestava:                     Pavlas

               Pavlíček, Farkaš, Borek, Nečesal

         Sedláček,  Dřevěný V.,  Dřevěný J., Haranz

          Krésa,   Pestr

Střídali:     Svoboda, Vaščák, Pokorný, Havlík, Jurný

Branky:     1. Pestr Josef (as. Nečesal), 16. Krésa Michal (as. Dřevěný Jakub, Haranz), 22. Krésa Michal (as. Dřevěný Jakub), 48. Pestr Josef (as. Dřevěný Vojta), 58. Pestr Josef, 64. Pokorný Radek (as. Krésa Michal), 65. Pestr Josef (as. Borek Jiří), 67. Pestr Josef (as. Haranz) 69. Nečesal Jan

Průběh:

První poločas proti soupeři, který díky přítomnosti hráčů A týmu na jaře ještě neprohrál, porazil Medlánky a remizoval s Blanskem, jsme zahájili výborně. V 19. sekundě zápasu se trefil Pepa Pestr, když se po centru Honzy Nečesala dokázal uvolnit ze sevření obránce a pod padajícím brankářem nás poslal do vedení 1:0. Výrazně jsme se uklidnili, ale Boskovice neskládaly zbraně a vynutily si mírnou územní převahu. Během rozehrávky na naší polovině rychle přistupovaly k našim hráčům nebo naopak jsme jim ve středu pole dali příliš prostoru, když naši záložníci nebyli svázáni s jejich hráči. Naštěstí opět už tradičně k ofenzívě zavelel kapitán Kuba Dřevěný, který svým pohybem rozvracel obranné řady soupeře a jeho dvě finální přihrávky proměnil důrazným zakončením Michal Krésa.  V druhém poločase jsme si hlídali náskok, a když v 48. minutě po centru Vojty Dřevěného  Pepa Pestr pokračoval v budování svého pětigólového představení, hra hostů se úplně sesypala. I díky tomu, že opory z "A" týmu v sobotu odpoledne sehrály těžký zápas proti Kohoutovicím v Krajském přeboru. Za zmínku stojí první trefa v mistrovském utkání v životě pro Radka Pokorného, kterou mu připravil nezištně Michal Krésa a tím se vzdal hattricku ve prospěch kamaráda. Každopádně chválíme krásné gesto od Michala. Radek si určitě gól zasloužil za svou snahu a bojovnost. 

Hodnocení:

Zasloužená výhra po výborném výkonu ve všech řadách. Proměňování šancí bylo dnes oproti minulým utkáním vysoce efektivní. Kluci si zápas užili a v závěru exhibičně bavili svou hrou sebe i diváky.  

 

Krajská soutěž 1.A třídy JmKFS - 19.kolo - 01.05. 2019

    

  AFK TIŠNOV   -   POHOŘELICE

                      6 : 0

                                    (3:0)

                                           

Sestava:                     Jurný

               Pavlíček, Farkaš, Borek, Nečesal

         Sedláček,  Dřevěný V.,  Dřevěný J., Haranz

          Krésa,   Pestr

Střídali:     Svoboda, Vaščák, Pokorný, Jurný

Branky:     18. Dřevěný Jakub, 31. Dřevěný Jakub, 33. Pestr Josef, 45. Haranz Kryštof, 56. Dřevěný Vojtěch, 67. Farkaš Kryštof

Průběh:

Předposlední tým tabulky nekladl vážnější odpor, jen naše nemohoucnost v koncovce mu v začátku zápasu dávala nějakou naději. Výkon byl hodně neurovnaný, pak se trefil dvakrát kapitán Jakub Dřevěný, třetí uklidňující branku přidal Pepa Pestr. V druhém poločase se náš výkon výrazně zlepšil, správně jsme řešili všechny situace až těsně před zakončení, které bylo většinou nepřipravené nebo málo důrazné.

Hodnocení:

Zasloužená výhra po zlepšeném výkonu v 2.poločase. Proměňování šancí bylo dnes málo efektivní, výsledek měl být dvouciferný. 

 

Krajská soutěž 1.A třídy JmKFS - 18.kolo - 27.04.2019

                 

  FK ZNOJMO  -   AFK TIŠNOV

                     1 : 5

                                  (1:3)

                                           

Sestava :                   Jurný

                 Pavlíček  Farkaš  Borek  Havlík

            Sedláček  Dřevěný V.  Dřevěný J.  Haranz

         Pestr  Krésa

Střídali:        Svoboda, Vaščák, Pokorný

Branky :       6. Pestr Josef, 13. Haranz Kryštof, 14. Haranz Kryštof, 55. Krésa Michal, 65. Pestr Josef

Průběh:

Dnes jsme poprvé v historii zajížděli do Znojma, které v posledních utkáních jen o gól prohrálo s Blanskem a Medlánkami a tak nás čekal těžký soupeř. Navíc jsme před zápasem přišli o gólmana Petra Pavlase, který se zranil při rozcvičce. Úvod utkání jsme měli opět vynikající, podobně jako v zápase s Blanskem i dnes jsme během prvních čtvrthodinky dali tři góly. Nejdříve po přímém volném kopu z půlky Kryštof Farkaš narýsoval úžasný dalekonosný centr na penaltu, který v perfektním náběhu Pepa z jedničky poslal nekompromisně do sítě. V další situaci se ve vápně dobře zorientoval Kryštof Haranz a přeloboval gólmana. Domácí se jen ztěžka dostávali vůbec k půlící čáře. Při jednom počínajícím útoku domácích se Kuba Dřevěný příkladně vrátil a odebral míč nejlepšímu hráči domácích Davidovi Gazciovi, okamžitě posunul na vápno na Pepu Pestra, který doleva uvolnil nabíhajícího Kryštofa Haranze a ten se na zadní tyč nemýlil. Krásná akce jak z fotbalové učebnice. Domácí snížili právě Gazciem, jenž si všimnul, že náš gólman není v brance ve správném postavení a překvapil ho dalekonosnou střelou. Domácí viditelně ožili, vynutili si územní převahu, ale víc než několik centrů do vápna nepředvedli.

Druhý poločas jsme zahájili aktivně, kontrolovali hru a zaslouženě jsme šli v 55. minutě do vedení 4:1. Kuba Dřevěný získal míč ve středu pole a pak narýsoval ukázkovou průnikovou nahrávku na Míšu Krésu, který zkušeně uklidil míč na zadní tyč. Domácím svitla naděje, když jsme faulovali na levé straně pokutového území, míč se po přímém volném kopu a několika odrazech ocitnul v naší síti, ale hlavní rozhodčí správně mával ofsajd útočníka na brankové čáře. Dnešní gólový příděl zakončil výborně hrající Pepa Pestr, který ze zálohy vyvezl míč až do vápna a gólmanovi nedal šanci správným zakončením.

Hodnocení:

Výborný výkon na půdě těžkého soupeře. Pochvala všem hráčům a speciálně gólmanovi mladších žáků Tomášovi Jurnému, který prožil premiérové utkání ve starších žácích a vedl si skvěle. Na tréninku se věnujeme zakončení ve vápně a standardkám, takže potěšilo, že kluci řešili dané situace většinou správně. Škoda dalších 2-3 gólových šancí, u kterých chyběl právě klid nebo „štěstíčko“.

 

 

 

Krajská soutěž 1.A třídy JmKFS - 17.kolo - 20. 04. 2019

    

  AFK TIŠNOV   -   FKD

                      2 : 0

                                    (1:0)

                                           

Sestava:                     Pavlas

               Pavlíček, Farkaš, Borek, Nečesal

         Sedláček,  Dřevěný V.,  Dřevěný J., Haranz

          Krésa,   Pestr

Střídali:     Svoboda, Vaščák, Pokorný, Jurný

Branky:     17. Krésa Michal, 41. Pestr Josef

Průběh:

Po středečním vítězství ve čtvrtfinále Krajského poháru v Blansku, nás čekal doma další těžký soupeř z čela tabulky. Na podzim jsme tam dost nešťastně prohráli gólem v poslední minutě, měli jsme hostům tedy co vracet. Bohužel před zápasem jsme kvůli zranění přišli o Míšu Maška a tak nás čekal dvojnásob těžký úkol – vítězství za 3 body, které jediné by nás drželo ve hře o první příčky

Od začátku se hrál tvrdý fotbal s převahou ve středu pole, šancí bylo minimum. Normálně se k výkonu rozhodčích nevyjadřujeme, ale dnes to byl extrém. Buďme rádi, že jsme z toho vyšli jen pokopaní, s jedním vyraženým dechem a se dvěma žlutými kartami. Gól jsme vstřelili po ukázkovém uvolnění do levého křídla a centru Pepy Pestra na zadní tyč, kde Míša Krésa ve včasném náběhu uklidil míč do sítě. Ještě předtím měl Pepa obrovskou šanci, ale míč trefil jen výborně chytajícího brankáře hostí.

