Zimní sezóna 2017-2018

Tišnovská zimní liga - turnaj 25.3.

ÚT Boskovice:

V tradičním "meteorologickém okénku" na úvod musíme konstatovat, že jsme hráli za takřka jarního počasí. Teplota 4-5 C a jen mírný vítr donutil členy realizačního týmu na laviččce sundat i čepici:-). Poslední turnaj zimní sezóny jsme podali dobré výkony, zvlášť příjemně překvapili někteří jedinci.

 

AFK - FK Drnovice 0:1

Začali jsme náporem a hned v 1. minutě Kuba Dřevěný poslal ukázkovou uličkou bráchu Vojtu do brejku, ale ten byl nakonec vytlačen ze střelecké pozice. Naopak v 5. minutě jsme inkasovali po rychlém brejku a přihrávce zprava, která prošla přes naše malé vápno až na dorážejícího útočníka. Trochu jsme se na začátku prali s technikou a míčem, který nám odskakoval, ale od té doby jsme na hřišti dominovali, ovládli střed pole a měli permanentní tlak. Vypracovali jsme si po hezkých kombinacích nejméně 4 gólové šance, bohužel i kvůli vynikajícímu soupeřově gólmanovi jsme branku nevstřelili. Vrcholem byla Gunim přestřelená prázdná brána z úrovně penaltového bodu. Musíme doufat, že v mistrovských utkáních se k nám střelecká štěstěna více přikloní. Poznámka - Drnovice v rozestavení se 4 obránci řadě několikrát úspěšně použili  dobře sehranou ofsajdovou past -  z toho pohledu pro nás cenná zkušenost a námět pro nácvik na  trénink.

AFK - FK Blansko 0:1

Po minulém utkání jsme udělali některé změny v postech a rozestavení a výsledkem byl náš nejlepší výkon proti Blansku v zimní lize. Naprosto vyrovnané utkání, ve kterém jsme dle mého názoru byli dokonce lepší ve středu pole. Rozhodla brejková situace bohužel opět po naší standardce, kdy brankář chycený míč po zákroku okamžitě rozehrál dlouhým nákopem za půlku hřiště, kde ho převzal Patrik Lůdl, který přespurtoval i naše obránce a lobem překonal Honzu v bráně. Sice  smolná branka, ale výkon, který ocenili i trenéři Blanska, hodně potěšil. 

AFK - FC Boskovice 2:1

Cenná a zasloužená výhra nad účastníkem Krajského přeboru JM kraje. Šli jsme do vedení po klasickém brejku Pepy Pestra, který připravili Vojta Dřevěný a Lukáš Dvořák ukázkovým přečíslením narážečkou ve středu pole a Pepa zkušeně prostřelil gólmana. Měli jsme nadále více ze hry a směrem dopředu jsme opět předvedli několik kombinací před vápnem i se zakončením. Domácí vyrovnali také po brejku, ale my nesložili zbraně. V infakrtovém závěru se hrálo nahoru dolů. Vynutili jsme si sérii rohů a standartek, na druhé straně další brejk soupeře zneškodnil Honza. Nakonec jsme udeřili stejnou zbraní jako před námi Kohoutovice a Blansko. Při rohu Boskovic se míč několikrát odrážel ve vápně od hráčů až se dostal ke Gunimu, který přesprintoval celé hřiště od hranice našeho vápna až do vápna Boskovic a nasadil brankáři jesle střelou mezi nohy. 

Sestava vč. alternací:

Nguyen -  Lutonský, Dvořák, Smolík, Daniel/Pavelka - Vít, Hladký, Dřevěný Vojta, Pavelka / Gunár - Dřevěný Jakub, Pestr / Farkaš

Závěr: 

Musím vyzdvihnout nebojácný výkon Kuby Daniela na levé obraně v druhém zápase proti Blansku,  zvlášť za výborné čtení hry. Dále se na pravé obraně Tomáš Lutonský snažil správně podporovat útok průniky po lajně. Vojta Dřevěný po přesunu do středu zálohy předvedl několik hezkých uvolnění spoluhráčů včetně brejkových vysunutí. Zdeněk Smolík po úvodním seznamování s postem předstopera odvedl výbornou práci v tandemu s Lukášem. Každý z hráčů předvedl několik povedených momentů, na které bylo radost se z fotbalového hlediska dívat. Někdo sice konečně začal bojovat až po důrazné domluvě a vynuceném posazení na lavičku, ale to je výhoda a síla tohohle mančaftu - máme 12-14 rovnocených hráčů, kteří jsou schopni se zastoupit na libovolném postu.

