Vítězství ve finále Tišnovské zimní ligy 2019

Pavlas (GK) - Daniel, Mašek, Farkaš, Nečesal - Sedláček, Dřevěný V., Dřevěný J., Haranz - Pestr, Krésa

Náš tradiční standardně dobrý výkon ve všech řadách podpořený hattrickem Pepy Pestra

Branky: Pestr 3x, Mašek

Finále

AFK Tišnov - FC Boskovice 2:1 (pokutové kopy)

Heroický výkon proti velmi silnému soupeři, kdy jsme celý zápas tahali za kratší konec. Soupeř nás výškově a fyzicky přehrával ve středu pole, my se snažili našimi typickými brejky rozvracet kompaktní obranu soupeře. V tomto utkání jsme herně nepředvedli optimální výkon, ale prokázali bojovnost a srdce, jakkoliv to může znít otřepaně. V druhém poločase po několika ostrých zákrocích musel střídat Pepa Pestr, který navíc hrál celý zápas s atakem migreny a silnou bolestí hlavy. Vojta Dřevěný kvůli vleklému zranění kolene dohrával doslova na jedné noze, přesto odmítl střídat a vrhal se do těžkých soubojů. Celý mančaft tvrdě dřel a nevzdával se. Petr Pavlas nás klíčovými zákroky držel ve hře, stopeři Kryštof s Míšou neúnavně posílali útočníky dopředu. Kuba Dřevěný se snažil v záloze znovu a znovu rozhýbat naši hru, po zranění Pepy se posunul na hrot. Na všech hráčích bylo vidět, že vítězství Boskovicím nechtějí pustit. Vyrovnávali jsme dvě minuty do konce základní části skvostnou průnikovou nahrávkou Adama Sedláčka na Kryštofa Haranze, který se tváří tvář gólmanovi nemýlil.  Odměnou pak bylo vítězství na pokutové kopy, kdy Peťa bravurně chytil první penaltu a druhou soupeř překopl. Naši dva exekutoři Kryštof Farkaš a Míša Mašek zkušeně proměnili a my mohli slavit sladké vítězství.

Závěr:

Borci dnes před vámi musíme smeknout. Semifinále jste odehráli fotbalově na jedničku a ve finále jste prokázali charakter, nevzdali jste se a přes všechny překážky dokázali vyhrát. Pamětníci si vzpomenou na finále TZL 2015, kdy jsme ve finále prohráli na penalty s Kohoutovicemi. Dnes to byl jiný příběh. Před utkáním jsem prorokoval, že dojde na pokutové kopy a že je Petr vychytá, ne nadarmo jsme penalty trénovali na řadě tréninků. Prostě jsme šli štěstí naproti a byli po zásluze odměněni. Tohle byl pánové týmový výkon jak z učebnice. Je radost s vámi pracovat. Ale naše mise tuto sezónu ještě neskončila, udělali jsme pouze první krok.

Velké poděkování za pomoc během celé zimní ligy patří Ivanovi Bartkovi a hlavně Petrovi Pavlasovi st., a dnes především za jeho výkon v roli hlavního arbitra turnaje.

Turnaj TZL - Sobota 16. 3. - ÚT Tišnov

Sestava:

Pavlas - Pavlíček, Mašek, Farkaš, Nečesal - Sedláček, Dřevěný V., Dřevěný J., Haranz - Pestr, Krésa

Střídali: Vaščák, Havlík

Výsledky:

AFK - Žebětín 4:0

Poklidné utkání dovedené k jasné výhře.

Branky: Pestr 2, Dřevěný Vojta (p), Nečesal

AFK - Velká Bíteš 5:0

Úvod prvních 15 minut  hodně špatný, hosté trefili břevno, tyčku, 2 x Peťa bravurně zasáhnul proti osamocenému útočníkovi. Od našeho prvního gólu jsme na hřišti dominovali a dále nebylo o našem vítězství pochyb. Pro hosty krutá prohra.

Branka: Pestr 2, Haranz, Sedláček, Havlík

AFK - Rosice 6:1

Naše nejlepší vystoupení na turnaji, vysoká výhra podpořená vynikajícím výkonem ve všech řadách.