Druhý poločas jsme odehráli  perfektně takticky, hráči plnili svoje úkoly, byli ve správných pozicích  nebo vyplňovali volné prostory a nedali šanci hostům k nějakému přečíslení. Pouze jednou  po dlouhém nákopu z obrany se ocitl jejich útočník na vápně osamocen, ale slabou střelou levačkou v podstatě ani naši branku neohrozil. My jsme se naopak prosadili po výborném centru, kdy se  Pepa Pestr ve vápně nenechal odstavit a pod vybíhajícím gólmanem nás poslal do dvoubrankového vedení. Zbytek utkání jsme  kontrolovali hru, některé naše průniky zleva do vápna gólman hostí pokryl. Místo náporu hostí jsme závěrečné minuty zkušeně  strávili na jejich polovině a dovedli utkání k zaslouženému vítězství.

Hodnocení:

Naprosto zasloužená výhra proti velmi těžkému, fotbalově vyspělému soupeři, po našem vynikajícím výkonu ve všech řadách a na všech postech. Kluci, včetně borců z lavičky, kteří naskočili do utkání, zaslouží jedničku s hvězdičkou a ještě k tomu dvakrát podtrženou. Borci bylo nám ctí sledovat váš dnešní výkon. Víc není co dodat.

 

 

Čtvrtfinále Krajského poháru JmKFS starších žáků

FK Blansko  - AFK Tišnov 1:5 (0:1)

Ve středu 17.4. jsme zajižděli do Blanska na tradiční derby tentokrát rámované důležitostí a významem utkání, šlo o čtvrtfinále KP starších žáků. 

První poločas moc fotbalové krásy nepobral. My jsme se srovnávali s povrchem přírodní trávy, na které jsme nehráli více než 5 měsíců a bylo znát, že nám zpracování míče dělalo problémy. I tak jsme v úvodu měli dvě obrovské šance, jednou Kryštof Farkaš a jednou Kuba Dřevěný se ocitli sami před brankářem, bohužel trefili vždy jeho náruč. Naštěstí aspoň po výborné průnikové přihrávce Míši Krésy se zleva trefil Kryštof Haranz. 

Druhý poločas jsme začali nešťastně smolným gólem po standardní situaci. Naštěstí nás to nezlomilo a začali jsme domácí přehrávat ve středu pole a hlavně konečně proměňovat šance. Utkání jsme už pak v pohodě dovedli k vysokému vítězství.

V semifinále nás čeká vítěz duelu Novosedly-Ivančice

 

Krajská soutěž 1.A třídy JmKFS - 16.kolo - 13.04.2019

    

  AFK TIŠNOV   -   RÁJEC-JESTŘEBÍ 

                      5 : 0

                                    (3:0)

                                           

Sestava:                     Pavlas

               Havlík, Farkaš, Mašek, Nečesal

         Sedláček,  Dřevěný V.,  Dřevěný J., Haranz

     Krésa,   Pestr

Střídali:     Borek, Svoboda, Vaščák, Pokorný

Branky:

22. Pestr Josef, 27. Haranz Kryštof, 44. Dřevěný Jakub, 52. Pestr Josef (pen.), 56. Mašek Michal

Průběh:

V dalším kole jsme naopak přivítali poslední tým tabulky - tým Rájce-Jestřebí. Od začátku jsme hosty přišpendlili na jejich polovinu a začalo náročné dobývání zhuštěné obrany. Chyběla rychlá hra ve volnějších prostorách po křídlech, střed obrany byl málo prostupný. Nakonec jsme se alespoň dvakrát prosadili. Nejdříve zleva z vápna výborně vystřelil Vojta Dřevěný zpoza obránce, brankář míč neudržel a dobíhající Pepa Pestr vstřelil svůj první dnešní gól. Poté zleva potáhnul míč Kuba Dřevěný a Kryštof Haranz nám pěknou střelou na zadní tyč zajistil do kabin vedení 2:0.

Po přestávce jsme udělali některé korektury v sestavě, uzdraveného Jirku Borka jsme posunuli na jeho tradiční post stopera a Kryštof Farkaš se naopak přesunul na střed zálohy. Hra se zlepšila, střídavě jsme podnikali brejky po křídlech, střídavě zkoušeli štěstí středem hřiště. Zachytávali jsme většinu rozehrávek hostů a po jedné takové situaci Míša Mašek narýsoval ukázkovou kolmici středem na nabíhajícího Kubu Dřevěného, který hezky přeloboval gólmana stylem  alá Poborský. Poté jsme zahrávali roh zleva, nabíhající Vojta Dřevěný byl zápasnickým chvatem stažen ve vápně a penaltu bezpečně proměnil Pepa Pestr. Závěrečnou branku přidal dnes výborný Míša Mašek střelou zpoza vápna do horní části branky, na kterou brankář hostí nedosáhnul.

Hodnocení:

Zasloužená výhra po zlepšeném výkonu v druhém poločase. Soupeř úporně bránil v 6-7 lidech na vápně, na naši polovinu se dostal jen sporadicky bez jediné střely, takže Petr Pavlas v naší brance neměl jediný zákrok. Potěšily tři góly po střelách zpoza vápna, po čemž jsme před zápasem volali. Některé šance ve finální fázi jsme měli vyřešit lépe, zvláště v prvním poločase. Soupeř nás tedy příliš neprověřil před dalšími těžkými zápasy. Ve středu nás čeká čtvrtfinále krajského poháru v Blansku a pak v sobotu doma další utkání s týmem z čela tabulky FKD.

 

Krajská soutěž 1.A třídy JmKFS - 15.kolo - 07.04.2019

                     

  FC MEDLÁNKY -   AFK TIŠNOV

                     2 : 1

                                  (2:0)

                                           

Sestava :                    Pavlas

               Havlík  Farkaš  Mašek  Nečesal

            Sedláček  Dřevěný V.  Dřevěný J.  Haranz

       Pestr    Kresa
  

Střídali :      Pavlíček,  Svoboda, Vaščák, Pokorný

Branky :       54. Pestr

 

Průběh:

V dalším utkání jarní sezóny jsme zajížděli do Medlánek, aktuálně lídra tabulky. Čekalo nás hřiště s umělou trávou starší generace, navíc nestandardních, výrazně menších rozměrů zvláště na šířku a s odlišným odskokem než naše umělka.

Od začátku jsme domácí zatlačili na jejich polovinu, ale první obrovskou šanci – dorážku na malém vápně jsme neproměnili. Naopak domácí se z tlaku osvobodili dlouhým nákopem, z čehož rezultoval rohový kop. Hlavička zcela volného domácího hráče na malém vápně znamenala laciné vedení Medlánek. Pokračovali jsme v dobývání poloviny domácích, kteří se spokojili pevnou obranou a dlouhými nakopávanými míči. V celkem jejich třetí a poslední brejkové situaci za poločas, hráč Medlánek hodně šťastně přeloboval našeho gólmana na zadní tyč. My jsme nesložili zbraně a pokračovali v tlaku. Přes zhuštěný střed to však šlo těžko, a na krajích kvůli šířce hřiště nebyl prostor pro naši typickou křídelní hru. I tak naše gólové šance postupně narůstaly a zastavily se na čísle pět. Kryštof Farkaš dnes výborně zahrával naše přímé kopy, ale bohužel vždy chyběl kousek, zvlášť při teči domácí zdi. Největší šanci jsme zaznamenali při výborném průniku Pepy Pestra paradoxně volným středem obrany ale střela našla pouze náruč připraveného brankáře.

Druhý poločas začal naším obrovským tlakem, kdy jsme domácí snad 10 minut vůbec nepustili za půlku, ale trefili jsme jen břevno. Domácí se postupně vymanili z tlaku a opět rychlými a dlouhými nákopy se snažili dostat za naši obranu. Dočkali jsme aspoň snížení v 54. minutě dnes výborně hrajícím Pepou Pestrem, ale bohužel další gól jsme již nepřidali. V závěrečném tlaku nejdříve Kuba Dřevěný zleva mířil vedle zadní tyče a pak v ještě lepší pozici Kryštof Farkaš tentokrát zprava mířil na zadní tyč, ale míč měl rotaci směrem ven a o malý kousek minul branku. 

Hodnocení:

Bitva o 1. místo v tabulce byla tvrdou zkouškou. Medlánky nás ničím nepřekvapily, mají vynikajícího gólmana a hru založenou na nákopech z obrany, složené ze čtyř urostlých borců a rychlých útočnících. Na body jsme jasně zvítězili, ale fotbal není krasobruslení.  Trenéři soupeře sportovně přiznali, že jsme byli lepší a oni vyhráli se štěstím. Osm neproměněných šancí je prostě velký luxus, který se nám dnes vymstil. Bohužel jsme takový zápas očekávali, protože jsme snad posledních 7-8 zápasů včetně zimní ligy stříleli branky jak na běžícím pásu. Dnes nám zvlhnul prach a i když jsme se statečně rvali a domácí jasně přehrály, na body jsme nedosáhli.  Kluky však chválíme,  takové těžké zápasy, kdy se musí vypořádat s nepříjemným soupeřem, atypickým hřištěm i nepříznivým vývojem utkání nás mohou posunout dál. Nevzdali jsme zbraně a bojovali až do konce. Musíme být pozitivní, soutěž má do konce ještě spoustu zápasů a i když to nemáme už v našich rukou,  stát se může cokoliv.