Díky moc rodičům zvláště Míše, Zdeňkovi, Jardovi, Michalovi a Vojtovi za pomoc s dopravou během zimní ligy - bez jejich podpory bychom těžko mohli  sehrát tolik turnajů.  

Tišnovská zimní liga - turnaj 18.3.

ÚT Blansko

Sestava: Rosendorfský - Lutonský, Dvořák, Farkaš, Pavelka, Valenda, Hladký, Gunár, Vít, Dřevěný Jakub, Dřevěný Vojta

Pokud jsme mluvili na předchozím turnaji o mrazivém počasí, tak dneska bylo vše znásobeno silným ledovým vichrem. Po minulém víkendu a jarních teplotách + 15 st,  byly dnešní podmínky pro hráče a koneckonců i trenéry na lavičce kruté.

AFK - Blansko 1:4

Tento zápas jsme odehráli celkem solidně dopředu, vypracovali si kromě gólu další 3-4 šance, což se proti Blansku nestává často, ale tentokrát jsme propadli směrem dozadu. Hráli jsme špatně pozičně, obránci se nechali vytahovat k lajnám a záloha se nestíhala vracet a nechávala zcela volný střed.. A když už jsme byli vzadu v dostatečném množství, pak jsme hráli se 6 hráči v jedné obranné linii. Nejlepší hráč ligy, blanenský Patrik Lůdl, si dělal vepředu, co chtěl a my nedokázali zastavit jeho ani nabíhající spoluhráče do naší otevřené obrany. Musela proto přijít před dalším zápasem důrazná trenérská domluva.

Branka: Gunár

AFK - Nedvědice 5:0

Po minulém zápase jsme přeskupily posty a hráči dostali pokyn zvláště ohledně dodržování pravidel poziční hry. Zápas probíhal zcela v naší režii, ovládli jsme jak střed pole, tak křídelní prostory a stříleli hezké branky z brejků i po kombinaci nebo konečně střelách z vápna. Soupeř v podstatě neohrozil naši branku a my naopak mohli 2-3 branky z dobrých šancí ještě přidat.

Branky: Hladký 2x, Dřevěný Vojta, Vít, Gunár

AFK - Tatran Kohoutovice 0:2

S minimální pauzou jsme nastoupili k dalšímu těžkému utkání. Síly nám rychle ubývaly v sibiřské mrazivém počasí i díky tomu, že jsme neměli hráče na vystřídání. Přesto jsme 20 minut hráli zcela vyrovnanou partii, hráči dodržovali taktické pokyny, pozorně bránili a tlačili se do útoku. Pak se vše zlomilo při naší standardce před vápnem, kdy odražený míč od soupeřové zdi, poslal útočníka Kohoutovic do brejku, který s přehledem proměnil. V naší největší šanci David Hladký střílel z dobrých 30 metrů těsně vedle a soupeř bohužel využil při rohu zaváhání našeho gólmana a skóre upravil na konečných 0:2. Ale zápas v konečném součtu musíme hodnotit pozitivně.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

TIŠNOVSKÁ ZIMNÍ LIGA - turnaj neděle 4.3.

ÚT Blansko

Sestava: Ngyuyen - Lutonský, Dvořák, Smolík, Nakládal - Valenda, Dřevěný V., Gunár, Pavelka - Pestr, Dřevěný J.

V mrazivém odpoledni jsme sehráli 3 nesmírně náročná utkání proti nejkvalitnějším soupeřům. Až na výsledek s Blanskem můžeme být s předvedenou hrou spokojeni.