Branky: Haranz 2, Krésa 2, Dřevěný Jakub, Vaščák

Závěr:

Dnes až na 15 minut s Bíteší velká spokojenost s předvedenou hrou, podařilo se nám proměňovat všechny šance a některé kombinace a gólová zakončení potěšily oko fotbalového fanouška. Poslední dva turnaje nám vyšly dokonale, 6 vítězství skóre 29:4. V základní části Tišnovské zimní ligy nám patří skvělé 2.místo za Boskovicemi, vstřelili jsme nejvíce branek ze všech týmů. To je super výsledek, který jsme ani nečekali vzhledem ke konkurenci. Ale pořád platí, že je to jen příprava. Musíme zůstat nohama na zemi a tvrdě makat.

Turnaj TZL - Sobota 9. 3. - ÚT Tišnov

Sestava:

Pavlas - Sedláček, Mašek, Borek, Nečesal - Farkaš, Dřevěný V., Dřevěný J., Haranz - Pestr, Krésa

Střídali: Vaščák, Daniel, Havlík

Výsledky:

AFK - Nedvědice 3:1

První utkání bylo z naší strany neurovnané, upracované, soupeř bránil v 10 lidech a těžko jsme se prosazovali do finální fáze.

Branky: Farkaš, Haranz, Pestr

AFK - Žijeme Hrou 5:1

Úvod nebyl z naší strany vůbec dobrý, místo abychom vedli po obrovských šancích 2:0, prohrávali jsme 0:1, když jsme se nezachytili náběh útočníka do samostatného brejku. Po vystřídání a mírných korekcích v sestavě jsme se konečně rozjeli a dovedli zápas k jasnému vítězství.

Branka: Krésa 2, Pestr 2, Haranz

AFK - Blansko 6:1

Naše nejlepší vystoupení na turnaji, obrana až na drobnosti spolehlivá, ve středu pole jsme konečně Blansko přehrávali a v útoku jsme předváděli lahodící kombinace a hlavně proměňovali šance. Plusem je konečně gól z přímého kopu.

Branky: Haranz 2, Pestr 2, Sedláček,  Dřevěný Vojta

Závěr:

Tři vítězství nás nesmí ukolébat. Proměňovaní šancí je naše velká bolest, i když to vypadá paradoxně, když jsme dnes vstřelili 14 branek. Vítězství nad Blanskem potěší, ale musíme si uvědomit, že Blansko nebylo v nejsilnější sestavě. První jarní mistrovské utkání bude úplně jiný level.

Turnaj TZL - Sobota 23.2. Tišnov

Sestava:

Jurný - Sedláček, Mašek, Borek, Daniel - Farkaš, Dřevěný V., Dřevěný J., Nečesal - Krésa, Pestr

Střídali: Pokorný, Vaščák, Navrátil, Svoboda

Výsledky:

AFK - Ždár n. S 2:0

První utkání sneslo nejpřísnější měřítka, výborný celoplošný pohyb. Velká spokojenost s předvedeným týmovým výkonem.

Branky: Pestr, Krésa

AFK Žďár n.S. 1:1

Po změnách v sestavě ne úplně urovnaný výkon, ale cenná zkušenost pro hráče na jiných postech, než jsou zvyklí.

Branka: Krésa

AFK - Žijeme Hrou 3:0

Jasné utkání, hrané na polovině soupeře. Jen naše slabá koncovka zabránila vyšší prohře.

Branky: Farkaš, Dřevěný Jakub, Nečesal

AFK - Rosice 0:1

Čtvrté naše utkání se neslo ve znamení územní převahy Rosic s nejlepší střelcem Tadeášem Mutinou. Už bylo vidět, že moc sil nám nezůstalo, ale kluci bojovali i přes drobná zranění. Rosicím jsme nabídli sami gól opět nepřesnou rozehrávkou od brankáře. Naopak na druhé straně Pepa Pestr po vysunutí od Kuby Dřevěného trefil jen břevno.

Závěr:

Opět velmi náročný turnaj hlavně fyzicky, během 4 hodin jsme odehráli v podstatě 2 běžné zápasy. Ale kluci se s tím porvali statečně a mají spoustu nových podnětů, stejně jako trenéři. Pochvala celému mančaftu, jmenovitě pak Tomášovi v brance, který působil v bráně jistě a klidně na to, že chytal první zápasy ve starších žácích. Dále nutno pochválit Míšu Maška, který dnes hrál jako obvykle výborně celoplošně a tvrdě, i když spoustu ran také schytal. Pořád je nutno pracovat na zakončení v šestnátce a pak na fyzické kondici, hrát celoplošně v maximálním pohybu musíme být schopni vydržet nejen prvních 30 minut.