 

 

Krajská soutěž 1.A třídy JmKFS - 14.kolo - 30.3.2019

  

AFK TIŠNOV     -  FK BLANSKO   

                       6 : 3

                                 (3:1)

                                           

Sestava:                     Pavlas

               Havlík, Farkaš, Mašek, Nečesal

         Sedláček,  Dřevěný V.,  Dřevěný J., Haranz

     Krésa,   Pestr

Střídali:     Daniel, Svoboda, Vaščák, Pokorný

 

Průběh:

V prvním jarním mistrovském utkání jsme doma přivítali lídra tabulky. Hrálo se klasicky o „šest“ bodů. Na podzim jsme dokázali Blansko porazit, ale aby pro nás tato výhra na půdě soupeře nepřišla vniveč, museli jsme to dnes potvrdit dalším vítězstvím. Karty tedy byly jasně rozdané.  

Úvod jsme měli z říše snů. Ve 13. minutě jsme vedli 3:0 po převážně brejkových situacích zleva, zakončovaných vynikajícím Kryštofem Haranzem (2 trefy) a jedna branka trefa patřila Pepovi Pestrovi. Blansko se z těžkého direktu otřepalo a mělo mírnou územní převahu. Měli jsme štěstí při situaci, kdy Tonda Havlík nadvakrát vykopával míč z brankové čáry, když jsme se předtím nedohodli, kdo odehraje vysoký míč před malým vápnem. Blansko do poločasu snížilo z přímého kopu zleva, kdy centrovaný míč uklidil na zadní tyč z první záložník Blanska Tomáš Farník.  

Druhý poločas jsme zahájili aktivně a ve 41. minutě dnes výborně hrající Tonda Havlík, získal po náběhu z obrany na odražený míč na vápně spoustu času a nikým neatakován přeloboval gólmana soupeře na zadní šibenici. Blansku už nezbylo nic, než vrhnout všechny síly do útoku. Na jejich levou stranu poslali rychlého beka, který dvakrát po centrech z obrany potáhl míč k brankové lajně a my bohužel nedokázali na centry do vápna včas a správně zareagovat a hosté dvěma dorážkami snížili na 4:3. I my jsme zareagovali změnou rozestavení a vyztužením středu pole a podnikali do otevřenější obrany hostí rychlé kontry. Po jednom z nich zkompletoval hattrick Kryštof Haranz. Výrazně jsme se uklidnili a kontrolovali hru. A když po důrazném napadání blanenského stopera Míša Krésa v brejku zakončil blafákem na 6:3, bylo o výsledku definitivně rozhodnuto. Hosté sice ještě měli přímý kop z hranice šestnáctky,  ale střelu po zemi Peťa Pavlas spolehlivě pokryl.

Hodnocení:

Zasloužená výhra po perfektním taktickém výkonu. S tradičním rivalem se utkáváme v sezóně nejčastěji a v podstatě se nemůžeme navzájem překvapit. Hráče jsme před zápasem upozorňovali, že dnes rozhodne mentální stránka a fakt, kdo udělá méně chyb. Hned gól v 1. minutě padl po zaváhání obránce soupeře, další dva následující direkty na 3:0 byly rozhodující. Blansko pak hrálo celý zápas a hlavně první poločas v křeči. Hráči i realizační termín byli výrazně zaskočeni nepříznivým vývojem utkání. Až na dva centry do vápna, kde jsme důsledně nepokryli dorážející hráče, jsme předvedli v obraně výborný výkon. Zatímco na podzim byla naše záloha přehrávána, dnes jsme střed pole kontrolovali. A naše útočná fáze je kapitola sama pro sebe. V nedávné době jsme žehrali na slabou koncovku, respektive proměňování šancí. Dát Blansku 6 branek v jednom zápase, když jich za celý podzim dostali celkem 17, je výborný počin.

Každý z našich borců dostal před zápasem speciální defenzívní úkol buď vzhledem k prostoru, kde se pohybovali nebo s přihlédnutím k hráčům soupeře na jejich pozicích. Důležité bylo pokrýt hlavně  nejlepší středovou řadu soutěže. Zvláště Adam Sedláček to splnil na jedničku, když v podstatě vymazal klíčového levého záložníka Ondru Farníka a ještě dokázal podnikat zvl. v prvním poločase nebezpečné kontry po lajně.  Samozřejmě všichni hráči podali nadstandardní výkony a obětovali se pro tým. Matadory chválit nemusíme, to by bylo nošení dříví do lesa, ale chtěli bychom vyzdvihnout dva hráče ročníku 2006 a to autora hattricku Kryštofa Haranze (jako jediný ze základní sestavy nedostal defenzívní úkoly, „pouze“ měl za úkol vstřelit 2 brankyJ) a obránce Tondu Havlíka, který jeden gól do naší sítě odvrátil těžkým obranným zákrokem a sám z nenápadné akce zvyšoval na 4:1, což byla, jak se později ukázalo, rozdílová branka.

V tabulce jsme Blansko předskočili, ale naše cesta je teprve na začátku. Během následujících  3 týdnů nás čekají další soupeři z čela tabulky - venku Medlánky a doma FKD. Musíme být pokorní a tvrdě pracovat.

 

 

Krajská soutěž 1.A třídy JmKFS - 13.kolo - 4.11. 2018

  

FK BLANSKO    -    AFK TIŠNOV

                          1 : 2

                                      (1:1)

                                           

Sestava:                     Pavlas

               Borek,  Farkaš,  Mašek,  Daniel

         Sedláček,  Dřevěný V.,  Dřevěný J., Haranz

     Krésa,   Pestr

Střídali:     Nečesal, Svoboda, Pavlíček, Havlík

Průběh:

V posledním mistrovském utkání podzimní sezóny jsme zajížděli na hřiště lídra tabulky. Hrálo se za krásného, teplého a slunného počasí na umělé trávě. Od úvodu utkání nás domácí přitlačili na naši polovinu a zaskočili nás vysokým presinkem. Soupeř byl rychlejší ve startu na míč, my jsme se naopak ztěžka pohybovali a i kvůli pro nás nezvyklému povrchu jsme byli všude pozdě. Navíc hlavně v záloze jsme hráli ve špatném rozestavění. Na levé straně jsme byli vytažení moc vysoko, pak se další hráči snažili vykrýt vzniklý prostor a naopak střed zálohy zůstal volný a průchodný pro špičkovou záložní dvojici soupeře Farník Tomáš – Dujka František. Navíc Vojta Dřevěný se v souboji o míč zranil a cca 10 minut musel na lavičku. Všechny tyto faktory se sečetly a pak se nelze divit, že Blansko zcela zaslouženě šlo do vedení v 11. minutě po centru zprava, který zakončil na zadní tyč dobíhající Ondřej Farník.

Pak jsme přežili klinickou smrt. Navrátilci do sestavy Kryštofovi Farkašovi na pozici stopera odskočil na vápně míč a domácí útočník se řítil sám na branku, kde byl atakován naším gólmanem Petrem Pavlasem, který byl v souboji o malou chvilku později. Rozhodčí po právu ukázal na penaltový bod. Kopat šel levák Ondra Farník, ale jeho střelu k tyči Petr přečetl a ukázkovým zákrokem zneškodnil. To byl zlomový moment utkání, od té doby jsme se vyrovnali domácím nejen ve středu pole. Vícekrát jsme se dostali do blízkosti vápna, ale nebezpečné zakončení stále chybělo. V 30. minutě Vojta Dřevěný zakroutil z levé strany roh, který propadl až na zadní tyč k Adamovi Sedláčkovi, který šel dravě do zakončení a z malého vápna prostřelil vše, co mu stálo v cestě. V posledních sekundách poločasu šel Pepa Pestr sám zleva na domácí branku, bohužel hezká střela, na kterou by domácí brankář menší postavy nedosáhnul, minula o půl metru pravou tyč.

O přestávce jsme hráče hlavně nabádali ke zrychlení hry a důslednému dodržování postů. V 2. poločase jsme měli více ze hry a měli i více šancí. Pepa Pestr v podobné situaci jako v závěru poločasu, tentokrát trefil gólmana. Pak Míša Krésa dvakrát ve výborných šancích po  brejku zprava jednou střílel těsně vedle a jednou v rozhodující fázi podklouznul. Pak ale předvedl v 51. minutě výborný celoplošný presink na polovině domácích Pepa Pestr a dostal pod tlak postupně oba stopery Blanska. Toho využil kapitán Jakub Dřevěný, který v tísni odehraný míč zachytil před vápnem a posunul přihrávkou do vyložené šance na volného Míšu Krésu, který se do třetice už nemýlil, a zcela zaslouženě jsme se ujali vedení 2:1. Pomezní sudí z řad blanenského týmu sice mával domnělý ofsajd, ale hlavní rozhodčí správně gól uznal. Do konce zbývalo ještě dost času, domácí přidali na obrátkách. Do vyložené šance se ale dostali už jen jednou. Petr Pavlas předvedl druhý klíčový zákrok utkání, kdy byl po první zblokované střele včas u dorážejícího útočníka a nohou vykopl míč směřující do sítě. Na druhé straně Kryštof Haranz po přímém kopu zprava trefil jen náruč brankáře. Na závěrečných 10 minut jsme stáhli Pepu Pestra do zálohy a pak jsme už bez větších obtíží udrželi jednogólový náskok.