AFK - Vrchovina Nové Město 1:2

Vedoucí tým Krajského přeboru Vysočiny jsme přehrávali v poli, bohuižel z mnoha šancí jsme dokázali vstřelit pouze jednu branku. My jsme si naopak dva góly vstřelili sami - nejprve čistý vlastní gól hlavičkou a pak špatnou rozehrou brankáře. Jinak jsme předvedli několik opravdu povedených kombinačních akcí. Branka: Dřevěný Jakub

AFK - Blansko 0:5

Výsledek vypadá hrozivě, ale branky jsme obdrželi kvůli hrubým vlastním chybám, které soupeř nemilosrdně trestal většinou z brejkových akcí. Pozitivní je fakt, že byly úseky utkání, kdy jsme dokázali Blansko zatlačit na jejich polovině. Pořád nám dělá velký problém vysoký presink Blanska, na tom potřebujeme zapracovat.

AFK - Žijeme hrou 0:0

Po předchozím utkání měli  kluci chvíli hlavy dole, ale s vedoucím týmem ligy jsme se vzepjali a podali nejlepší výkon turnaje. Všichni hráči se statečně rvali o výsledek maximálním a bojovným výkonem, i když síly rychle ubývaly kvůli tomu, že jsme neměli dnes nikoho na střídání. My jsme měli jednu čistou gólovou šanci, kdy se Kuba Dřevěný kličkou zbavil ve vápně  obránce, ale místo střely ještě hledal nabíhajícího Adama Pavelku zleva, který se ale dostal už ze střeleckého úhlu. Soupeř, který měl více ze hry, měl dvě čisté šance. Jednou Honza reflexivně vykopnul z brankové čáry dorážku z malého vápna, podruhé střelu na zadní tyč reflexivně kryl. Více jsme soupeři nedovolili, naopak velká škoda, že z mnoha brejkových možností jsme žádnou nedotáhli do konce. Nicméně velká pochvala všem hráčům za předvedený výkon.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Přátelské utkání FK Blansko - AFK Tišnov 5:1

Sobota 17.2.2018

Plánovaný turnaj č. 10 tohoto ročníku TZL se nakonec neuskutečnil. Týmy Nedvědice a Vrchoviny kvůli velké marodce vůbec nedorazily a tak jsme s naším tradičním soupeřem Blanskem sehráli modelované přátelské utkání na 3x25 minut. Domácí tentokrát v nejsilnější sestavě náš oslabený mančaft výsledkově přehráli, herně to až na úvodní třetinu nebylo až tak špatné. Zpočátku jsme se nemohli srovnat s terénem a míčem - přechod z haly nám vždy dělá problémy. Až když jsme zlepšili i pohyb bez míče, hra se alespoň opticky částečně vyrovnala. Blansko hraje agresívní vysoký presink, který nám celý zápas činil potíže, těžko jsme se vymaňovali z tlaku na naší polovině a směrem dopředu jsme domácího gólmana moc neprověřili. A tak zápas skončil téměř totožným výsledkem jako minulý týden, jenže tentokrát lépe pro domácí mančaft.

Branka: Gunár

Přátelské utkání FK Blansko - AFK Tišnov 1:6  

Sobota 27.1., ÚT Blansko

Díky nabídce týmu Blanska jsme po minulém víkendovém "ligovém" utkání sehráli další tentokrát přátelský zápas. Oba týmy bez největších opor nominovali další hráče ze svých širších kádrů. Zrodilo se celkem jasné a zasloužené vítězsví našeho celku. 

Střelci: Pestr 2, Hladký 2, Gunár, Sedláček

___________________________________________________________________________________________

Tišnovská zimní liga - turnaj č. 7

ÚT Blansko 21.1.2017 

Na dnešní turnaj se kvůli počasí nedostavily Drnovice a tak jsme si zahráli sice jen 2 zápasy, ale s Blanskem nakonec 2x30 minut, takže minutáž byla stejná jako na klasickém turnaji ligy. 

 

AFK Tišnov - Bystřice n.P. 3:0

V prvním utkání v listopadu jsme se střelecky neprosadili, utkání bylo tehdy vyrovnané. Naopak dnes jsme měli po celou dobu zápas pod kontrolou. Soupeře jsme nepustili do vážnější šance, naopak my jsme útočnou hrou dali soupeři za 35 minut 3 góly, a to konečně 2 střelami z vápna, tedy nikoliv naší tradiční kombinací až do "kuchyně". Nejdříve se prosadil zleva na přední tyč levačkou David Hladký a pak zprava na vzdálenější tyč Zdeněk Smolík. Poslední branka padla po standardní situaci, kdy si domácí obránce hlavičkou srazil do vlastní sítě dalekonosný volný kop Roberta Gunára. Zasloužené vítězství.