Turnaj TZL - neděle 17.2. Tišnov

Sestava:

Pavlas - Navrátil, Mašek, Borek, Daniel - Havlík, Havelek, Nečesal, Dřevěný V., Dřevěný J., - Sedláček, Krésa, Haranz

Výsledky:

AFK - Ivančice 0:0

Velice těžké utkání, Ivančice jsou silový a rychlostně vybavený tým a po vyrovnaném průběhu nás v závěru zatlačil na naši polovinu, ale remíza nakonec asi spravedlivá.

AFK - Žebětín 3:2

Hned v 2. minutě jsme šli do vedení a už jsme ho nepustili. Soupeř s hráči parametry dorostu hrál tvrdě, ale my jsme byli v soubojích všas, zdvojovali nebezpečného hrotového útočníka a směrem dopředu podnikali rychlé brejky. Zasloužené vítězství po nejlepším výkonu víkendu. Perličkou je, že utkání sledoval bývalý ligový hrač Zbrojovky a Slovácka Libor Došek, který má syna v týmu soupeře.

Branky: Kresa 2, Mašek

Závěr:

Po včerejším těžkém turnaji jsme nastoupili za necelých 24 hodin proti dalším dvěma výborným soupeřům, hrající silový a rychlý fotbal. První zápas jakoby jsme byli ještě nohama na konci včerejšího turnaje, nebylo to ono, chyběl hlavně pohyb, většinou jsme byli všude o krok pozdě . Ale druhý zápas proti Žebětínu jsme odehráli skvěle, konečně výborný pohyb, průnikové přihrávky, precizní obrana s pokrytím nebezpečného hrotu soupeře. I když chybičky byly, konečně zápas, který snesl přísné měřítko.

Musíme poděkovat zvláště těm hráčům, kteří odehráli oba těžké turnaje a podali nejen výborné výkony, ale prokázali týmový duch, odolnost i přes drobná zranění a šrámy a hlavně vůli poprat se s těžkou situací.

_________________________________________________________

Turnaj TZL Blansko 16.2.2019

Sestava:

Pavlas - Havlík, Mašek, Borek, Nečesal - Farkaš, Dřevěný V., Dřevěný J., Vaščák - Krésa, Pestr. Střídal: Svoboda

Výsledky:

AFK - Velká Bíteš 2:1

Strašidelný výkon našeho týmu, kdy všechno bylo špatně - bez pohybu, bez nahrávky, bez myšlenky, individuální chyby. Raději zapomenout.

Branky: Kresa 2

AFK - Boskovice 2:4

Naopak výborný výkon v poli, kdy jsme měli více ze hry a častěji byli na polovině Boskovic. Bohužel nás sráželi individuální chyby v rozehrávce, které soupeř nemilosrdně trestal.

Střelci: Pestr, Dřevěný Vojta

AFK - Blansko 2:1

Tradiční derby jsme opět začali individuální chybou v rozehrávce a sami nabídli soupeři vedení, pak jsme však spíše už vůlí zápas otočili. Řada hráčů dohrávala se zraněními nebo v křečích. Ale vítězství zasloužené

Branky: Kresa, Dřevěný Jakub

Závěr:

Náročný turnaj po více než měsíci bez zápasové zátěže. Výsledkově spokojenost, herně až na první zápas také. Víme na čem máme zapracovat, kromě rozehrávky především na fyzické kondici, a odolnosti v osobních soubojích

_______________________________________________________________________________________________

PÚ  AFK Tišnov - Vrchovina Nové Město 7:3 (2:3)

Průběh:

K našemu prvnímu oficiálnímu přátelskému utkání na novém hřišti s umělou trávou jsme si pozvali aktuálně druhý tým tabulky Krajského přeboru Vysočiny, tým Nového Města.

První poločas se nám úplně nevydařil, soupeř nás přehrával hlavně za začátku, kdy nás dostal pod velký tlak. Paradoxně po brejku jsme se ujali vedení, ale soupeř zaslouženě do konce poločasu skóre otočil, měl i více šancí. U nás vázla hlavně obranná fáze, kde jsme dělali spoustu chyb individuálních i taktických. Zbytečně jsme přicházeli o míč v záloze, navíc jsme spolu na hřišti nemluvili. To vše rezultovalo v celkový dojem ze hry, který nás nemohl těšit.