Hodnocení:

Nesmírně důležité a velmi cenné vítězství proti vedoucímu týmu tabulky na jeho hřišti. První poločas nebyl povedený, poprvé v sezóně nás soupeř přehrával a dostal pod tlak. Kluci se naštěstí dokázali srovnat s těžkým soupeřem a s nezvyklým povrchem umělé trávy. Hráčem utkání musíme dnes vyhlásit gólmana Petra Pavlase, který v brance předvedl v každém poločase klíčový zákrok, zvláště chycená penalta v 1. poločase sebevědomím domácích viditelně otřásla. To byl přesně ten moment, který otočil  nepříznivý vývoj utkání a nakopnul nás k zisku tří bodů. Škoda opět nevyužitých 4-5 gólových šancí, mohlo být rozhodnuto dříve. Ale za vynikající výkon v 2.poločase patří mančaftu absolutní známka.

Dnešní utkání bylo dvojnásob důležité, v případě prohry bychom asi už ztratili šanci bojovat o první místo. Takhle je tabulka naší krajské soutěže neuvěřitelně vyrovnaná. Prvních pět týmů je naskládáno ve třech bodech! Na jaře budeme hrát s Drnovicemi a Blanskem doma a máme tedy vše ve svých rukou.

Na závěr musím pochválit všechny kluky nejen za předváděnou hru v zápasech, ale i za tréninkovou píli, chování v kolektivu a vůbec celkový přístup k fotbalu.  Celou podzimní sezónu jsme hráli výborný moderní kombinační fotbal a dnešní vítězství bylo jen třešničkou na dortu povedené půl sezóny a potvrzením správnosti nastoupené cesty. Chtěl bych tímto moc poděkovat trenérům mladších žáků zvláště Petrovi Pavlasovi a Ivanovi Bártkovi za jejich neocenitelnou pomoc na tréninku a během utkání, ať už na lajně v podání Ivana nebo při koučování na lavičce v případě Petra.

Teď nás čeká zimní pauza vyplněná sérií turnajů na umělé trávě v rámci Tišnovské zimní ligy. Více informací bude zveřejněno v nejbližší době.

 

Krajská soutěž 1. A třídy JmKFS - 12.kolo - 27. 10. 2018

        

AFK TIŠNOV       -    TJ START Brno

                          4 : 1

                             (2:1)


Sestava:                     Pavlas

               Pavlíček  Borek  Mašek  Nečesal

            Sedláček  Dřevěný V.   Dřevěný J.  Haranz

           Krésa    Pestr 

Střídali:      Pokorný, Svoboda, Havlík, Příhoda

Střelci:        4. Krésa Michal, 25. Pestr Josef, 45. Pestr Josef, 55. Pestr Josef

Průběh:

Z dnešního utkání jsme měli mírné obavy, poslední výsledky týmu z brněnské čtvrti Lesná TJ START Brno (dříve Nordic) vzbuzovaly respekt, navíc soupeř byl před utkáním v tabulce jen 2 body za námi. Začali jsme tradičně náporem a ve 2. minutě po centru zprava se míč dostal až k volnému Kubovi Dřevěnému, který ale trefil z hranice vápna jen spojnici levé tyčky a břevna. Nešlo si hned nevzpomenout  na naše střelecké trápení v Soběšicích. Naštěstí ve 4. minutě založil akci z obrany Honza Nečesal a tentokrát zleva Pepa Pestr našel ve vápně dorážejícího Michala Krésu a vedli jsme 1:0. Měli jsme nadále více ze hry, hosté sice dobře kombinovali ve středu pole, ale do přímého ohrožení branky se dostali až v 19. minutě, kdy z přímého kopu srovnali na 1:1. Ve 25. minutě našel Vojta Dřevěný parádním obloučkem za obranu rozběhnutého Pepu Pestra a vedli jsme 2:1.  Naše další dvě velké šance obou útočníků jsme neproměnili a tak se šlo do kabin za jednobrankového vedení v náš prospěch.

Úvody 2. poločasů jsme nemívali moc povedené, ale už několik zápasů zpátky se tento aspekt hry zlepšil. Pokračovali jsme v aktivní nátlakové hře, kombinace střídali průnikové nahrávky a zaslouženě jsme po nahrávkách Kryštofa Haranze a Jakuba Dřevěného na našeho snajpra Pepu Pestra navýšili vedení na 4:1. Soupeř sice ještě trefil dalekonosnou střelou břevno, další přímou střelu na branku chvilku předtím výborným zákrokem vytěsnil Petr Pavlas na roh. Více jsme našemu dnešnímu soupeři nedovolili a utkání zkušeně a mazáckým výkonem v klidu dovedli do vítězného konce.

Hodnocení:

Za dnešní výkon si hráči zaslouží nejvyšší ohodnocení. Petr Pavlas v brance až na malé zaváhání při přímém kopu spolehlivě pokryl všechny další pokusy soupeře a působil na brankové čáře klidně a jistě. K tomu se přidal precizní výkon  stoperské dvojice Mašek-Borek. Krajní obránci Pavlíček a Nečesal odehráli svoje posty snad bez jediné chybičky, Honza ještě výborně podporoval útok. Střed zálohy v podání Vojty a Jakuba Dřevěného opět dirigoval naši hru, Kryštof Haranz vlevo směrem dopředu zatápěl obraně soupeře svými typickými průniky a dnes výborný výkon Adama Sedláčka na pravé straně přispěl k tomu, že klíčová herní řada jasně přehrála stejnou řadu soupeře. Útočnou dvojici nám ostatní týmy můžou jen závidět, neúnavný Míša Krésa nás uklidnil hned na začátku a Pepa Pestr svým dnešním hattrickem opět atakuje čelo tabulky střelců celé soutěže. Samozřejmě chválíme i kluky na lavičce, každý se dobře zapojil a pomohl hráčům ze základu si na chvilku vydechnout.

Na závěr musíme vysoce ocenit hru soupeře. Na rozdíl od jiných týmů, které dokáží jen úporně bránit a nakopávat dlouhé míče, předvedl hezký kombinační fotbal s řadou přesných nahrávek a přispěl k výborné úrovni utkání, stejně jako důstojné a fair-play chování hostujících trenérů.

 

Krajská soutěž 1.A třídy JmKFS - 9.kolo - 7.10. 2018

                  

FC SOBĚŠICE    -    AFK TIŠNOV

                          1 : 0

                                      (1:0)

                                           

Sestava:                     Pavlas

               Daniel,  Pestr,  Mašek,  Nečesal

         Sedláček,  Dřevěný V.,  Dřevěný J.,  Borek

          Krésa,   Haranz

Střídali:     Pokorný, Svoboda, Příhoda, Havlík

Průběh:

Po vítězném pohárovém utkání s Mikulovem jsme bohužel přišli kvůli obnovenému zranění kotníku o stopera Kryštofa Farkaše a tak jsme na hřišti Soběšic nastoupili proti fyzicky značně urostlým domácím hráčům s Pepou Pestrem v zadních řadách.  Hned ve 2. minutě začal náš festival neproměněných šancí, když Kryštof Haranz po samostatném brejku zleva jen těsně minul vzdálenější tyčku. Domácí z první své akce na naší polovině vytěžili roh, který si kvůli kluzkému míči nešťastně Pepa Pestr srazil do vlastní sítě. Petr Pavlas sice předvedl proti nečekanému míči od našeho hráče výborný reflexní zákrok, ale míč se z výšky stejně nakonec snesl za naši brankovou čáru. Velmi nešťastný gól nás nesrazil a vytvořili jsme si jasnou územní převahu s řadou dalších šancí. Zleva i zprava jsme střelami jen těsně míjeli tyčky. Po rohu jsme sami před brankářem jen slabě doráželi do jeho náruče. Po přesunu Pepy Pestra na hrot útoku jsme ještě zvýšili náš tlak. Po uvolnění se sám ocitnul před výborným brankářem hostí, kterého správně přeloboval, ale bohužel jen do těla vracejícího se stopera, od kterého se míč z brankové čáry vrátil zpět do náruče gólmana. V 2. poločase jsme měli další dvě jasné gólové šance, jedenkrát gólman včasným výběhem míč vyrazil, a když už ho Pepa Pestr překonal přízemní střelou podél těla, míč skončil nešťastně na tyčce, od které se odrazil zase přesně k domácímu brankáři, takže jsme nemohli ani dorážet. Domácí se dostali do blízkosti našeho vápna třikrát. Měli jednu nebezpečnou střelu vedle branky a v době naší snahy o vyrovnání v závěru utkání po zákroku ve vápně kopali penaltu. Naštěstí pro nás domácí hráč netrefil branku. My jsme se pak už bohužel kromě tlaku do nebezpečného zakončení nedostali a tak jsme ztratili tři body v souboji o nahuštěné čelo tabulky.

Hodnocení:

Každá série jednou skončí, a naše neporazitelnost trvala více než měsíc, kdy jsme vyhráli celkem 7 mistrovských zápasů a jednou remizovali. Dnes jsme měli neuvěřitelnou smůlu v zakončení. Tak jak jsme v předchozích utkáních s lehkostí stříleli branky, dnes jsme svoje čtyři jasné šance neproměnili. Navíc jsme prohráli nešťastně vlastním gólem. Domácí sice hráli kompaktně v obraně plné vysokých hráčů (na soupisce měli 11 hráčů ročníku 2004 !), ale směrem dopředu v podstatě nepředvedli nic. Střelecký prach nám sice zvlhnul, ale pozitivem je, že ani v tomto utkání se ztrátou bodů, tak jako v celé sezóně nás soupeř nepřehrál, naopak. Byli jsme fotbalově jasně lepší, což uznali i trenéři soupeře. Nedá se nic dělat, hlavu vzhůru, v dalším utkání nás čeká silný Start Brno.