Branky: Hladký, Smolík, vlastní (po Gunárově přímém kopu)

 

AFK Tišnov - FK Blansko 2:1

Už tradiční soupeř nám chtěl oplatit porážku z minulého turnaje, ale vyšel dnes opět bodově naprázdno. První poločas byl vyrovnaný, branky začaly padat až v druhé půlce. Nejprve šlo Blansko do vedení, když po centru zprava nejprve náš golman Dan Rosendorfský reflexně vyrazil první střelu, ale bohužel jsme nechali na vápně zcela volného dorážejícího hráče. My jsme nesložili zbraně a vynutili si sérii rohů, v nichž se z dorážky prosadil Vojta Dřevěný. Byli jsme nadále aktivní a vyplatilo se! Po chybné rozehrávce gólmana ho Robert Gunár přeloboval z 20 metrů do opuštěné branky. Potěšilo zlepšení kom binační hry a také fyzická kondice, díky níž jsme dokázali aktivní hrou v závěru výsledek otočit.

Branky: Vojta Dřevěný, Robert Gunár

________________________________________________________________________________________________________

Halový turnaj SSK Tišnov - neděle 14.1

 

Na první turnaj v novém roce jsme pozvali účastníky KP JM kraje a Vysočiny - Rosice a Žďár n. S. Opět jsme postavili dvě mužstva "starší" pod hlavičkou AFK a "mladší" pod hlavičkou Tišnovsko. Bohužel vinou zranění jsme pak museli dohrávat turnaj tak, že někteří borci hráli střídavě za obě mužstva bez přestávky. Síly chyběly hlavně starším,  kteří ve finále nestačili na Ždár n.S., mimochodem vedoucí tým KP Vysočina. A protože mladší tým porazil o 3.místo Rosice, umístnili jsme se tradičně na 2. a 3. místě. Tak snad příště už to klapne !

Výsledky v základní skupině

AFK Tišnov 2003 - Tišnovsko 04  3:0

AFK Tišnov 2003 - Ždár n.S. 0:0

AFK Tišnov 2003 - Rosice 2:0

Tišnovsko 04 - Rosice  3:6

Tišnovsko 04 - Žďár n. S.1:2

Semifinále:

AFK Tišnov 2003 - Tišnovsko 04  4:1

Rosice - Žďár n.S. 1:2

Zápas o 3.místo

Tišnovsko 04 - Rosice  3:1

Finále:

AFK Tišnov 2003 - Ždár n.S. 0:2

Střelci branek : Dvořák 6x, Vít 4x, Dřevěný Jakub 2x, Pavelka, Smolík, Rosendorfský, Valenda, Sedláček 

__________________________________________________________________________________________________________

Vánoční turnaj - hala SSK Tišnov - 17.12. 2017

 

Před vánoční pauzou jsme absolvovali ještě jeden domácí turnaj. Postavili jsme tentokrát 2 týmy - "staří" a "mladí", aby si všichni dostatečně zahráli. Jako již tradičně obsadili 2003 2. místo a 2004 3.místo. Turnaj vyhrála zaslouženě Vrchovina Nové Město. Potěšilo, že oba naše týmy porazily účastníka KP Pardubického kraje - tým Poličky.