O přestávce proto přišlo v kabině zvýšení hlasu, některé situace jsme si nakreslili na tabuli, aby bylo hráčům všechno zřejmé, byl kladen důraz na komunikaci na hřišti. V druhém poločase za nás nastoupilo jakoby jiné mužstvo a my zahráli perfektních 35 minut. Soustředili jsme se na obrannou fázi, důsledně pokrývali nejlepšího hráče Vrchoviny č. 10 Matyho Jíchu. Záloha konečně zrychlila hru a posílala útočníky do brejků. Vepředu jsme sázeli jeden gól za druhým a to ještě další 2 vyložené šance jsme neproměnili. Závěr se už proměnil v naši exhibici a když gólman Petr Pavlas chytil soupeři v poslední minutě reflexivním zákrokem tutovku, mohli jsme se zaslouženě radovat z vysokého vítězství

Hodnocení:

Za výkon v 2. poločase patří týmu velká pochvala s přihlédnutím k faktu, že jsme měli necelé 2 tréninky a někteří hráči naskočili po měsíční pauze a nemocech rovnou do ostrého utkání. Musím vyzdvihnout útočnou dvojici Michala a Kryštofa, kteří nejen stříleli branky, ale nezapomínali ani na napadání soupeřovi rozehrávky. Zkrátka bez čtyř hráčů základní sestavy pro trenéry příjemné překvapení. Speciální pochvala Zbyňkovi Navrátilovi (ročník 2007), který nejen odehrál dobrý zápas, ale ještě má gólovou asistenci.

Utkání odřídil bezchybně ligový rozhodčí Petr Pavlas, který ani pod clonou antibiotik neztratil svůj pověstný rozhodcovský přehled a cit pro plynulou hru.

TZL turnaj č. 4 – 15. 12. 2018 Boskovice

Havlík   Borek,  Farkaš,  Daniel

Svoboda,  Dřevěný V.,  Dřevěný J., Příhoda

Sedláček,   Pestr

Střídali:     Navrátil, Vaščák

Průběh:

Hrálo se na umělce pokryté menší vrstvou sněhu. Navíc panovalo mrazivé a větrné počasí, takže podmínky ještě horší než při středeční přípravě v Blansku. Na turnaj jsme jeli oslabeni bez 4-5 hráčů základní sestavy a to se ještě zranil Vojta Dřevěný, který poslední zápas vůbec nehrál.

AFK – FC Ivančice  0:1

Soupeř v nejsilnější sestavě i s hráči, kteří na podzim hrávali za mladší dorost, byl všude rychlejší a tvrdší, výborně presoval, naši hráči byli pod neustálým tlakem. Bohužel gól jsme dostali po chybě stopera a samostatném brejku. Naši jedinou šanci, také samostatný únik, Pepa neproměnil. Takže výsledek mohl sice skončit remízou, ale podstatnější pro nás byl fakt, že soupeř měl převahu ve všech směrech. Výborný soupeř - Ivančice si musíme ještě pozvat na samostatný přátelák.

AFK – TJ Malá Haná  1:0

Vedoucí mužstvo OP Blanenska nepředvedlo žádnou fotbalovou kvalitu, jen tvrdost za hranicí pravidel. Neustálé dohrávání hráčů hrozilo jen zraněním. Vrcholem byly likvidační fauly na Adama, který naštěstí přežil náraz "kamionu" ve zdraví a na Vojtu, který byl zkosen koňarem na stehno při kličce stoperovi před brankou. Rozhodčí tento faul ocenil sice červenou kartou, Vojta ale chyběl v posledním zápase.

Branka: Pestr

AFK – FC Boskovice 2:3

Náš nejlepší výkon na turnaji v prvních 23 minutách, kdy jsme A tým Boskovic v plné sestavě k ničemu nepustili, byli jsme častěji na míči a vytvářeli si šance. Naprosto zaslouženě  jsme šli do vedení Pepou a Kryštofem, který proměnil pokutový kop za faul na pronikajícího Adama. A to ještě po dalším rychlém brejku Pepy z levé strany zakončoval Filip Svoboda z malého vápna jen vedle branky. Bohužel Boskovice po prvním gólu z brejku ožily a sevřely nás v drtivém tlaku. My jsme dohrávali na pokraji sil a po střele zpoza vápna a pak následně ze standardky už v nastaveném čase jsme ztratili během 13 minut všechny body.