 

Krajský pohár JmKFS starších žáků - 2. kolo

Středa 17.10. 16:00

AFK Tišnov - FC Pálava Mikulov 5:1 (4:1)

 

Sestava:                  Pavlas

               Sedláček  Farkaš  Mašek  Daniel

           Borek   Dřevěný V.   Dřevěný J.  Haranz

       Pestr    Krésa    

Střídali:      Nečesal, Pokorný, Svoboda, Havlík, Příhoda

Střelci:       8. Pestr Josef, 16. Pestr Josef, 23. Pestr Josef, 27. Farkaš Kryštof (p), 36. Pestr Josef  

Průběh:

V 2. kole poháru jsme se utkali s dalším účastníkem krajského přeboru týmem FC Pálava Mikulov. Hned od začátku jsme přišpendlili hosty na jejich polovinu, byli častěji na míči a dobře kombinovali. V 8. minutě předložil výbornou průnikovou nahrávku Kuba Dřevěný na Pepu Pestra, který se z úhlu nemýlil a načal svůj dnešní brankostroj. V 12. minutě mohli hosté vyrovnat po samostatném brejku, ale Petr Pavlas možná klíčovým zákrokem utkání udržel naše čisté konto. Vzápětí poslal Vojta Dřevěný samostatným pasem za obranu Pepu Pestra a vedli jsme 2:0. Ve 23. minutě Honza Nečesal výborně přečetl a dobře zhodnotil situaci, adresoval perfektní nahrávku na levého záložníka Kryštofa Haranze a ten posunul opět na volného Pepu Pestra a bylo ještě veseleji. Vzápětí trefil Kryštof Haranz střelou z vápna břevno. V dalším brejku o čtyři minuty později byl při zakončení Pepa ve vápně faulován a správně nařízenou penaltu Kryštof Farkaš s přehledem proměnil. Do poločasu hosté snížili po nákopu od gólmana a samostatném brejku.

Druhý poločas jsme zahájili hned v první minutě čtvrtým gólem Pepy Pestra, který míč z malého vápna poslal podél brankáře po předchozím přiťuknutí Kryštofa Haranze. Za stavu 5:1 pro nás se už poté jen v podstatě dohrávalo, nadále jsme byli aktivní a měli více ze hry, protočili jsme hráče z lavičky. Nastřelili jsme ještě jedno břevno, hosté se do přímého ohrožení naší branky nedostali a tak jsme zaslouženě mohli oslavit postup do čtvrtfinále poháru.

Hodnocení:

Tradičně vynikající 1. poločas, kdy jsme soupeře převyšovali rozdílem třídy.  V 2. poločase po pátém gólu v hostující síti tempo hry opadlo. Mužem zápasu je dnes samozřejmě autor čtyř branek Pepa Pestr. Navíc i pátý gól padl po penaltovém zákroku na něho. Ale samozřejmě obrovskou pochvalu zaslouží celé mužstvo za velkou fotbalovost, chuť do hry a bojovnost. Borci bravo !

V čtvrtfinále  poháru nás už pravděpodobně v jarním termínu čeká tradiční soupeř FK Blansko.

 

Krajská soutěž 1. A třídy JmKFS - 10.kolo - 13. 10. 2018

        

AFK TIŠNOV       -    TATRAN BOHUNICE / St.Lískovec

                          6 : 4

                             (3:3)


Sestava:                     Pavlas

               Sedláček  Pestr  Mašek  Daniel

            Nečesal  Dřevěný V.   Dřevěný J.  Příhoda

           Krésa    Haranz 

Střídali:      Vaščák, Navrátil, Havlík, Blažek, Pokorný

Střelci:        4. Dřevěný Jakub, 32. Krésa Michal, 35. Dřevěný Jakub, 40. Dřevěný Jakub, 42. Haranz Kryštof, 45. Pestr Josef

Průběh:

Bez tří hráčů základní sestavy ale s navrátilci po nemoci Pestrem a Sedláčkem jsme dnes doma přivítali sdružený tým Bohunic a St. Lískovce, který do naší soutěže sestoupil z Krajského přeboru. Úvod utkání máme tradičně dobrý a potvrdil to hned v 4. minutě dorážkou Krésovi střely Jakub Dřevěný. Pak však přišla pasáž utkání, kdy jsme úplně propadali v obraně. Fyzicky vyspělému a rychlému útočníkovi soupeře jsme nestačili a navíc ho špatně pokrývali, hráli jsme v obraně zbytečně v lajně a na nefungující ofsajdovou past. Výsledkem byl nelichotivý stav 1:3 ve 29. minutě a nevypadalo to s námi vůbec dobře. Naštěstí jsme se za nepříznivého stavu nevzdali a ještě do poločasu vyrovnali. Nejdříve Míša Krésa po nahrávce Kuby Dřevěného zakončil v dobré šanci jen do brankáře, ale po několika odrazech se míč vrátil opět k němu a snížil na 2:3. V poslední minutě poločasu vystřelil z vápna Vojta Dřevěný a odražený míč vrátil do branky opět Jakub Dřevěný.

Druhý poločas jsme odehráli výborně a rozhodli během prvních 15 minut utkání. Nejprve Kuba Daniel dobře vystoupil z obrany, hezkou nahrávkou našel Kryštofa Haranze, ten posunul mezi beky na nabíhajícího Kubu Dřevěného, který obloučkem zkompletoval hattrick. Za další dvě minuty vrátil Kuba Dřevěný narážečkou Kryštofovi Haranzovi předchozí nabídku a střela k tyči znamenala vedení 5:3. Ve 45. minutě Petr Pavlas předvedl dlouhý výkop, stoper Pepa Pestr se  vydal dopředu a po narážečce od Kuby Dřevěného se dostal sám před brankáře a vedli jsme o tři góly. V klidu jsme si pak hlídali náskok. V předposlední  minutě jsme nešťastně při odkopu zahráli ve vápně rukou a soupeř z penalty zkorigoval na konečných 6:4.

Hodnocení:

Vysoce si ceníme obratu v utkání ze 1:3 na 6:3. Druhý poločas jsme odehráli ukázkově. Stoperská dvojice Michal Mašek a Pepa Pestr dokázala skvěle pokrýt nebezpečného útočníka, v záloze jsme díky Vojtovi Dřevěnému měli převahu na míči a dokázali jsme proměňovat vypracované šance, a to bylo rozhodující. Všichni si za odmakaný zápas a hlavně druhý poločas zaslouží pochvalu. Nutno samozřejmě vyzdvihnout individuální výkon Jakuba Dřevěného a jeho tři branky a tři asistence.

 

Krajská soutěž 1.A třídy JmKFS - 9.kolo - 7.10. 2018

                  

 ŽIJEME HROU    -    AFK TIŠNOV

                          0 : 0

                                           

Sestava:                     Pavlas

               Pavlíček   Borek  Mašek   Daniel

            Vaščák   Dřevěný V.  Dřevěný J.  Nečesal  

          Krésa   Haranz

Střídali:       Havlík, Příhoda, Svoboda

Průběh:

Proti tradičnímu soupeři jsme nastoupili značně oslabeni díky absenci Adama Sedláčka, Ondry Nakládala, Pepy Pestra a Kryštofa Farkaše neboli čtyř hráčů základní sestavy.

První poločas jsme měli mírnou územní převahu, častěji drželi míč na kopačkách a snažili se o naši typickou kombinační hru. Vzadu jsme pracovali spolehlivě a směrem dopředu jsme si vytvořili tři jasné gólové šance. Jejich neproměnění nás dnes stálo vítězství za tři body. Nejprve Vojta Dřevěný zakroutil přímý kop z úhlu od postranní čáry překvapivě přímo směrem na gólmana, kterému vypadl míč z rukou.  Dobíhající Michal Mašek bohužel vůbec netrefil poloprázdnou odkrytou bránu. Ještě větší šance následně vypracoval aktivní Kuba Dřevěný. Nejdříve v brejku natáhnul dobíhajícího beka i brankáře na svou levou stranu a předložil ukázkovou přihrávku na vpravo zcela volného Míšu Krésu, který z první přestřelil úplně prázdnou branku. Za chvilku v podobné akci Kuba vybídnul Jonáše Vaščáka, ale přihrávka šla tentokrát o něco více dopředu, než bylo třeba. V poslední naší šanci šel Kuba sám na brankáře, ale v rozhodující chvíli mu míč poskočil a tak zakončoval pouze do vybíhajícího gólmana.