Výsledky

AFK Tišnov 2003 - Tišnovsko 04  2:1

AFK Tišnov 2003 - Polička  2:0

AFK Tišnov 2003 - Vrchovina  0:2

AFK Tišnov 2003 - Bystřice n.P.  1:1

Střelci branek: Gunár 4x, Smolík 

Tišnovsko 04 - Bystřice n.P.  2:1

Tišnovsko 04 - Polička 1:2

Tišnovsko 04 - Vrchovina 0:2

Střelci branek : Srba, Pestr, Sádecký, Dřevěný Jakub, Daniel

 

Konečná tabulka turnaje
1. Vrchovina   4 3 0 1   10 : 4   9
2. AFK Tišnov 2003   4 2 1 1   5 : 4   7
3. Tišnovsko 04   4 2 0 2   5 : 6   6
4. Polička   4 2 0 2   11 : 7   6
5. Bystřice nad Pern.   4 0 1 3   2 : 12   1

 

______________________________________________________________________________________________________________________

 

Tišnovská zimní liga 2017 - 3. turnaj ÚT Blansko

Sobota 9.12. 2017

Sestava: Nguyen - Rosendorfský, Valenda, Strnad, Vít, Smolík, Pavelka, Dřevěný Jakub, Farkaš + vždy 2 zapůjčení hráči

Branky:  Jakub Dřevěný 3x, hráči Žijeme hrou celkem 3x

Dnes jsme cestovali pouze s 9 statečnými borci, takže nám soupeři Žijeme hrou a Blansko na každý zápas vypomohli 2 hráči. Náš herní projev měl vzestupnou tendenci. Úvodní utkání proti Žijeme hrou lze označit jedním slovem za nepovedené. Soupeř v jeho nejsilnější sestavě nás přehrával ve všech směrech, my jsme nebyli schopni si nahrát jeden balón do nohy, všude jsme byli pozdě. Prostě nejlépe zapomenout. Čestný úspěch jsme zaznamenali ze standardní situace, kdy centr do vápna usměrnil Kuba Dřevěný s pomocí hráče soupeře. 

V druhém utkání jsme si spravili chuť proti Drnovicím. V útoku za nás nastoupili na výpomoc dva urostlí hráči Žijeme hrou a hned bylo znát, že dokázali vpředu podržet míč, náběhy rozvracet obranu soupeře a roztahovat hřiště. Najednou se zlepšili všichni hráči, už nám tolik neodskakoval balón, byli jsme si schopni nahrát do kombinace. 

V posledním utkání proti velkému favoritovi z Blanska jsme překvapili. I když jsme se většinu zápasu bránili, soupeře jsme pustili jen do jedné vážnější šance, ale v té útočník soupeře stejně netrefil branku. My hrozili brejky a ve dvou jsme byli úspěšní. Nejdříve Kryštof Farkaš zatáhnul míč až k brankové čáře a jeho centr usměrnil nadvakrát do sítě Kuba Dřevěný. V závěru utkání v době největšího tlaku Kryštof Farkaš ve středu pole z první uvolnil do křídla nabíhajícího Kubu, který obešel obránce a křížnou střelou "bodýlkem" na zadní tyč utnul snahy domácích o vyrovnání. Poslední zápas snesl nejvyšší měřítka, počínaje Honzou "Párčim" v brance , který byl najednou jistý, přes spolehlivě fungující obranu, která nepustila nejlepšího hráče Patrika Lůdla do zakončení, přes poctivě bojující zálohu, až po útočné duo, kde zvl. Kryštof Farkaš naběhal spoustu kilometrů a připravil obě branky. Všem hráčům pochvala a poděkování za celý turnaj.

Výsledky:

AFK - Žijeme hrou 1:5

AFK - FK Drnovice 3:1

AFK - Blansko 2:0

 
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Turnaj hala SSK Tišnov - 3.12.2017 - celkové 2.místo

Po včerejší výborném 2.místě na turnaji v Rousínově jsme dnes chtěli navázat podobným stylem. Nastoupili jsme v obměněné sestavě a částečně s některými zraněními tradičních opor. Sehráli jsme 5 utkání a až na první zápas s Bíteší, kde jsme nechytili začátek a dostali laciné góly jsme předváděli hezkou kombinační hru a stříleli pohledné branky. Nestačili jsme jen na fyzicky výjimečný tým Bíteše, kde 4 borci měli přes 180 cm a hráč č. 12 dokonce 192 cm:-). Ale i tak jsme tohoto soupeře ve finále potrápili a jen díky nepromeňování šancí jsme nakonec obsadili celkové 2. místo.