Branky: Pestr, Farkaš (p)

Hodnocení:

I přes oslabenou sestavu jsme podali dobrý výkon. Oceňujeme vystoupení všech kluků 2006 a Zbyňka Navrátila (2007), kteří svoje posty odehráli herně na vysoké úrovni. Ale je jasné, že nemohou nahradit (fyzicky a rychlostně) hráče ze základní sestavy zvláště v utkáních se soupeři z čela tabulky KP. To bychom asi po nich chtěli příliš. Konkrétně pro mladé hráče jsou to ale neocenitelné zkušenosti, které zúročí v příští sezóně. Každopádně turnaj splnil svou úlohu, potřebujeme právě taková utkání se silnými soupeři typu Ivančic a Boskovic a naučit se hrát ve větší rychlosti, pod tlakem, s patřičnou tvrdostí v osobních soubojích. A samozřemě zkušeněji a s větším klidem příště zvládnout koncovky utkání.

Průběh:

Hrálo se na umělce pokryté menší  vrstvou sněhu, takže podmínky byly vskutku zimní nejen kvůli drobnému sněžení a teplotě kolem nuly. Pro nás se jednalo o přípravu před sobotním turnajem zimní ligy, kde nás čekají těžcí soupeři z Boskovic a Ivančic. Úvod utkání patřil tradičně domácím, ale od 15. minuty jsme převzali iniciativu my. Bohužel se nám nepodařilo asi z 4 jasných převážně brejkových šancí vstřelit branku.  Druhý poločas se také bojovalo spíše o střed pole, šancí se však urodilo ještě méně. Oba naši útočníci však mohli vstřelit branky v samostatných nájezdech, ale možná i díky těžkému kluzkému terénu jsme úspěšní nebyli. Domácí, kteří měli více míč na kopačkách, nastřelili 5 minut do konce tyčku, jinak ostatní pokusy pokryl spolehlivě Peťa. Pochvalu zaslouží zvláště všichni kluci ročníku 2006.

Rozpis zimní sezóny 2018-2019

Místo Datum Hodina Turnaj / Přátelské utkání (PÚ)

Sestava:

Pavlas – Farkaš, Daniel, Mašek, Borek – Dřevěný Vojta a Jakub, Pestr, Haranz, Sedláček

Začátek zimní sezóny jsme si zpestřili přípravným miniturnajem se soupeři z krajského přeboru. Obě naše utkání měla vysokou úroveň. Soupeři nás prověřili hlavně v rychlosti hry a tvrdosti v osobních soubojích, což nám dělalo mírné obtíže. Přeci jen kluci nejsou zvyklí na dohrávání soubojů na hranici pravidel a někdy i  za ní. Ale dokázali jsme se s tím postupně srovnat a sehráli vyrovnaná utkání. Předvedli jsme několik ukázkových kombinačních akcí. Škoda některých chybek v obraně, které soupeři nemilosrdně trestali. Ale i tak jsme obstáli jak výsledkově, tak herně na jedničku a oba zápasy splnily svůj účel.

AFK Tišnov – ČAFC Židenice  5:6

Tým Židenic ze špice tabulky KP s řadou hráčů prošlých Zbrojovkou Brno byl velice náročný soupeř. Střídali jsme se ve vedení, až pak ČAFC odskočil na 5:3. My jsme dokázali zvýšenými obrátkami srovnat, ale poslední slovo měl nakonec protivník, který na závěr nasadil svoji nejsilnější čtveřici. Herně jsme se Židenicím naprosto vyrovnali.

Branky: Jakub Dřevěný 3, Josef Pestr , Adam Sedláček

AFK Tišnov – SK Slatina 5:4

V tomto utkání, i když jsme nastoupili s minimální pauzou, jsme naopak od začátku vedli a soupeř pravidelně dorovnával skóre. Na náš poslední gól, už ale soupeř nestihnul odpovědět.

Branky: Josef Pestr 2, Kryštof Haranz, Adam Sedláček, Vojta Dřevěný