Druhý poločas už byl vyrovnanou partií bez gólových šancí, hrálo se mezi oběma vápny, brankáři byli v podstatě bez práce. Za zmínku snad stojí jen povedená střela Vojty Dřevěného zpoza vápna, ale soupeřův gólman byl opět připraven. Jinak jsme se přes vysoké stopery nedokázali do další vyložené šance dostat. Domácí v podstatě za celý zápas brankovou šanci neměli. Ale v poslední minutě rozhodčí odpískal diskutabilní zákrok na domácího záložníka před vápnem a tak měl soupeř možnost rozhodnout z přímého kopu. Určitě nám hlavou proběhla vzpomínka na Drnovice, kde jsme gólem v poslední minutě prohráli. Naštěstí si Petr Pavlas s nebezpečně kopnutou standardkou perfektně poradil a tak se zrodila pro nás první remíza v tomto ročníku.

Hodnocení:

Ve velmi oslabené sestavě, kdy chybělo hlavně duo Pestr (v útoku) a Farkaš (v obraně), jsme sehráli kvalitní zápas. Musíme kluky pochválit za povedený výkon a bojovnost. Zvláštní uznání zaslouží všichni kluci ročníku 2006, kteří svoje posty odehráli s přehledem a fotbalově. Mrzí neproměněné šance, v případě vítězství bychom se dostali o skóre na první místo tabulky. Takto musíme bojovat dál a lépe seřídit na další zápasy mířidla. Dnes musíme ještě vyzdvihnout Jirku Borka za vynikající výkon na pozici stopera, až na 1-2 situace vše vyřešil naprosto v klidu a s přehledem.

 

Krajský pohár JmKFS starších žáků - 1. kolo

Středa 3.10. 16:00

AFK Tišnov - FC Slovan Rosice   5:2 (4:1)

 

Sestava:                     Pavlas

               Daniel   Pestr   Mašek  Nečesal

           Borek   Dřevěný V.   Dřevěný J.  Nakládal

           Krésa    Haranz 

Střídali:       Vaščák, Svoboda, Havlík, Pavlíček, Farkaš

Střelci:       6. Haranz Kryštof, 10. Haranz Kryštof, 13. Vaščák Jonáš, 27. Dřevěný Jakub, 70. Krésa Michal 

Průběh:

V historicky prvním pohárovém utkání v této žákovské kategorii jsme přivítali účastníka KP z Rosic. Začali jsme tradičně ve vysokém tempu s celoplošnou aktivitou. V 6. minutě Vojta Dřevěný rozehrál bleskově standardní situaci centrem přes vápno na Kryštofa Haranze, který nás zkušeně střelou podél gólmana poslal do vedení. Za další čtyři minuty krásným nadýchaným centrem zleva našel Michal Krésa opět Kryštofa, který se ve stejné situaci jako u první branky opět nemýlil – 2:0. Ve 13. minutě se zrodila výborná průniková nahrávka Vojty Dřevěného do vápna, kterou Jirka Borek zaseknul od sebe na Jonáše Vaščáka, který s tečí gólmana nezaváhal – 3:0. Ve 27. minutě si Kuba Dřevěný narazil míč s Kryštofem Haranzem a ocitnul se sám před brankářem, kterého obloučkem překonal počtvrté. Hosté vysunuli nejlepšího střelce Tadeáše Mutinu až na hrot a ten v samém závěru přeci jen snížil z dorážky vlastní střely, kterou ještě stačil včasným vyběhnutím Petr Pavlas pokrýt.

Začátek 2. poločasu nám opět nevyšel, měli jsme špatný pohyb, soupeř proti naší záloze vysunul dalšího hráče a vzadu hrál jen na 3 beky.  My jsme hráli se systémem předstopera a na pouze jednoho útočníka, ale moc to nefungovalo. Soupeř ve 46. minutě snížil Mutinou v samostatném brejku po dlouhém nákopu od gólmana. Měl ještě jednu větší šanci, kterou opět náš pozorný brankář správným vyběhnutím zneškodnil.  Zareagovali jsme na vývoj utkání vysunutím Michala Maška do útoku, který měl za úkol podržet více míč a odlehčit přetíženému středu hřiště. Hra se opět v poli vyrovnala a my podnikali směrem dopředu brejky zvláště po levé straně. Soupeř už hrozil jen ze standardek, kdy měl několik závarů ve vápně. V samotném závěru utkání měl dva průniky do vápna Michal Krésa po pravé straně, přičemž z druhého pokusu střelou do horní poloviny branky, překvapil gólmana, kterému míč proklouznul mezi rukavicemi do sítě.

Hodnocení:

Opět vynikající 1. poločas, kdy naše mužstvo na hřišti dominovalo hlavně pohybem s míčem i bez míče. Jde o fyzicky náročný způsob hry a asi proto nás vždy postihne po přestávce  „tradiční“ útlum  v začátku 2. poločasu, než se opět dostaneme do tempa. K vysoké úrovni utkání přispěl precizní výkon hlavního arbitra, zkušeného ligového rozhodčího Petra Pavlase st.

 

              

Krajská soutěž 1. A třídy JmKFS - 8.kolo - 26.9. 2018

        

AFK TIŠNOV       -   FKM KAHAN

                          4 : 2

                             (3:0)


Sestava:                     Pavlas

               Pavlíček   Farkaš  Borek    Nečesal

            Sedláček   Dřevěný V.  Dřevěný J. Haranz

          Krésa    Pestr  

Střídali:       Vaščák, Svoboda, Havlík, Pokorný

Střelci:        12. Pestr Josef, 15. Sedláček Adam, 16. Haranz Kryštof, 37. Pestr Josef 

Průběh:

V předehrávce 8. kola jsme doma přivítali dalšího těžšího soupeře a to tým Kahanu. V tabulce byl před dnešním zápasem za námi o dva body, takže se hrálo v podstatě o dvojnásobek bodů.

Začali jsme tradičně aktivně s dobrým pohybem a kombinacemi, nastřelili jsme břevno a pak jsme se prosadili i gólově. Nejprve jsme udeřili ve 12. minutě po levé straně a ose Nečesal, Haranz a zakončující Pepa Pestr. Krásná akce z obrany na 3-4 doteky. Za tři minuty bylo ještě veseleji. Přetažený roh Vojty Dřevěného krásnou bombou na zadní šibenici uklidil Adam Sedláček. Gólově povedený úsek utkání za další minutu uzavřel střelou na zadní tyč Kryštof Haranz po uvolnění Pepy Pestra.

V 2. poločase hned v úvodu vybojoval míč na pravé straně vápna proti třem protihráčům Míša Krésa, nahrál do vápna, kde Pepa Pestr nadvakrát protlačil míč do sítě – 4:0. Za tohoto stavu poté tempo utkání zákonitě upadlo. V 56. minutě po dvou nešťastných odrazech míče šel hostující útočník do samostatného brejku, který bezpečně zakončil. Hosté ožili a převzali iniciativu ve středu hřiště i díky vysunutí stopera do záložní řady. My jsme se snažili těžit z brejků, ale žádný jsme nedotáhli do nebezpečného zakončení. V pohodě jsme pak kontrolovali závěr zápasu. V poslední minutě snad jen rozhodčí viděl, že náš brankář při rozehře z ruky vystoupil z vápna a odpískal přímý volný kop, který soupeř proměnil.

Hodnocení:

Za dnešní výkon všem hráčům patří velká pochvala. První poločas byl naše nejlepší fotbalové představení této sezóny. Precizní obrana, dominující záloha, oku lahodící kombinace v útoku. Všichni hráči v pohybu dopředu i dozadu, nezbavovali se zbytečně míče, ale aktivně hráli individuálně i kolektivně. V 2. poločase jsme nastavené vysoké tempo už neudrželi, ale i tak jsme velmi důležitý zápas dovedli k naprosto zaslouženému vítězství. V neúplné tabulce nám nyní patří výborné 2. místo.

 

Krajská soutěž 1.A třídy JmKFS - 7.kolo - 23.9. 2018

                         

FC Boskovice "B"  -     AFK TIŠNOV

                               1 : 9

                                             (1:4)


Sestava:                     Pavlas

               Borek  Farkaš   Mašek   Nakládal

            Sedláček   Dřevěný V.  Dřevěný J.  Haranz  

          Krésa    Pestr  

Střídali:       Daniel, Nečesal, Havlík, Pavlíček, Pokorný

Střelci:        3. Pestr Josef, 8. Pestr Josef, 9. Dřevěný Jakub, 32. Pestr Josef, 45. Pestr Josef, 46. Krésa Michal, 54. Dřevěný Vojtěch, 59. Krésa Michal, 60. Nečesal Jan

Průběh:

Nepříliš pohledné utkání na umělé trávě v Boskovicích. Domácí „béčko“ nekladlo vážnější odpor a tak jen mizerná koncovka nás připravila o dvouciferné vítězství. Při výhře 9:1 vypadá úsměvně, že nejsme spokojeni s koncovkou a vůbec se hrou v soupeřově vápně, ale kdo byl na utkání, nám dá za pravdu. Tolik šancí tváří tvář gólmanovi, které jsme trestuhodně zahazovali nás může v jiných zápasech hodně mrzet. Místo zkušeného zakončení podél brankáře jsme buď netrefili vůbec branku nebo nechali vyniknout gólmana. Až na světlé výjimky nepřišla přesná nahrávka na nabíhajícího hráče z druhé vlny. Častokrát jsme míč tahali do špatných prostor a nepřesně stříleli. Naštěstí alespoň s obrannou hrou můžeme být spokojeni, i když soupeř se k našemu vápnu dostával sporadicky.