Výsledky v základní skupině:

AFK - Velká Bíteš  2:5

AFK - Kahan  5:2

AFK - Medlánky 3:0

Semifinále: AFK - Medlánky 1:0

Finále : AFK - Velká Bíteš 1:3

Sestava AFK: Rosendorfský - Dvořák, Smolík, Lutonský, Kuba Dřevěný, Gunár, Hladký, Vít, Vojta Dřevěný, Krésa, Daniel

Branky AFK : Vojta Dřevěný 4, Gunár 2, Lukáš Dvořák 2, David Hladký, Dan Vít, Kuba Dřevěný a Kuba Daniel

Celkové pořadí 

1. Velká Bíteš

2. AFK Tišnov

3. FC Medlánky

4. FKM Kahan

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Turnaj Zimní liga šampiónů Rousínov - 2.12.2017 -  celkové 2. místo 

Organizátor ČAFC Židenice nás pozval na kvalitně obsazený turnaj. Hrálo se systémem každý s každým při 7 účastnících. Po výborných výkonech jsme obsadili celkové 2. místo, prohráli jsme jen jediné utkání s pozdějším vítězem MFK Vyškov. 
Výsledky:
AFK - Sokol Novosedly  5:1
AFK - ČAFC Židenice 3:2
AFK - SK Slatina 5:1
AFK - MFK Vyškov 2:5
AFK - TJ Lokomotiva Praha 6:1
AFK - Svratka Brno 1:1

 

Sestava AFK: Rosendorfský - Dvořák, Smolík, Hladký, Nakládal, Farkaš, Pestr,  Kuba Dřevěný, Pavelka, Vojta Dřevěný, Valenda

Střelci branek AFK: Dvořák 9, Pestr 4, Valenda 3, Vojta Dřevěný 2, Farkaš, Kuba Dřevěný, Pavelka, Hladký

 
Celkové pořadí:
 
1. MFK Vyškov
2. AFK Tišnov
3. Sokol Novosedly
4. Svratka Brno
5. ČAFC Židenice
6. SK Slatina
7. Lokomotiva Praha

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tišnovská zimní liga - turnaj č. 2  - pátek 17.11. ÚT Boskovice

 
Výsledky AFK
 
AFK - Boskovice 2:0
V prvním dnešním utkání jsme porazili účastníka krajského přeboru, což se cení, zvláště když jsme podali výborný výkon. Branky jsme vstřelili díky útočnému duu Pepa Pestr, který akce připravil pro vždy dorážejícího Michala Krésu. Ale pochvalu zaslouží všichni ostatní hráči.
 
AFK - Bystřice n. P. 0:0
Tady už se nám výsledkově nevedlo podle představ, urostlější hráči obrany Bystřice (na rozdíl od Boskovic) pracovali spolehlivě a my se těžko prosazovali. V závěru jsme měli velký tlak, gól visel ve vzduchu. Škoda zvláště samostatného brejku Pepy Pestra s krásnou střelou, ale bohužel jen do náruče gólmana. Naopak Bystřice Petra Pavlase (ročník 2005) v naší brance v podstatě neohrozila.
 
AFK - Žijeme hrou 0:4
Hned po utkání s Bystřicí jsme nastoupili k utkání proti favoritovi nejen zimní ligy, ale celé krajské soutěže a i když jsme statečně dlouho drželi relativně příznivý stav, ale rapidně nám ubývaly síly a soupeř v závěru rychlými brankami z brejků a jednoho z penalty stanovil celkem závěrečné vysoké skóre. 
 
 
Sestava: Pavlas - Rosendorfský, Hladký, Valenda, Vít, Smolík, Dřevěný J. a V., Daniel, Lutonský, Krésa, Nakládal, Pestr, Farkaš, Nguyen
 
Střelci: Krésa 2x
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tišnovská zimní liga - turnaj č. 1 - ÚT Boskovice

Sobota 4.11.2017

 
Sestava: Rosendorfský - Dvořák, Smolík, Strnad, Pavelka, Gunár, Dřevěný J.+V., Nakládal, Sedláček, Pestr, Farkaš
 
Střelci: Pestr 2x, Gunár, Pavelka, Sedláček, 
 
Výsledky:
 

AFK - Boskovice 1:2

 

AFK - Velká Bíteš 4:1

 

AFK - Vrchovina 0:2