Hodnocení:

Sice vysoké vítězství, ale předvedený výkon nebyl optimální. Špatná produktivita v koncovce je zde kritizována už poněkolikáté. Chce to více chytrosti, klidu a rozvahy nejen v zakončení, což musí hlavně starší hráči předvést v dalších zápasech. Hned ve středu se utkáme s těžkým soupeřem FKM Kahan a nečeká nás vůbec nic jednoduchého.

Krajská soutěž 1.A třídy JmKFS - 6.kolo - 15.9. 2018

        

AFK TIŠNOV       -   FK ZNOJMO

                          3 : 0

                                 (1:0)


Sestava:                     Pavlas

               Pavlíček   Farkaš   Mašek   Borek

            Sedláček   Dřevěný V.  Haranz   Dřevěný J.

          Krésa    Pestr  

Střídali:       Vaščák, Svoboda, Havlík, Havelek, Pokorný

Střelci:        25.Pestr Josef, 51. Haranz Kryštof, 68. Dřevěný Jakub,

Průběh:

Dnes jsme potřebovali naplno bodovat, abychom neztratili kontakt s čelem tabulky.  S týmem FK Znojmo jsme se v minulosti nikdy neutkali, takže jsme nevěděli, co od soupeře očekávat. My jsme nastoupili konečně opět v plné útočné síle i díky návratu Míši Krésy z marodky.

První poločas se hrál rychlý a tvrdý fotbal, opět plný osobních soubojů. Po úvodní čtvrthodince jsme si vytvořili územní převahu s řadou šancí. Dvakrát si Pepa Pestr na vápně míč chystal příliš dlouho na pravačku. Střelecké pokusy Jirky Borka, Kryštofa Farkaše i Haranze skončili těsně mimo. Adam Sedláček mohl po rohu z dorážky na zadní tyč skórovat, ale minul o 1 metr šibenici a poté Kuba Dřevěný po jednom z mnoha úniků po levé straně předložil nahrávku do malého vápna, ale míč prošel bez toho, že by ho někdo z našich hráčů usměrnil do sítě. A tak jsme byli rádi za gól Pepy Pestra po nahrávce Vojty Dřevěného. Soupeř na druhé straně ohrozil nebezpečně naši branku dvakrát, ale Péťa Pavlas v brance byl pozorný a dvěma výbornými zákroky nás podržel. Zvláště druhý zákrok po samostatném brejku soupeře po pravé straně byl nesmírně důležitý, protože vzniknul po našem tlaku a rohovém kopu v samotném závěru poločasu. A tak jsme mohli jít do kabin se zaslouženým jednogólovým náskokem.

Začátek 2. poločasu nás zastihnul v útlumu, byli jsme všude pozdě, nedokázali jsme podržet balón nebo naopak jsme se ho rychle zbavovali nepřesnými nahrávkami, naše záloha nepracovala podle našich představ. A tak jsme udělali korekturu v sestavě, Kuba Dřevěný se posunul za bráchou do středu a Kryštof Haranz na své tradiční levé místo. Jednak jsme teď dokázali více podržet míč a vyhrávat osobní souboje a jednak Kryštof získal prostor pro své tradiční brejky. Po jednom takovém ve vápně nádherně přeloboval brankáře a my jsme se uklidnili díky vedení 2:0. Závěr zápasu zrežíroval náš kapitán Kuba Dřevěný. Nejdříve skvělou kolmicí mezi beky uvolnil Adama Sedláčka, jehož střela kolem gólmana bohužel skončila jen na pravé tyčce. A poté po dalekonosném výkopu Péti Pavlase šel Kuba do samostatného brejku, oba dobíhající stopery oklamal ve vápně protisměrnou kličkou, vyhnul se i gólmanovi a pojistil zkušeně naše vítězství.

Hodnocení:

Za dnešní výkon všem hráčům patří velká pochvala. Kromě 10-15 minut jsme diktovali tempo utkání a tři body nám po právu patří. Péťa Pavlas si jednoznačně zasloužil další vychytanou nulu.  Stoperská dvojice Kryštof Farkaš a Míša Mašek pracovala jako obvykle naprosto spolehlivě a záloha a útok  dokázala přehrát obranné vazby soupeře. Opakovaně potěšil výborný výkon všech hráčů ročníku 2006 – Jonáše, Filipa, Petra, Tondy, Václava a samozřejmě Kryštofa, který už patří do základní sestavy. Každopádně všichni borci předvedli nejen fotbalové dovednosti, ale odjezdili utkání po „zadku“ a tak to má být. Mrzí jen malá produktivita v koncovce, na tom musíme na trénincích pořád pracovat…

 

 

Krajská soutěž 1.A třídy JmKFS - 5.kolo - 8.9. 2018

                         

FK DRNOVICE     -     AFK TIŠNOV

                          2 : 1

                          (1:1)


 

Sestava:                     Pestr

               Pavlíček  Farkaš  Mašek  Dřevěný J.

               Daniel  Dřevěný V. Borek  Havelek

        Sedláček    Haranz

Střídali:       Vašák, Svoboda, Havlík,

Střelec:       33. Havlík

Průběh:

Proti kvalitnímu a pro nás nepříjemnému soupeři, který před 2 roky vyhrál v ročnících 2004/05 naši krajskou soutěž mladších žáků jsme nastoupili oslabeni a v improvizované sestavě. Zranění Petra Pavlase si vynutilo posun našeho nejlepšího střelce Pepy Pestra na brankářský post. A protože ze středečního utkání si odnesl zranění další útočník Michal Krésa a levý bek Ondra Nakládal, už základní sestava byla doplněna mladšími žáky. První poločas se hrál bojovný úporný fotbal s minimem šancí na obou stranách. Jediná chybička v rozehrávce našeho brankáře znamenala vedení domácích 1:0. Naštěstí jsme ještě zaslouženě do přestávky vyrovnali, když Adam Sedláček zatáhl balón po pravé straně a předložil ukázkovou nahrávku do vápna na levého záložníka Tondu Havlíka, který střelou pod gólmanem vyrovnal na 1:1.

Druhý poločas jsme začali územní převahou a vynutili si několik rohů. Střela Vojty Dřevěného zpoza vápna propadla gólmanovi pod rukou, ten ale naštěstí pro domácí stačil míč zastavit na brankové čáře. Vyvrcholením naší aktivity byl samostatný brejk Adama Sedláčka, ale bohužel  vybíhající brankář mu střelu zblokoval. Nám v těžkém utkání plném osobním soubojů postupně docházely síly. Soupeř převzal iniciativu,  nejdříve trefil břevno dalekonosnou střelou kapitán Henry Vaněček a pak se v poslední minutě po odvráceném rohu dostal míč dalším centrem znovu do vápna na nedostatečně pokrytého útočníka, který střelou k tyči zajistil šťastnějším domácím všechny 3 body.

Hodnocení:

V oslabené sestavě jsme sehráli kvalitní zápas, kluky musíme pochválit za fotbalovost a velkou bojovnost. Snad jsme si smůlu už vybrali na několik utkání dopředu. Prohrát gólem v poslední minutě je kruté, ale takový je sport a v podstatě život. Věřím, že v plné sestavě s kompletním útokem bychom dnes neprohráli. Fotbalově nám dnešní zápas přinesl daleko více než tři předchozí snadná vítězství. Konečně už přichází závěr náročné zápasové série, kdy jsme během 14 dnů odehráli 6 zápasů. Musíme doléčit všechna zranění, kvalitně potrénovat a nastoupit připraveni na další mistrovské utkání.

 

Krajská soutěž 1.třídy JmKFS - 4. kolo - 05. 09. 2018
                        

 

            AFK Tišnov     -   Rousínov/Křenovice    
     

                             5 : 0                            

                                    (4 : 0)


Sestava:                     Pavlas

               Daniel  Farkaš  Mašek  Nakládal

            Sedláček  Dřevěný V. Borek  Dřevěný J.

        Krésa    Pestr  

Střídali:       Vaščák, Svoboda, Havlík, Haranz, Havelek

Střellci:       11. Pestr Josef, 12. Pestr Josef, 16. Sedláček Adam, 18. Farkaš Kryštof, 54. Pestr Josef

Průběh:

Další utkání s relativně slabším týmem jsme začali aktivně tak, jak jsme si řekli před utkáním. Hráli jsme v dobrém pohybu, ze zálohy chodili včas nahrávky do útočných pozic a z toho rezultovali 4 povedené branky. Dvakrát jsme vysunuli do samostatné pozice Pepu Pestra, nejdříve průnikovou nahrávkou z pravé strany od Míši Krésy a pak zase brejková akce založená středem Vojtou Dřevěným. Náš obr v útoku se v takových šancích obvykle nemýlí. Následně průnik a nahrávku Kuby Dřevěného z levé strany zužitkoval dorážkou z malého vápna Adam Sedláček. Kryštofem Haranzem výborně kopnutý roh z pravé strany dorazil pod víko další Kryštof, míněn náš stoper Farkaš. Od 20. minuty první půle tempo hry z naší strany mírně opadlo, naše standardka Vojtou Dřevěným bohužel skončila opět na břevně. A protože soupeř se v podstatě k naší brance na dostřel vůbec nedostal a šli jsme do šaten s jasným vedením.

Po přestávce jsme viděli už málo záživný fotbal. Měli jsme nadále jasnou převahu, snažili jsme se útočit, ale místo kombinací jsme se utápěli v individuálních průnicích, které neměli šanci na úspěch. Místo gólových přihrávek ve vápně pod sebe na volné spoluhráče, jsme zakončovali nesmyslně z velkých úhlů nebo v přehuštěném prostoru, kde byla střela zblokována apod. Takový způsob hry by se nám proti silnějším soupeřům vůbec nevyplatil.

Hodnocení:

Do dalších zápasů musíme zapomenout na akce typu „já si chci dát gól“. Fotbal je kolektivní sport, kdo to nebude chápat, bude leštit lavičku nebo si může jít pinkat vedle tenis. Musíme se bezpodmínečně vrátit ke kombinační hře, s převahou držení míče, v neustálém pohybu s míčem a hlavně bez míče a v neposlední řadě s efektivní koncovkou.

 

Krajská soutěž 1.třídy JmKFS - 3. kolo - 1.9. 2018
                 

 

  Rájec-Jestřebí  -  AFK Tišnov     
     

                   0 : 9

                          (0 : 3)


 

Sestava:                     Pavlas

               Daniel  Farkaš  Mašek  Dřevěný J.

            Sedláček  Dřevěný V. Borek  Haranz

        Krésa    Pestr  

Střídali:       Vaščák, Svoboda, Havlík

Branky:       2. Pestr Josef, 5. Pestr Josef, 29. Pestr Josef, 40. Farkaš Kryštof, 42. Krésa Michal, 48. Haranz Kryštof, 61. Daniel Jakub, 64. Pestr Josef, 68. Sedláček Adam 

Průběh:

V minulé sezóně nepříjemný a těžký soupeř, v prvním vzájemném zápase této sezóny nekladl výraznější odpor. V první půli jsme se hattrickem Pepy Pestra uklidnili a nadále jsme předváděli hezké kombinace. Směrem dozadu jsme pracovali spolehlivě a nepustili domácí vůbec do blízkosti vápna a do zakončení. V 2. poločase jsme přeskupili posty, ale náš výkon to nepoznamenalo, naopak jsme předváděli oku lahodící a pestrý fotbal. Sázeli jsme jednu branku za druhou a řadu dalších dobrých šancí jsme neproměnili. Jmenujme alespoň volný kop Vojty Dřevěného, který skončil na břevně. Domácí v druhé půli vysunuli svého stopera do útoku a ten po jednom brejkovém uvolnění zaznamenal jedinou střelu na branku, Petr Pavlas však skvělým zákrokem tvrdou střelu vytěsnil a udržel po druhé za sebou čisté konto.

Hodnocení:

Další utkání s týmem ze spodních pater tabulky v tréninkovém tempu opět sloužil k nácviku přechodové útočné fáze a koncovky. I po změně postů v druhém poločase náš výkon spíše gradoval a někteří hráči příjemně překvapili. Zvlášť zaslouží pochvalu Kuba „Danny“ Daniel za nebojácný výkon na středu zálohy korunovaný jeho první brankou za starší žáky.

 

Krajská soutěž 1.třídy JmKFS - 2. kolo - 29. 8. 2018
                

 

  TJ Pohořelice  -  AFK Tišnov     
     

                   0 : 12

                          (0 : 4)


 

Sestava :                      Pavlas 

                Daniel  Pestr  Mašek  Nakládal

            Sedláček  Dřevěný V. Borek Dřevěný J. 

           Krésa  Haranz 

Střídali:       Haranz, Svoboda, Vaščák, Havelek V., Havlík

Branky:       4. Krésa Michal, 7. Krésa Michal, 13. Haranz Kryštof, 19. Sedláček Adam, 44. Dřevěný Jakub, 47. Haranz Kryštof, 49. Borek Jiří, 51. Havelek Václav, 59. Vaščák Jonáš, 61. Krésa Michal, 64. Nakládal Ondřej, 66. Sedláček Adam

Průběh:

V druhém kole jsme se utkali na venkovní půdě premiérově s týmem Pohořelic. První minuty utkání jsme začali vlažně a domácí si vynutili sérií 3 rohů, ale od prvního gólu Míši Krésy (dnes autora hattricku) bylo utkání jednoznačnou záležitostí. První poločas ještě nebyl optimální, zvláště střední záložní dvojice hrála příliš staticky a bez pohybu, nicméně i tak jsme předvedli zvláště na levé straně řadu povedených kombinací. V druhém poločase se po opět mírně ospalém úvodu naše hra výrazně zlepšila a  zvláště Vojta Dřevěný gólovými přihrávkami dirigoval naši ofenzívu. Defenzíva byla bezchybná, pohlídali jsme jejich jediného hrotového útočníka a s jedinou střelou mezi naše tyče si Petr Pavlas bez problémů poradil. Zbytek zápasu se nesl v exhibičním tempu, pravidelně jsme navyšovali skóre a stříleli hezké branky. Potěšil konečně gól z našeho rohu Jirky Borka, výstavní dělovka Adama Sedláčka na přední šibenici, dloubák Kuby Dřevěného alá Poborský a gól hlavičkou Jonáše Vaščáka po ideálním centru do vápna a konečně ve výčtu povedených branek chválíme umístěnou střelu k tyči zpoza vápna  v podání Ondry Nakládala.

Hodnocení:

Utkání v tréninkovém tempu posloužilo hlavně k nácviku koncovky, ale se vším respektem k soupeři, čekají nás daleko silnější soupeři, kteří na úplně jiném levelu prověří naši kvalitu. Ale všichni borci dnes bez výjimky zaslouží pochvalu.

 

Krajská soutěž 1.třídy JmKFS - 1. kolo - 25. 8. 2018
             

 

  AFK Tišnov      -    FC Medlánky
     

                   2 : 4

                         (1 : 2)


 

Sestava :                      Pavlas 

                Daniel  Farkaš  Mašek  Nakládal

            Sedláček  Dřevěný V. Dřevěný J. Borek

           Pestr    Vaščák J.  

Střídali :       Svoboda, Příhoda, Havlík

Branky :       27. a 57. Pestr 

Průběh:

V prvním mistrovském utkání nové sezóny jsme přivítali tradičního soupeře z Medlánek, vždy nepříjemného protivníka těžícího z fyzické převahy. Chtěli jsme začít domácí utkání aktivně. První velkou šanci Adama Sedláčka po průniku zprava na přední tyč brankář soupeř kryl a vzápětí jsme byli při prvním rohu soupeře potrestáni - 0:1. Hrál se vyrovnaný fotbal, naše šance po rohu zůstala nevyužita a maximálně efektivní Medlánky po ztrátě míče ve středu pole zvýšili křížnou střelou z pravé strany na 0:2. Přidali jsme na aktivitě a dočkali se snížení. Kuba Dřevěný zatáhl míč po levé straně a jeho centr sice Pepa Pestr usměrnil do brankáře, ale naštěstí se dobře zorientoval a odražený míč patičkou zády k brance poslal do sítě.

Druhý poločas začaly tlakem Medlánky, ale po 10 minutách se hra vyrovnala a naopak jsme si začali vytvářet sérii šancí po centrech za obranu a průnikových přihrávkách. Minimálně 4 gólové šance jsme však neproměnili, buď jsme stříleli nepřesně, nebo ztroskotávali na výborném brankáři soupeře. Volný přímý kop z hranice šestnáctky po faulu na unikajícího Filipa Svobodu jsme však nezužitkovali. Naopak ze špatně provedené malé domů jsme inkasovali na 1:3. Dokázali jsme opět vzápětí snížit. Vojta Dřevěný narýsoval kolmici mezi beky a Pepa Pestr se sám před brankářem tentokrát nemýlil – 57. minuta a 2:3. Pokračovali jsme ve snaze vyrovnat, času bylo ještě dost, bohužel Medlánky po jednom z mála přečíslení a centru přes celé vápno dokázali střelou na přední tyč opět odskočit o dvě branky. Do konce zápasu už se stav nezměnil, i když ještě v poslední velké šanci po další průnikové přihrávce za obranu nedokázal Lukáš Příhoda vybíhajícího brankáře přehodit nebo kličkou obejít.

Hodnocení:

Vyrovnaný zápas, ve kterém nám dal soupeř lekci z produktivity. Dokázal všechny své šance proměnit, my jsme se bohužel nevyvarovali laciných individuálních chyb a v podstatě 3 góly jsme soupeři sami nabídli. Naopak jsme nedokázali z řady možností vytěžit větší brankový přínos. Nutno podotknout, že Medlánky byly na úvod velice těžký soupeř, fyzicky zdatný, tvrdý a houževnatý. Skvěle taky zachytal jejich gólman. Naši hráči až na výjimky byli na tom fyzicky hůře, někteří se nedokázali srovnat s rychlostí hry a tvrdostí v osobních soubojích. Také nepřesností v přihrávkách nebo špatné řešení situací bylo více než dost. Bohužel někteří hráči nastupovali se zraněními nebo po nemoci, někteří nemají dostatek natrénováno a to vše se podepsalo na předvedené hře a výsledku.